Je to stojí za to, aby rast Topinambur vo svojej záhrade

Dnes vám poradí, ako rastiem Topinambur na záhrade už dávno.

Ako sa Topinambur v mojej záhrade

Potom, čo môj šéf (hlavný inžinier veľké továrne) bol človek, ktorý rád pracuje na vlastnom pozemku, máme v tej dobe to bolo volané do záhrady. Čo je na záhrade! Total 4 tkať. Jeho miesto bolo zbierku kuriozít. Bol to on, kto ma predstavil Eschscholzia, s neznámymi odrôd paradajok a artičok ma predstavil.

topinambury

Priniesol pružiny 3 uzlík, a povedal, ako je usporiadať na posteľ. Nič moc to bolo len trochu hlbšie a menej často v rade, než zemiaky. A nezabudnite na vodu prvýkrát. Nedávajte uprostred záhrady len v plote do obrovských kmeňov nie tieň zeleniny. Chcel som, topinambur, ako ... viete. Ale nesmieme uraziť šéfa, pretože v realizácii všetkých odporúčaní, exotické kartoshinu strčil do zeme. Čakám na zbere.

pestovanie artičokov

Museli sme čakať dlho, až do neskorej jesene. Prekvapivo, všetci traja ruže Bush, jeden z nich som kopal, odniesol hľuzy a topy skvelý položený v posteli.

Prípojky (stonky a ich hovoru bolo ťažké) boli hrubé a silné. Odrezať, potreboval sekeru v mojom prípade - sekeru. Aj keď malé, to bolo takmer "jemný", a potom tak dlho, samostatne stojaci, ktoré boli podobné slnečnice relatívna. Áno, a vzhľad bol podobný, len nepatrný čiapky, kufre jemnejšia, ale je oveľa vyššia. Bambus, inak nie.

topinambury

Pretože som tiež nebol záhrada, osobné plot, čas odchodu nebol, a ja som nevedel, že je nutné, aby tráva kopec. To však nebráni tomu, aby vyhĺbil zasadiť hľuzy vedro. Kým zemiaky v vedre viac, pretože zemiaky krugloovalnaya kompaktný. A jediní, že priatelia, zaujíma veľký objem a nízku hmotnosť.

Video: Topinambur. Je to stojí za to, aby rast

topinambury

To môže byť v porovnaní s čiapočkou hlivy ustricovej, jeden veľký môže byť umiestnená v vedre a huby bude len kilo.

ochutnávka artičokov

Wash mala dlhú dobu, zdá sa, že Stvoriteľ nečakal, že niekto príde s touto myšlienkou. Čistý, ako zemiaky, tiež nemôže, pretože sú príliš neohrabané, môžete posielať všetok odpad. Umučení s kefkou na zuby a špáradlá, ale bol schopný pripraviť šalát. Zistil som, že strácať čas.

Wash za sebou dlhý

Potom ďalšie mydlo na varenie. Niečo sa obrátil do modra, vodnatá a bez chuti. Veľmi slabá chuť k tomu dôjde na zadku zemiakov, keď veľmi mladý, keď ešte nemal dosť získať škrob. Všetko, čo sticky-neurčito. Rodina z potravín odmietol.
Ale dva kríky čakal na jar. Ale šéf povedal, že na jeseň je lepšie jesť tu na jar, keď sa roztopí sneh, krajina zahreje, môžete zasiať reďkovky, topinambur hľuzy a môžu vyhrabať. To je, keď sú veľmi chutné, chrumkavé, ľahko horký, nie ostré reďkovky vyzerať.

Skúšal na jar, sa to nepáči. Ale Bush na záhrade ešte zostal.
Vyrástol som v tých rokoch, keď nevedel o výhodách artičokov. Nevedeli sme o inulín. Teraz myslím, že sa jedná o potravinu môže vynútiť sami jesť, len poznať veľký úžitok.



topinambury

Potom, keď sme sa presťahovali do dediny, potom naše zvieratá, ktoré kedysi priniesol, priniesol zo záhrady posledný puzdro, to všetko priniesol - a topy a hľuzy. Ošípané jedla podzemnej časti ochotne, žuť listy a stonky z opustené. Dozvedeli sme sa v novej záhrade zasadil dva kríky. O niekoľko rokov rozrástla do dvoch pretekov, to bol "cukrík" pre ošípané na konci októbra.

