Sušiť byliny

Mnoho prímestských oblastiach blízko zeleniny a kvetov usadil bylín. To nie je prekvapujúce, pretože záhonu s bylinkami a užitočné, a krásne a voňavé. Čo by mohlo byť viac príjemné vône týchto úžasných rastlín! K dispozícii je záhrada a pikantné pre mňa. 

My pikantné záhradné

Video: Ako sušiť byliny a traviny v elektrickej sušičke

Nie je prvý rok, bol som spokojný s levanduľa, tymian, oregano, mäta, medovka, yzop, šalvia. lákavé vôňu a krásu.
Je škoda, taká krása znížiť, ale príde čas, a je potrebné, aby zásobili úžitkových rastlín pre budúcnosť. Dôležitý čas vyzdvihnúť, kým vybledli. Hovorí sa, že je čas zožať bylinky, keď sú najkrajšie kvety na záhrade. A oni hovoria, že to je najlepšie, aby im znížiť na dovolenku Ivana Kupala- potom majú najväčší vplyv. Ale ja som trochu neskoro, v tomto roku, dobre spravované dažďu, pretože úroda trávy je lepšie v suchom počasí.

žatvy

Asi každý vie, ako na suchej byliny. malo by byť v suchom a neosvetlené, dobre vetranom mieste (podkrovie, stodoly), pretože slnečné lúče môžu zničiť liečivé vlastnosti bylín. Môže byť sušené hrozno, visí vertikálne z, a stačí rozložiť na papieri. V tomto prípade je tráva čas od času je potrebné miešať. Tento proces trvá 2-3 týždne. riadne sušené byliny sú tie, ktoré nestrácajú farbu a vôňu. a dokonca sušený surový materiál musí byť dobre rozotrie s prstami na prášok, a pevného rastlín, ako je rozmarín, majú dobrú prestávku. 
Ukladať sušené surovina môže byť v plátených alebo papierových vriec alebo do sklenených fliaš. 

pikantné kytice

Tu sú moje hrozno pripravená na sušenie - ostáva len zviazať a počkať, až sú suché. 

Poviete, hovoria, je teraz v obchodoch veľa hotových zmesou sušených bylín a korenia, aby vyhovoval všetkým chutí. To je pravda. Ale je to pekné uvariť si vlastnú zbierku láskyplne pestovaných kvetov a bylín!
Ako ich používať? Existuje veľa možností - je to celý rad čajov a korenie pre rôzne pokrmy. Možno ho použiť pre liečebné a kozmetické účely. Milujem levanduľa soľ (veľmi dobré pre ryby), čaj s tymiánom, levanduľového oleja.



levanduľa soľ

Tu je trochu levanduľa soľ Stále mám (tam je morská soľ, suché kvety levandule a pomarančová kôra) - vonia veľmi pekné.

Video: Byliny na zimu. 9.6.2016

A ja som pripravený túto letnú levanduľa, harmanček a ruže hydrolát (naučené kamaráta, ktorý sa zaoberá kremovareniem) - môžu byť čistené s človekom, ktorý možno pridať do krémov a šampónov. A pre tých, ktorí variť mydlo, bylinky ako dar z nebies. 

levanduľa mydlo

Tu je mydlo robiť moji priatelia.

Môže byť dlhý hovorí o prospešných vlastností bylín. Ale to je tak dobre známy.
Takže nebojte sa - rast u jeho dači, pretože aromatické byliny v akejkoľvek sadu- je pekné " prísada" všetky ostatné pôžitky života v krajine. Rôzne byliny vytvoriť jedinečný obraz záhrady, naplnený užitočnú energiu a skvelej chuti všade okolo. 
Začali sme pršať, práca NO- variť čaj ochutený oreganom a čítať knihu.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com