Pepper: rastúci

Kajenské korenie (paprika). Druhy, druhy a odrody ostrogopertsa. Ako pestovať chilli papričky v skleníku doma. sadenice korenie

Červená paprika chilli () `Romital` (H1 hybridný) talianskych semienFeferónky (pálivá paprika, horké, chilli) - efektné trvalka, rýchlo rastúci ker. Pálivá paprika je jednoduché a zábavné pestovať doma na okne, na balkóne, v skleníku alebo v kvetináčoch na záhrade

Peppers plant (paprika) Z čeľade Solanaceae (Solanaceae) Podiel spotrebiteľov kvalít plodovna sladká paprika ("bulharský"), A feferónky (chilli).ovocný korenie je bobule z hľadiska botaniky, aj keď hovorovo pozri myprivychno korenie kategorizované zelenina.

pálivej papriky - ker alebo Bush, ktorý rastie prirodzene v tropických dažďových lesoch názvom American kontinenta.Obihodnoe korenie christopher Kolumbprisvoil chili Obdobne sa spoločnými európskymi a ázijskými korenia izsemeystva Pertseva (Piperaceae), K ktorej nie je chili, alebo sladký "bulharský" papriky V skutočnosti, to nemá nič spoločné.

Akútna kajenské korenie (horká chilli) v skleníku v mojej záhradeAkútna kajenské korenie (horká chilli) v skleníku v mojej záhrade

Akútna kajenské korenie chili "Romital" Aj odišiel v teplitse.Foto: júla 2011. Vpravo: augusta 2011. To vyvolalo izsemyan papriky som si kúpil pri príležitosti Taliansko. Rastlina je hojne fructified dodekabrya, mám veľa suché struky, ale mnoho distribuovaný s priateľmi a susedmi

starý kajenské korenie (paprika) asi 30 druhov. Taxonómie papriky izaputannaya veľmi komplikované, stovky rokov do kultúry zavedené stovky odrody sladkej a pálivej papriky,, Ktoré sa veľmi líšia vo vzhľade, farby a veľkosti, bez ohľadu na ich príslušnosti k starých rodičov na konkrétne vidu.Sleduyuschie 5 kultivované druhy chili sú predkovia najpopulárnejšie tipovzhguchego korenie, ako to bolo možné inštalovať moderné učenci posleprimeneniya analýzy rastlín DNA:

  1. Capsicum (korenie struky) rastlinný (sladká paprika) (Capsicum annuum) - prarodič sladká paprika (bulharčina), vosk (banán), kajenské korenie, tepinskogo (chiltepin) a jalapeno (jalapeňo).
  2. paprika čínska (Capsicum chinense) - predok najviacštipľavý korenie a akútne odrody: Naga (Naga jolokia), Datil (Datil), habanero (habanero), Scotch kapoty (Scotch kapota)
  3. paprika ker (Capsicum frutescens) - prarodič Thajský korenie a tabasco (tabasco)
  4. paprika pubertálne (Capsicum pubescens) - Juhoameričania druh, prarodič dunenie korenie (lakeť, rocoto, locoto)
  5. paprika bobule (Capsicum baccatum) - prarodičPeruánsky hot pepper AHS (Aji).

Ako som rastú chilli

pálivej papriky úzka rodstvennikomtomata a pestovanie etihrasteny pravidlá sú veľmi podobné, len korenie nepotrebuje zložité kúsky. korenie milujeVlhký voľné úrodnú pôdu s dobrou priepustnosťou, teplo, vzduch isvet. Pepper nemá rádPríliš veľké teplo, stojaté vody, nízkoteplotné prívod na listoch a plodoch.

Sadenice hot chilli transplantáciuSadenice horká transplantáciu chili

sadenice feferónky "tvrdeného" v mojom skleníku, apríl. Takogorazmera semenáčiky vyvinutý koreňový systém, som zasadil do trvalé miesto: vteplitsu alebo pot

Sadenice hot chili peppers

Pálivá paprika semená pre sadbu Aj zasiať vo februári, kedy uzheznachitelno zvýšenie hodín so slnečným svetlom. Po objavení dvojice týchto listevpikiruyu sadenice korenie v oddelených malých kvetináčoch s priemerom 8-10 sm.Chitayte viac o tom, ako vyrastithoroshuyu Sadenice paradajky a papriky.

