Rozmnožovanie Scheffler

Scheffler rezňov pre množenieNa druhý deň som išiel na návštevu kamaráta, ktorý dostal prácu v dobre známej spoločnosti. Office len luxus, ale to, čo fascinuje ma obzvlášť, je skutočnosť, že všade tam, kde sú vázy s kvetinami. V kancelárii, nikto okrem nás, tam nie je, takže som nemohol odolať a nadergala rozmnožovací materiál vštepiť doma. Medzi trofejí boli a Scheffler. Ale doma, keď som sa rozhodoval, čo robiť s vzoriek flóry, zistil som, že neviem, ako zakoreniť Shefleru: výsadbou priamo do zeme, alebo aby boli vo vode, kým korene rastú späť. Lopatou veľa literatúry, pozrel som sa cez veľa webových stránok a fór trápili poludnie na telefonickej konzultácii s priateľmi, floristov a teraz získané poznatky podeliť sa s vami.

obsah

Videá o Scheffler

V prírode, Scheffler má viac ako 200 druhov, ale v domácom prostredí rastú len málo z nich. Medzi najčastejšie druhy Schefflera: žiarivý, dlaň, strom, vosmilistnaya. Shefleru milujú pre svoju krásu a robustnosť, ale ku koreňu mladé rastliny potrebujú trochu pracovať.

Video: Na holé kufri Scheffler objavil veľa procesov!

Množenie odrezkami Scheffler

Scheffler stonka zakoreniaScheffler pre reprodukciu v domácnosti, vyberte prepracované rezne. Pred výsadbou do krajiny sa odporúča držať nočné natáčanie v roztoku IAA. Pripravte zmes pôdy rašeliny a piesku v rovnakých častiach. Na dne hrnca nezabudnite vyplniť drenážny materiál, aby sa zmestili kusy tehál alebo betónového bloku. spracovateľnosti pripravenej zmesi vyplniť, takže 3,2 cm v hornej časti hrnca. Teraz sme sa zasadil do pozemných rezňov. Odborníci radia, aby pokrytie rezne Scheffler banky alebo špeciálne čiapky, vytvoriť efekt skleníka. Miesto, kde sú hrnce, by mala byť mäkká osvetlenie, teplota - stabilný, v priemere 20-23 stupňov. Nezabudnite si dať dych sadeníc a posypeme ich vodou z času na čas.

Reprodukcia Scheffler vzdušné korene

Stimulovať tvorbu vzduchu z Scheffler koreňov, je nutné, aby sa jarné kvetina na trupe čistým rezom. Zabaľte do vlhkého obväzu, ale lepšie - mach, zakryjeme umiestnenie filmu. Moss alebo bandáž by mali byť pravidelne navlhčiť. Asi po šiestich týždňoch takých manipuláciou na svojich Scheffler vzdušné korene by sa mal objaviť. Vetvička s takými koreňmi musí byť starostlivo strih a zasadil do hrnca (cm. Výška).

Reprodukcia Scheffler semená

Zakorenené rezanie SchefflerKeď reprodukcie semeno semená Scheffler je potrebné držať v roztoku alebo zirkónu ehpina. Na dne hrnca dať do odpadu, potom zmesi piesku a rašeliny. Semená sa vysievajú do hĺbky 15 cm, hrnce krytu s fóliou a sú považované za také zakorenené odrezky: my voda, vzduch, spray. Scheffler klíčky transplantovať do samostatnej hrnca môže byť, keď sa objaví listy.



Je zvláštne, že rôzne druhy Scheffler koreňa rôznymi spôsobmi. Pestrý odrody produkujú korene podstatne dlhšia ako zelená. Zelené odrody môžu rásť zakorenené list.

presádzanie Scheffler

Young zakorenený SchefflerNajprv sa uistite, že Scheffler transplantácia skutočne nemusia obávať zbytočne jednu rastlinu!

Dospelí Scheffler potrebujú transplantáciu každé dva roky. Ak chcete zistiť, či je potrebná vaša transplantácia Scheffler, odstráňte ju s hruda z hrnca, aj v prípade, že korene sú pevne a husto pletená zem, potom je čas na repot.

Tento nový hrniec by mal byť väčší ako predchádzajúci priemer na 2-3cm. Opatrne odstráňte Shefleru s hrudu hliny zo starej kvetináč, ak je to možné, vyberte starú pôdu a pestovať rastliny v novom hrnci. Medzi mozgov a koreňov by mala byť vrstva pôdy. Po výsadbe, jemne zatlačte na zemi okolo trupu a naliať ju.

Prajem vám úspech v rastúcej Scheffler!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com