Okvetné lístky červených ruží

Video: Akif Ft. Ijar - okvetné lístky ruží

Kvety ruže - to nie je len ozdobou vašej záhrady. Ruže - skladisko živín pre vaše zdravie a krásu! Tento článok popisuje, ako môžete použiť plátky ruží a ružová voda, pripravený z nich v kozmetickom, medicíne a varenie!

Okvetné lístky červených ruží
Na okvetné lístky ruží, ako červeným zamatom ...

Video: Jam ruží. okvetné lístok ruže jam

V mojej záhrade rastie niekoľko kríky červené, fialové, ružové, biele ruže. Všetci šťastní rýchly rozkvet tejto krásnej rastliny. Zamatové okvetné lístky na začiatku kvitnutia lesk na slnku a na konci pádu na zem ... Ja osobne som vždy cítil ľúto tých opustených a zbytočných kvetín. Bola to škoda, ak Nepoznal som, že jeden extrakt ružovú vodu, ktorá môže byť použitá v kozmetike, medicíne a varenie!

Z plátkov týchto nádherných kvetov môže pripraviť ružovú vodu, čo je pomerne drahé a veľmi úspešne používajú v medicíne! Ružová voda sa používa v kozmetike ako tonikum pre celotvárovou maskou, telo kúpele, rovnako ako v starostlivosti o oči. Jedna lyžica ružových lístkov zalejeme vriacej vody, vylúhovať pol hodiny, kanalizácie.

Video: Sirup z ružových lístkov



  • Tvárová maska ​​ružovej vody. Bandáž alebo gáza zmáča ružovou vodou a aplikuje sa na kožu tváre a dekoltu 15 minút
  • Tekutého ľadu môžu byť pripravené, čo utierať tvár, ráno a večer.
  • Horúci kúpeľ s ružovou vodou tela. Kúpeľ je stačí pridať 250 ml ružovej vody, a náladu, môžete pridať ružových lístkov!
Ružová voda je veľmi účinná pre výplach krku a úst, rovnako ako zápal ďasien. Ružová voda stimuluje činnosť srdca, rovnako ako dobré pre oči.

Tento elixír našla svoje uplatnenie aj pri varení! Používa sa na ochutenie sladkosti, pridaná k palete mliečnych pokrmov a nápojov. Okrem toho, ružová voda dáva vynikajúcu chuť limonády a čaju z bylín.

Video: Mind fúkanie džem z ružových lístkov na Jelly Fox

Ak chcete pripraviť krém ako tonikum je lepšie použiť červené ruže so silnou vôňou. Mali by sa suší v tmavom a chladnom mieste. Naplňte 2 litre jar vysuší ruže a, ich naliať 0,5 litre vodky a ľahko liehom. Tekutina by mala navlhčiť ruže, naozaj nie ich prekrývaniu. Jar umiestnená v chladnom a tmavom mieste (možno chladnička) po dobu 1-2 mesiacov. Pravidelne ruže obrátene a zmieša. Potom opatrne stlačiť plátky. Výsledná kvapalina sa zriedi v pomere 1: 1 pre mastnú pleť, 1: 2 pre normálne 1: 3 uschnúť.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com