Pristávacie korenia na trvalé miesto

mladosti feferónky dosiahne 10-15 cm, a bude posilnené koreňový systém, yaperesazhivayu svoje stále miesto v skleníku alebo vo veľkých kvetináčoch, ktoré mozhnoderzhat v záhrade (ak počasie dovolí), v skleníku alebo na terase (zhiteligorodskih byty možno ľahko pestovať pálivej papriky na balkóne na parapete ilidazhe). Lepšie nočnými teplotami boli založené v rayone10-12 stupňov. Nezabudnitezatvrdím sadeníc paprík po dobu niekoľkých dní pred presadení na trvalé miesto.

skúsenosť pestovanie chilli To ukazuje, že v skleníku, kde sa nebojí dažďa podderzhivayutsyabolee vysoká teplota, úroveň konštantná vlhkosti a rastliny, pálivej papriky razvivaetsyanamnogo lepšie ako v otvorenom poli. Ak žijete v severnej a strednej Európe, lepšierastú červené pálivej papriky v skleníku. Pôda v skleníkufeferónky rastie do veľkej rastliny (do 1 m), ovocie Nane viac a sú masívnejšie ako v rovnakom skleníku, ale v hrnci. dôstojnosťRastúce chili v hrnci, Avšak, je to, že hrniec udobnoperenesti domov s nástupom chladného počasia.

Rezanie a tvarovanie feferónky puzdro



Môžete prischipnut vrchol mladý feferónky, k lepším kríkov, hotyapri dobré podmienky pre rast chili sami vyvinúť silný a pyshnyekustiki, stále kvitnúce a plodný. Ak dávate prednosť imetmenshe ovocie, ale väčšie veľkosti, pravidelne odstraňujte vaše chili časti kvetu.

hnojenie chili

Ak ste rovnako ako ja, stúpenec "šikovný" záhradníctve sminimalnymi mzdové náklady, môžete si pre transplantáciu v uzhepredvaritelno obohateného jesennej primer (I ispolzuyuperegnoy, konský hnoj so slamou izolátov) dokončiť pomalý hnojivo uvoľnenie vgranulah. Ďalej kŕmenie v tejto sezóne chili potrebuyutsya.Drugoy už nie je možnosť: oplodniť vaše feferónky súčasne s tomatamitem ako hnojivo pre paradajky.

Polievanie červená feferónkou

Secure paprika na poli alebo v skleníku iregulyarnye hojné zalievanie. Takéto zavlažovanie podporovať rozvoj silného a glubokoykornevoy systému. feferónky v kvetináčoch by mala byť napojená často a v horúcom suhuyupogodu - 2 krát denne.

Úroda pálivej papriky: v akej fáze?

feferónky môže byť odstránená a jedol v akomkoľvek štádiu zrelosti: zelené, úplne zrelé (zrelé plody farba závisí od druhu a odrody rastlín), ako aj kedykoľvek medzi týmito dvoma štátmi, a to aj v prípade, že ovocie vyschne nakuste. Zrelé pertsyotlichayutsya sladkú a korenenú chuť. Ku koncu vpoluzrelom stavu sezóny zbieral (napríklad keď sú oranžové, nie červený), ktoré dozreyutdoma. V tomto okamihu, rastlina bude mať viac zdrojov ostavshiysyaurozhay vyzreté.

Paprika Tabasco na mojom kuchynskom okne vedľa tymiánom a bazalkouPapričkami jalapenos vynikajúce zima v kvetináči na terase v lete opäť presunula do skleníka (alebo balkón)

Chili as krytým trvalka

papriky Je to trváca rastlina, ktorá sa často pestuje vkachestve ročne. Avšak, hádzať chilli rastliny osenyuneobyazatelno, môžete ich presadiť do veľkého hrnca, strih a presťahovať sa do domu Nazim. Pozri tiež:. Garden na okennom parapete.

Ak máte chladné terasa, pivnica, alebo narušovať sa pálivej papriky mozhetprovesti tam zime a na jar sa vrátiť do skleníka alebo na záhrade. Peredzimovkoy (alebo po odbere poslednej úrody), znížiť korenie v 10-15 cm od zeme, transplantácie je v hrnci s vlazhnymgruntom a prevedie do skladu. Čítajte ďalej a dozviete, ako udržať rastliny v bani v zime.

pružina chili rastlín rýchlo obnoviť rast nové listy a nachnettsvesti a niesť ovocie pred papriky, pestované z sadenice. Perezimovavshierasteniya viac tvrdené a odolné voči stresu.

autorom: Oksana Jeter, Country Living

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com