Aníz zima a nočné mory

Príchodom zimy nám na južnom pobreží Krymu, som vždy zásobiť na rôzne bylinné balzamy: kašeľ, prechladnutie, rozcvičenie. Každý z nich má svoju vlastnú jedinečnú chuť. Som predovšetkým rád balzam kašľa s vôňou anízu, ktoré bez výnimky, proste som domácností trie hruď. A čo je táto rastlina - aníz?

aníz obyčajný
Použité fotografie z: am-am.su

Videá: Nightmares (piatok 13. - časť 2)

botanický opis


Aníz obyčajný (Pimpinella anisum, syn. aníz vulgare.) - Ročný bylinné pubertálne, voňajúce rastlina z čeľade zeleru, 25-60 cm výšky bazálnej ružice ponecháva neporušená, zvyšok - pitvali. Kvety sú malé, biele, v ťažkom zontikah- kvitnú v júni a júli. Ovocie - visloplodniki- dozrievajú v auguste.
Vlasti - Malá Ázia.

prihláška


Aníz obyčajný - kultivovaný pikantné, hojivý, medonosný, veľmi okrasná rastlina. V potravinárskom spotrebovanej mladé zelené listy s ľahkou osviežujúcou vôňou (šaláty, korenie na prvých a druhých jedál), nezrelé stonky (korenie na konzerváciu), semená (korenie v pečení, chuť marmelády, ovocné kompóty, mliečne a ovocné polievky, destiláty, napríklad, po dlhú dobu v Rusku, ktorý je známy pre slávnu Anisette).

Video: protivírusové prípravky proti nachladnutiu a chrípke ArtLife

Za účelom spracovania za použitia plody, ktoré majú expektorans, protizápalové, diuretické, protikŕčové, antibakteriálne, laktogonnym účinok stimulujúci motor a sekrečnú funkcie zažívanie.



Balzam kašeľ, aníz

Video: Toxické Esenciálne oleje

Ubytovanie na chate


Aníz atraktívne vyrezané listy a vzdušný prelamované kvetinových zoskupenie, ktoré podporujú biely rozsah. Má najviac dekoratívne periódu kvetu. Je doporučené pre pikantné lôžkami, mixborders, pestré Lawn ako sprievodný a plniace prvok. Výsev pevná látka, je vzdialenosť medzi riadkami 40-45 cm hĺbka sejby 2-3 cm. Preferuje svetlo úrodnú pochvy- íl a slané nevhodné. Je dobre rastie po zemiakoch, jedlý koreň, strukovín.

je to zaujímavé


V dávnych dobách verili, aníz liek proti nočným morám a sústo hada. Dokonca aj dnes, infúzie anízu semien pitie v noci pre pokojný spánok a anízu oleja trieť kožu za účelom ochrany pred bodnutí komárom.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com