Ako zachrániť korenie až do zimy

Sladké a pálivej papriky - zelenina vitajte pri našom stole. Sú nielen chutné, ale tiež obsahujú veľa užitočných vitamínov. 

paprika

Video: Ako udržať pálivej papriky na zimu

Bohužiaľ, v zime prístup do tejto nádhernej zeleniny je obmedzená. Môžete si, samozrejme, rôzne spôsoby, ako sa pripraviť: nálev, nálev, konzervy v oleji. Nič však nebráni, aby zachránil svoju úrodu paprík čerstvé a šťavnaté, aby čo najviac zimných prázdnin, a dokonca aj dlhšie.

Varenie korenie na skladovanie

Po zhromaždení korenie zo záhrady musí byť dobre opláchnuť a riadne vysuší. Viem, že mnohí ľudia nemajú umyť a utrieť handrou, argumentovať, že to trvá dlhšie. Nemôžem súhlasiť s tým buď, ani poprieť. Môžem povedať len to, že umyl som sa a pretrel stále rovnaké množstvo času. 

Čo papričky vhodné na skladovanie?

V papriky sú 2 štádia zrelosti:

Video: Ako zmraziť papriky v zime po dobu prvých riadu

1. technická zrelosť - plody papriky nedosiahli plnej zrelosti. Najčastejšie sú zelené, ale veľké veľkosti. Prerušili kríky tieto plody sú schopní žiť až do zimných prázdnin.

Technická vyspelosť korenia

2. Botanická zrelosti - plody jasných farbách: žltej, oranžovej, fialovej, hnedé alebo červenkasté sfarbenie. To korenie je okamžite pri varení a spracovanie. Maximálna doba skladovania nie viac ako 1,5 až 2 mesiace, mal som niekoľko prezreté, takže stále pomerne malý.

Botanická zrelosť korenie

Video: Ako udržať korenie v zime čerstvý bez varenia a mraziace. Don Kuchynské Secrets

Ako zachrániť paprika

Budeme hovoriť o udržanie čerstvé a mrazené. Mnohí odkazujú na skladovanie a zberu, ale polotovar v mojej mysli, že nie je majetkom, ale akýsi ready-made plnohodnotné jedlo. Sušenie papriky Ja v podstate nepáči. Sušená sladká paprika, podľa môjho názoru, chuť je menej atraktívne ako čerstvé.

Tak sme suché plody korenie, pripravené dobre vysuší kontajnera, sme teraz, ktorým sa náš poklad v, krabici '. Aj držať svoje rezervy v pivnici v drevených debnách. 

Hlavnou podmienkou pre skladovanie korenie - vlhkosti asi 80 až 90%, a teplota 0-2 ° C Preto je chladnička alebo izolované balkón príliš zle.

storage korenie

1. Storage korenie, jednotlivo balené v drevených debnách

Aj zabaliť každý ovocie s hrubého papiera, vložte do krabice a udržať túto cestu asi 4 mesiace. Hovorí sa, že môžu klamať a viac ako šesť mesiacov. Nikdy som prežil ešte pred 5 mesiacov.

2. Skladovacie korenie ovocie v priehľadných plastových vreckách s otvormi

Ďalšou možnosťou - uložiť papriky v plastových priehľadných vreciek s otvormi. Ako je viditeľné papriky zrenia fáze a vykonaná priedušnosť. No, ak niektorý z ovocia začne zhoršovať, budete rýchlo vidieť a odstráňte ju.

Storage korenie ovocie v priehľadných igelitových vreciach

3. Skladovanie paprika, poprekladané riečneho piesku, cased

Najčastejšie uloženie veľkého množstva korenia tak. Take dobre vysušeného box, Stela papier alebo hrubý papier na dne krabice. Potom dať papriku, zalejeme vrstvy piesku. V rámci tejto možnosti skladovania by bolo vhodné, aby umyť korenie pred pokládkou, stačí vyčistiť od viditeľné znečistenia. Ak sa zapáli piesku, bude storage byť dlhá.

