Dekoratívne luk: viac než užitočné byliny

Video: Zmiešané výsadbu zeleninu a bobule

Pred niekoľkými rokmi som sledoval myšlienku vytvoriť kvetinovú záhradu okrasných cibule (Allium). Všetko to začalo s neformálne zoznámenie s týmito rastlinami, a keď som zistil, ako rozmanitý svet Allium, doslova stratil pokoj)) A potom, vlani na jeseň v novej záhrade, som niesol podnik. A keď som sa dočkať, až roztopil sneh a začal vidieť výsledky tejto práce, povedať niečo o tých druhov, ktoré v mojej záhrade a záhrade boli žijú po dlhú dobu.

Čmeliak na cibule pažítka

Bezpodmienečná obľúbený - pažítka. Zdá sa, že o tom som už povedal, ale sú pripravení opakovať, pretože to je naozaj pozoruhodný závod. Je zdrojom skorého zelene: Pero rastie, akonáhle roztopí sneh. A mladý pero je veľmi chutné, takmer bez horkosti. A v prípade, pažítka pravidelne rez a dobre napojená, plodiny môžu byť odstránené doslova od snehu do snehu. A dokonca aj v zime: Táto rastlina je výborne prístupný destiláciou doma.
Iba v hodnote akcií až niekoľko hrnca s množiteľského materiálu, ak chcete, aby greeny boli všetky zimné: domáce pažítka dosť iba po dobu dvoch kultúr, potom sa musí znovu odpočívať - ​​pred pristátím späť na jarné záhon.
A predsa - je to univerzálny okrasná rastlina. To môže byť vysadené kríky a môžete - v páse pozdĺž hraničných hrebeňoch či záhon

Video: Mrazené zelené! Ako zmraziť cibuľkou na zimu!

Pažítka v záhone

To je výhodné, pretože rastie neuveriteľne rýchlo. Delenie jednej dospelej ker, je možné, aby sa dĺžka hraničné dva metre, alebo dokonca viac, a je doslova za týždeň po pristátí, veselo zozelenie. A keď kvitnú! ..
Jedinou nevýhodou: v čase kvitnutia pera začne žltnúť a prebujnenej pažítka môže vyzerať škaredo. Ale to "spaľovať" ľahko pomôže: jednoducho úplne strihanie rastlín, pričom nie viac ako 5 cm nad povrchom pôdy. Už druhý deň bude prvý mladý perie a veľmi rýchlo rastliny atraktivitu obnovená.
Iný pozoruhodný závod - cesnak aflatunský. Jeho listy dokonca zmiznutie snehu nečakajte, často priamo z topiaci sa sneh drift vyzerá svieža zeleň.

Video: Dekoratívne lúk Purpl senseyshen.Dlya phyto!

Cesnak aflatunský skoro na jar

Listy sú široké, mäsité, šťavnaté, s vôňou a chuťou cesnaku. Páči sa mi ich použitia v šalátoch, a to najmä na jar telo oceniť akýkoľvek zelená)) O niečo neskôr, vysoký kvetné stonky. Ponecháva v tomto okamihu nemá jedlé, začnú, akonáhle kvety kvitnú slabnúť. Preto je žiaduce, aby cibuľa na pozadí kvetinových záhonov, alebo v stredu (v prípade, že revízia na všetkých stranách), ale tak, aby v správnom okamihu ich nevzhľadné vzhľad bola skrytá inými rastlinami. Aj keď, ak ste pravidelne Odstreľovacie vyanuschuyu zeleň nie je bremenom, je možné opustiť puzdro a na mysli

ozdobné mašle

V ranom jar pučia a zásuviek Rosenbach lúk. To je jeho skromné ​​kvety vykukujú spoza krovia silný luk aflatunskogo na fotografiu vyššie. A to je, ako to vyzerá v predjarí.

cibule Rosenbach

Kvetenstvo gule, ktoré sú si veľmi podobné, líši snáď len vo veľkosti. Oni sú dobrí, a v kvetinovej záhrade, a kytice, ale tiež môžu byť použité ako sušených kvetov.

cibule kvetenstvo

Bohužiaľ, tieto luky dekoratívny efekt je krátka: ich listy vädnú na začiatku leta, ako sú tulipány, narcisy a ďalších žiaroviek. Ale Allium nutans - stabilný okrasná rastlina.



Allium nutans

A to je veľmi užitočné: jeho listy sú bohaté na železo a vitamín C, sa odporúča používať v anémie z nedostatku železa. A nedráždi žalúdok, tak to môže mať aj tí, ktorí sú kontraindikované cibuľu na choroby zažívacieho traktu. Allium nutans sa používa v tibetskej medicíny.
Táto rastlina netvorí žiaroviek - namiesto toho je tu iba k miernemu zahustenie v spodnej časti stonky. Opustí svoj byt, šťavnaté a príjemne vkus- majú tiež cesnaková aróma, rovnako ako cibuľa opustí aflatunskogo, ale na rozdiel od neho, nutans Allium nie coarsens.
Kvetu Allium nutans neskôr ako ostatné luky - v druhej polovici leta.

Kvitnúce Allium nutans

Napriek tomu, že rastlina je pomerne náročné na vlhkosť a výživu, mám úspešne žiť na tak malom kopci, kde je jedlo je v poriadku, ale voda v lete teplo nie je vždy dostačujúce.

Allium nutans na kopci

A to rovnako ako pažítka, môže byť pestovaná doma, dostať zelenú po celý rok.
Okrem týchto - krásne, chutné a zdravé - luky, existuje široká škála okrasných Allium. Napríklad krátke cesnak vysokohorský

Video: Dekoratívne lúk dzhusay. Množia delením koreňov na jar

cesnak vysokohorský

Alebo tu je modrej predok

modrej predok

No, keď sa objaví v celej svojej kráse je môj nový cibuľa záhon, poviem vám o iných druhoch. Zvlášť, kolekcia je určite doplniť tak, že predmet nie je suchý na dlhú dobu :))

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com