Miestnosť pelargonie

miestnosť pelargonieRaz som pracoval v škole. Rovnako ako vo všetkých inštitúciách tohto typu, v kanceláriách všade boli rôzne farby. Vrátane pelargónie. A potom jedného dňa som si všimol, že všetky hrnce muškáty zmizol niekde.

Kolegovia mi povedali, v presvedčení, že režisér niekde počul, že pelargónie (Pelargonium aka) má priaznivý vplyv na zdravie, čistí vzduch a ionizuje ho tak presunúť všetky Pelargonium do svojej kancelárie. Skutočne, na jednej z pravidelných stretnutí s režisérom, videl som na okennom parapete pelargónie celú populáciu školy. Tento incident ma sadnúť a adresáre, aby zistili, čo je tak užitočná, to pelargónie, ktorého vôňa v byte svojej matky, takže mi na nervy v mojom detstve.

obsah

Geranium alebo Pelargonium

pelargónie - Je to trváca, je vhodný pre vnútorné i vonkajšie chov. V závislosti od typu, je bylina alebo ker. Odborníci tvrdia, že botanici existuje viac ako 250 druhov muškátu. Vo voľnej prírode, rastlina rastie v južnej Afrike. V našich zemepisných šírkach muškáty - izbová rastlina, a hoci tam sú voľne žijúce druhy, ale nemá vlastnosti dekoratívne.

všetko home pelargónie rozdelené do 2 skupín: voňavé a kvitnutie. Rozdiel medzi nimi je, že kvitnúce, ako už názov napovedá, majú veľmi krásne kvety. Ale kvety voňajúce Pelargonium pláň. Ale listy majú jedinečnú, veľmi silnú chuť. Navyše, každý poddruh vôňu.

Púčiky geraniovej (Pelargonium)

Napríklad listy pelargónie silnopahnuschih (Pelargonium graveolens) majú vôňu ruží. Vôňu, ktorá emituje voňavé pelargónie (Pelargonium odoratissimum) sa podobá príchuťou jablka. Stručne povedané, veľa druhov muškáty, oni vonia inak a nie vždy príjemné vône je.

Ale zanecháva vôňu spojenú blahodarné účinky muškáty na ľudské zdravie, pretože listy emitujú prchavé, že zabiť patogénov a čistí vzduch.

Mnohí ľudia zisťujú, vôňa pelargónie pomáha uvoľniť, zmierniť únavu. Pelargonium a upokojuje nervový systém, a v skutočnosti ionizuje vzduch. Hovorí sa, že vôňa pelargónie užitočného dýchať u pacientov po mŕtvici:

  • zlepšuje prekrvenie srdcového svalu;
  • Pomáha pri ischémii, sínusové arythmie.

Starostlivosť o miestnosť pelargónie

Geranium - južné kvetina, ktorá miluje slnko. Zimné muškáty by mal stáť na svetlom mieste v dome. Letné muškáty možné zasadené v krajine. Zdržiavať na čerstvom vzduchu je veľmi užitočná pre rastliny: mnoho nových listov a kvetov.

Pelargonium rastie dobre na teplota asi 20 ° C, Ale či to začína byť chladnejšie, a prísť s chladné noci 5-7 ° C teploty, váš hlavný úloha - chrániť kvetinu pred prievanom, alebo by mohol dostať chorý.

Kvetenstvo pelargónie (Pelargonium)

napojená na pelargónie nie príliš bohatá, ale pravidelne. Pôda by mala byť vždy mierne vlhký. V zime, zalievanie je znížená.

Na rozkvitnuté pelargónie kvitli hojne a jasne, môžete ich povzbudiť hnojivá. pridať tekuté hnojivo pre kvitnúce rastliny do vody, ktorá sa vo vode muškátov. Musíte kŕmiť každé 2 týždne v lete. Zimné kŕmenie je zastavená.

transplantácie pelargónie

Pokiaľ si spomínam, moja mama muškáty doma transplantované som každý rok. V tomto prípade je starý Bush pristál v lete na ulici pre zlepšenie. Stalo sa, že v neskorom lete sme boli vzatí do domu príde k životu, naozaj krásne kvety.



Ak sa vám nedarí zasadiť do závodu v krajine, môžu byť transplantované do pelargónie hrnca väčší. To sa vykonáva raz za rok alebo dva.

Geranium vystavoval v záhrade

Pôda pre pelargónie matku kúpil v obchode. Tam je zmes, ktorá je navrhnutá špeciálne pre muškáty. Toto voľné, ľahké, ale súčasne úrodnú pôdu. Pre rôzne druhy muškátov potrebujú rôzne pôdne typy: kyslý, mierne kyslé alebo neutrálne.

Ak nie je to nutné transplantované pelargónie, vykonávajú hygienickú spracovanie kvetín v tomto roku: cut staré konáre a odumreté stonky kvetín.

rozmnožovanie pelargónie

Počas prerezávanie starých výhonkov, môžete oddeliť a niektoré nové, aby sa im pre reprodukciu odrezkov muškátov doma vegetatívne.

Moja matka a ja sme boli propagovaný kmeňovými rezne muškátov. Ako? Pozri ...

Odrezať 10-palcové stonky, odstrániť spodné listy. Všetko, čo môže byť priamo vysadené v krajine: mnoho koreň pelargónie dobre aj bez otraschivaniya koreňov. Ale ak nechcete veriť niekto iný zážitok, nastavte strih útek za pár dní vo vode, nech zakoreniť.

Potom svetlo palicu stonku zmes (rašelina piesok), dal na tmavom chladnom mieste, aby rastlina strávil svoje sily na rast a tvorbu koreňov. Pravidelne zalievať. Po mesiaci či dvoch, budete mať mladý Pelargonium.

pelargónie kvety

Video: Okvetné lístky ruží a pelargónie izbu v boji proti vráskam

To môže byť rozšírená pelargóniový semená alebo metódu podzemok divízie (s výhonky alebo púčiky).

choroby pelargónie

Geranium možno považovať za nízke nároky na údržbu kvetín a, ak nie jeho náchylnosť k rôznym chorobám. Najčastejšie sa problém dopraviť týchto chorôb: šedá hniloba, hrdza. Napriek tomu, že niektoré druhy pelargónie môžu odrádzať od ich vôňu hypochonder pestovateľov, škodlivý hmyz žije v týchto relatívne vzaté, voňavých kríkov pokojne. Z tohto dôvodu je nutné, aby sa ubezpečil, že v pelargónie nie je chovaný molica, weevils, jose scale a sama o sebe, vošky.

Geranium (Pelargonium) zonálne

Nezvyčajné aplikácie pelargónie

Bohužiaľ, nemám osobnú skúsenosť s liečivými vlastnosťami pelargónie, ale viem z literatúry zaujímavý spôsob, ako aplikovať vonné Pelargonium listy. Ich použitie v potravinách: šaláty, na pečenie, ako korenie.

Video: Geranium izbu. Ambulancie s radiculitis. ethnoscience

Okrem toho, a lístie, a kapucňu sa používajú na ochutenie priestory, bielizeň v skrini, pre aromatické kúpele. Geranium esenciálny olej je považovaný za jeden z najviac hojenia. S jeho pomôcť liečiť prechladnutie a ochorenia dýchacích ciest.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com