4. Freeze zrelé korenie



Ale čo keď ste len zrela, botanickej zrelosti pekný papriky? Alebo bez balkóna alebo pivnica? Nevadí, existuje iný spôsob, pomocou ktorého môžete pripraviť sladkú papriku, bez toho aby došlo k strate vitamíny alebo chuť. Tento skvelý spôsob, ako som videl minulý rok v priestoroch našej internete. Ako niečo nové, ale veľmi pohodlné pre hostiteľku. 

takže: 

Zvoliť naše krásne, veľké plody, odstráňte jadrá, a nie hádzať viečko a dať číslo. Čím sa vytvorí ryadochki krásne, odstránenie papriky.

Ihneď pripravíme vriacu vodu a dať našim papriky jeden po druhom do vody po dobu 30 sekúnd. Nič viac! Varenyshi nepotrebujeme. Chladené papriky pridáme jeden k druhému, nie svoje úsilie, ako to dosiahnuť. Vzhľadom parenia papriky stať flexibilné a ľahko vložiť do seba bez porušenia alebo trhliny.

Potom pyramída dať do plastových vriec pre zmrazenie a viečka vyplnenie dutín v balení. Chvost balenie, môžete zavrieť diery poslednej korenie. V mrazničke, táto konštrukcia zaberá veľmi málo miesta.

Ak je prípravok rozmrazí, je vhodný pre všetky pokrmy z čerstvých to nie je tak ľahké rozoznať.

mrazené korenie

Ako uchovávať pálivá paprika struky

Na rozdiel od korenie, štipľavá paprika chili uložené biologickej zrelosti obvykle užíva. Obsahuje veľké množstvo horiaceho materiálu, ktorý pomáha ukladať dlhý korenie. Zrelé zeleniny, tým viac dráždivé látky v kompozícii.

Ale z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že pálivej papriky a technickej vyspelosti je tiež uložená, a to je zvyčajne visel na chladnom mieste. Postupne to, čo je nejedli, sa stáva trochu korenia korenia vysushennym.Etomu sušenie nie je prekážkou, na rozdiel od bulharský, je tak chutné a zachránil a ostrosť a tvar, a všetky jeho prospešné vlastnosti. 

Pálivej papriky v procese zrenia

1. Sušenie vo zväzkoch alebo na provázku

Aj odtrhnite pálivej papriky na kríku a zo stropu viseli v garáži, kde môj teplo, ale tam je čerstvý vzduch a rozptýlené svetlo. Môžete jednoducho zviazať niťou papriky chvosty a nosníky zavesiť na chladnom a suchom mieste, a môžete reťazec ich na lane. 

Sušenie pálivej papriky na povrázku vo zväzku

Domnievam sa, že podstatou pálivej papriky v semene jeho, a tak dal mi nevýslovne šťastný suchú formu a krásne červené plody možno zložiť v uzavretej nádobe s neobvyklým krytu a vaše papriky bude tiež Decor.

Vysuší bánk chilli papričky

Čerstvé feferónky, veľa uložených v oleji. A korenie zachovaná, aj olej dostane určitý podiel korenia. Hoci väčšina z oleja možno nájsť ukameňovaný korenie, takže sa stáva menej horúco.

2. Sušenie dehydrátor

V dehydrátor možno tiež nasushit sami správne množstvo pálivej papriky. Domnievam sa, že by ste nemali rezať, je možné sušiť malé papriky celok, ale obsadenie je dosť dlho. Trvalo mi viac ako 8 hodín!

V každom prípade, bez ohľadu na spôsob, ako sa vám páčil akýkoľvek, hlavná vec - výsledok! To je veľa chutných vitamínov z vašej oblasti v zime. Ktoré umožňujú všetkým z vyššie uvedených metód.

Sme radi, že vedia, ako si udržať svoju korenie úrodu.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com