"Onion šťastie" - Allium

Video: Rôzne zelenou cibuľkou

Allium (lat.Allium) - rod, vrátane trvalých a baňaté trvalých a bylinné (s nerozvinutých žiaroviek) rastlín. Existuje niekoľko sto druhov, medzi ktorými sú jedlé a ozdobné rasteniya- niektoré typy kombinujú obe vlastnosti - napríklad, je známe, že veľa pažítka a cibule Slizunov. Ale väčšina z týchto nezvyčajných rastlín - sú stále vzácne hosťami našich chalúp.

Allium Schuberta

Pred niekoľkými rokmi som bol s veľkým záujmom objavovať nádherný svet dekoratívnych luky. Od tej doby sa moja malá kolekcia pravidelne aktualizovaný s novými vzorkami. Bez toho aby sme sa púšťali do veľmi botanickej detaily, by som chcel dnes predstaviť vám niektoré z týchto krás - možno niekto je tiež záujem o tieto rastliny. Verte mi, že si zaslúži, aby zdobenie naše postele!

Allium nutans, púčiky

Nech mnoho Allium kvet krátko a po odkvitnutí, väčšina z nich stratí svoju príťažlivosť, ale mali by byť zasadené, a to aj za týchto krátkych okamihov krásy. Na konci, väčšina cibuľoviny chová rovnakým spôsobom - ale kto odmietne narcisy či tulipány len preto, že ich prchavé kúzlo? A luky ...

Tu cesnak žltý - jeden z pozdnetsvetuschih dekoratívnych luky: Mám to jednoducho vyschol. Kúzelné "fontány", nie?

Video: Výsadba cibule

Allium Flavium

Tu je ďalší - ako on forma kvetenstvo, kvitne v rovnakom čase (koncom júla - začiatkom augusta). Bohužiaľ, nemôžem určiť jeho názov - balenie žiaroviek je stratený bez stopy, a spolu s ním zmizla a tajomstvo názvu bielej kúzlo)) Kto vie - povedz mi to!

Allium

Všeobecne platí, že v rôznych dekoratívnych luky, nie je odborník, pochopiť zložité. Okrem druhu na predaj sú prezentované a hybridné formy, a informácie uvedené na obale často buď nie sú v zásade alebo všeobecnej povahy - informuje o zvláštnostiach poľnohospodárskych postupov rodu (Allium) a nie viac než to ... ale obdivovať rastliny, ktoré sa nezastaví, samozrejme)) Pozrite sa napríklad na konci júna kvetu Allium multibulbosum

Allium Multibulbosum

Táto rastlina je skôr pre vyznávačov klasiky)) a avantgardných fanúšikmi zrejme ocenia hybrid vlasy, vytvorené na základe cesnak Viničné - Onion vinice alebo vinogradnichnogo:

Allium & amp; amp-amp-amp- # 39-Hair & amp; amp-amp-amp- # 39;

On tiež sa objaví v celej svojej kráse v druhej polovici júna, ako Allium siculum, charakterizované pomerne veľké a výrazné kvety:

Allium Siculum

Vyzerajú nič horšie ako mnoho záhradných kvetov, sa zhodujú:

Allium Siculum kvety

Allium azureum - blue bow - moja stará láska :) Vyzerá to úžasné, v záhone, kde jeho modré kvetenstvo dobre harmonizuje s mnohými záhradných rastlín. Aj tento rok sa predvádzal v blízkosti holandských cibuľovín dúhoviek

Allium Azureum



Allium roseum (tak ako tak, to bolo pod bolo toto meno predané žiarovky, aj keď kvety na obale je nápadne jasnejšie ako vľavo na skutočnosť). Rastie v mojej ružovej záhrade a je dokonale v kombinácii s nízkymi ruží.

Allium roseum

Tento vzduch tvorí žiarovku cibuľu

vysielať žiarovku

Ale Allium atropurpureum, efektné intenzívna tmavo fialový kvet farba, tvar semien struky, ktoré dozrievajú semená ako konvenčné prove

Allium atropurpureum

Tie zdobia kvetenstvo, a to aj v čase, keď na prove už slabne (btw, že stonky kvetín okrasných cibuľa môžu zasushivat a použité v zimných kytíc)

Allium atropurpureum, semenné struky

A ak nemôžete ignorovať tú delikátnu kvety

Allium & amp; # 39 amp - Spanilá & amp- # 39;

Kvitnú koncom mája - elegantný guľové kvetenstvo pri nízkej (10-12 cm) špice. Pokiaľ ide o Chápem, že je hybridný formáty v predaji dochádza pod názvom Allium `Graceful`.

To nie je v žiadnom prípade všetci, samozrejme. Ale dúfam, že ste chceli usadiť vo svojich záhonoch týchto krásnych rastlín. A ty taky:

Allium Moly

cesnak vysokohorský

Allium neapolitanum

cesnak karatavský

Allium rosenbachianum

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com