Sirôtky

kvetinové SirôtkyJe to kvetina z mojich detských snov. Akonáhle sa tak stalo, že v našej rozsiahlej kvetinová záhrada nebola Pansy. A ja som bol fascinovaný ich pôvodnej farby a formu. Chcel som sa pozrieť do rôznych farbách svojich lístkov. A čo je najdôležitejšie, som trochu, sa zdalo, že tak známy a zrozumiteľný jeho dotyky a náklonnosti.

Možno to je dôvod, prečo, keď som starší a začali výsadbu sama doma postele, potom okamžite kúpil a zasadil sirôtky. Od tej doby rozrástla tak, že nielen zaplnila pridelený im miesto v záhrade a susedné územia. Ale rozhodol som sa, aby sa s nimi vysporiadať. Zrejme to roztomilé trikolóra fialový ma miloval rovnako ako ja miloval ako dieťa.

Takže aké sú tí, Annie!

To znamená, sirôtky - raz za dva roky alebo vytrvalé rastliny s výškou 15 -. 30 cm Kvety sú tvarované fialky. Na začiatku vegetačného obdobia krovia Pansy rastúce kompaktný. Ale potom sa uvoľní veľké množstvo výhonov, množia sa a rozptýliť ich semená. Rovnako ako Viola trikolóra, ktorá kvitne veľmi skoro (do konca apríla), a kvitnú takmer po celé leto.

Sirôtky v kvetináčiKvety jednoduché stupňa Pansy, obvykle 3-4 cm vo veľkosti a výber položiek môže dosiahnuť 7 cm.

Pansy alebo Viola tricolor - jedna z najobľúbenejších rastlín záhradkárov. Ale ak nemáte infield, môže byť táto kvetina pestuje hrnce na balkóne. To poteší vás s takmer celé leto.

Farby Pansy - je umelcovho paleta. Možno nájsť prípady čisto bielej a fialovej zamatu a kombináciou niekoľkých odtiene (modrá, žltá, červená). Stred kvetu - oko - to je miesto pôvodných farieb a tvarov. Je to miesto dali názov rastliny.

Je to kvet fialové rodiny. Jeho oficiálne vedecké meno - fialová Vitrokka, niekedy nazývaný Viola. Niektoré typy Pansy sú letničky, ostatné dvojročné rastliny a pomerne málo trvalky. Asi som šťastie. Zdieľanie príbehy ...

tajomný love

Sirôtky na balkónSestra už niekoľko rokov po sebe sa snaží, aby sa tieto kvety vo svojich posteliach. Ale každý rok to uschne, opúšťať "potomstvo."

Kúpil som si sadenice Pansy and drop je preč, ani nádej na pokračovanie príbehu. Predstavte si moje prekvapenie, keď budúci rok sa zvýšil z jarného zasiate semienko. Ešte o rok neskôr, oni boli rozptýlení v susedných lôžok. Okrem toho, "rozšíril" na celkom dobré vzdialenosti. Dokonca aj chovné exempláre holandské ktoré sú považované za sterilné, tiež rástol.

Sestra práve prekvapilo. Je veľmi dobre postarané a napojená, pôda na naše postele sú úplne rovnaké (pretože žijeme v blízkosti). Ale z nejakého dôvodu si vybrali svoje záhony.

starostlivosť o Pansy



Starostlivosť Pansy celkom jednoduché.

Sirôtky na lôžkuPodľa mojich pozorovaní, táto rastlina má rád dobre osvetlených priestoroch a úrodnú pôdu. Pôda môže byť obohatený o celú hlinené zmesi, bohaté na minerály a vylial ju v mieste, kde sa pestovať sirôtky. Môžete tiež kopať na mieste na jar pridať do komplexu pôdy chemické hnojivá (dusík na letáky, fosfor a draslík Kvetina).

Ale čerstvý hnoj je kontraindikované u tejto sissy. Napriek tomu, že prvé miesto divokých progenitory kultivované fialové tricolor - okraj lesa a pôda je plodná dosť, ale nie "tuk".

Aj Anyutka napojená striedmo. Nadmerná vlhkosť, sa im nepáči a môžu hniť. Môj Fialochka natoľko, aby tolerovať aj súčasný abnormálne letných horúčav. Ale v horúčave Aj zalievať každý druhý deň, a druhý deň je pôda sa uvoľní. Suché silne ovplyvnia vzhľad kríkov. Oni skloniť bližšie k zemi a snažil sa udržať vlhkosť v celej ploche listov a výhonkov. A kvety sú malé a bledé.

Navyše, hlavné nepriatelia Pansy sú larvy hmyzu žijúci v pôde. Napríklad mája larvy každoročne zničia mi niekoľko kríkov.

reprodukcie Pansy

Táto rastlina je schopný sa množiť a semená a rezne.

Množenie odrezkami PansySemená vysievajú sadenice koncom februára. Ak chcete obísť bez sadenice, kríky treba zasiať semená v lete a na konci augusta, než chladné obdobie je pripravený semeno. A pre vývoj semien nevyhnutné, aby sa zabránilo ďalšie kvitnúce výhonky.

V skleníkoch sa sadenicami Semená sa vysievajú vo februári. Po 2-3 týždňoch sirôtky ponoru a transplantovaný k trvalé miesto v máji.

Použité aj vegetatívny spôsob reprodukcie - rezne v otvorenom poli. Pri tejto metóde sa v máji a júni s malými kríky sú rezané zelené výhonky s 2-3 uzlov. Potom rezne musia byť zasadené do zeme, vody a striekajúcej vode. Po 3-4 týždňoch, bude korene. Počas množenie rastlinných odrezkov omladené.

Dekoratívne Pansy nemožno preceňovať. Preto Sirôtky sú často používané pre kvetinovú výzdobu. Zriedka akýkoľvek kvetinový záhon alebo Alpinum nebola úplná bez tejto krásne kvety.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com