Rysy pestovanie artičokov v našej oblasti

My mrazy sa vyskytujú v polovici septembra, niekedy až na konci októbra, ale toto šťastie je vzácne. Vzhľadom k tomu, rastliny nie vždy majú čas na kvete, na topinambur je dôležité, pretože hľuzy sú priberanie na váhe a objemu, zatiaľ čo tam sú kvety. Hľuzy prezimujú v pôde, ak je ich sneh dobre ukrylo. Ale mráz mínus 10 stupňov, a potom závod neberie teplé počasie, končí vegetačné obdobie. Topy pre zviera rez skoro, kým je mäkký, to je nemožné - hľuzy stratili zdroj obživy. Ak sa pestujú hľuzy, vrcholy nakŕmiť nevhodné. To je vo veľkých farmách, existujú mechanizmy na brúsenie, ale mám len ruky a je mi ich ľúto.

Hľuzy sú priberanie na váhe a objemu, zatiaľ čo tam sú kvety

To ziskový rast Topinambur vo vašej záhrade? Nie, to nie je rentabilné. Udržiavať prísne zakázané! No, nevedú tejto zeleniny - hniť! Buď čerstvé spotreba na jar alebo na jeseň rýchle spracovanie. Pre morenie sa musí premyje hľuzy, ale preto, že zubné kefky v obchodoch, takže tam nie je.

V zimnej záhrade myši nie je hostiteľom? Podľa môjho sa pravidelne jesť hľúz, ale vždy išlo obnovenie.

odrody jeruzalemských artičokov

V prípade, že záhradník rozhodne vyrastať v ich posteliach šalátu, potom má obrovský výber všetkých druhov odrôd. To platí pre uhorky odrôd pre skleníky a reďkovky. Pokúste sa nájsť informácie o typoch artičok, a to najmä uznaných odrôd. Žiadna taká sieť. Hľadal som na pol dňa do štátneho registra pre rôzne roky, v ... dispozícii žiadne informácie. Žiadne popisy. vylovil som len názvy odrôd krmovín, ktoré sú vhodné pre plnenie silá, v štáte registra výberových úspechy: Omsk biela, Interest Skorospelka, Pasko, Sunny - všetko. potravinárske, nie!

topinambury

Zatiaľ čo jeden výrobca v Moskve a Ryazan región poskytuje výkonné inzercie: de, kúpiť hľúz topinambur - veľký úspech a predáva kilogram mnohých ton.
K dispozícii sú informácie, ktoré Ukrajina chovatelia pracujú na vývoji druhov.

Inulín v topinambur

Spoločnosti vyrábajúce potravinové doplnky, vyrábať výrobky obsahujúce inulín, zvyčajne na základe artičokov. Ale nielen táto rastlina môže produkovať požadovaný polysacharid. Čakanka obsahuje to toľko, rovnaké 14% až 10% pór, cesnak až o 16%, v púpavy na 12% v koreňoch Oman na 44%.

Spoločnosti vyrábajúce potravinové doplnky, vyrábať výrobky obsahujúce inulín, zvyčajne na základe artičokov

Dalo by sa argumentovať, že korene Oman hektár možno vytočiť jednu šálku nápoja. To je pravda, aj keď nie tak celkom. Inulín je nájdený v mnohých zeleniny, byliniek. Len ľudia používajú k jedlu buchty, sušienky, mäso. A je potrebné mať diétu založenú na rastlinných potravinách. Namiesto čaju a pitie kávy tsikornogo pitie a jačmeň namiesto ryže jesť jačmeň kaše na obed, miesto kusu Sitno - kus raže. Blades fazuľa tiež znížiť množstvo glukózy, je nutné len čaj z nich varí.

To znamená, že je ľahšie pestovať v záhrade a používať po celý rok. Alebo kúpiť v obchode s potravinami. A na jeseň, môžete si dojednať celú radu, mať tucet kríkov. Zatiaľ sa neobťažoval umyť!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com