Dekoratívne cibule Allium

Vždy som veril, že dekoračné luk s rovnakým názvom, je to bežné a obvyklé pre všetky hlavy s lila rastliny. Allium (Allium) - dekoratívne luk zdobia akékoľvek záhradný plot a svetlé guľovité kvetenstvo. Tento nenáročný baňatý rastlín začína kvitnúť koncom jari - začiatkom leta, a na dlhú dobu "zamrzne" na vrchole krásy. Po odkvitnutí a počas zrenia semien hlavy vyschnú Dekoratívne cibule Allium vyzerajú veľmi pôsobivé.

nn

Ale pred pár rokmi v kvetinárstve, videl som vrece cibule vôbec s ostatnými listami. Dopadol som a bol prekvapený krásou nadýchané guľôčky. Susedia im hovorili "zmrzlina na špajli." Ako to bolo potom som zistil, že tento typ sa nazýva KARATAVSKY.

To je jeden z najviac dekoratívne a výrazných druhov rodu. Stopka pevne zapustené do zeme, výšku antény časti 25-30 cm. Niekedy sa týči nad plochými listami, niekedy kratšie ako oni. Listy široký (20 cm) modrozelené až fialové tenký prúžok pozdĺž hladkým okrajom. Kvety sú svetlo ružovej a fialovej zostavené do guľovitého, mnoho kvitnúce husté kvetenstvo.

oo

Kvitne od konca mája po dobu asi 20 dní. Po odkvitnutí ružové krabičky podobe ovocia je tiež celkom dekoratívne. Plodiace v júli. karatavskogo cibule listy zostávajú zelené po oveľa dlhšiu dobu než u ostatných druhov tohto rodu. On je stiahnutý slnečné miesto obklopené zakrpatených zemný rastliny. To je vynikajúci kandidát na výsadbu v kamenistých záhrad a kontajnerov.

oo

dd

storočia

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com