Lesné a poľné rastliny v záhrade: zádušník všeobecný

Video: Užitočné rastliny

Existuje niečo, čo priťahuje v tráve poľa, vo farbách, ktoré kvitnú na lúke každé leto. Plníme svoje záhrady elegantné kusov chovateľom, ale kvôli kráse nie je ďaleko hľadať - je tam len môj dosah ... A mimochodom, krása je tiež užitočné - väčšina divoké byliny majú liečivé vlastnosti.

zádušník všeobecný

Video: Jedlé divoké byliny - výbežkatý a lipnica lúčna

Nie, nie som proti "kultúrne" farby))) vo svojich kvetinových záhonov, ale samozrejme majú v hojnosti. Ale nejakú dobu budem rád kombinovať s lesné a poľné flóry, a nikdy v jeho podniku nebol sklamaný.

Vlani v lete som začal sériu publikácií venovaných dikorossam. rozprával o rebríček obyčajný, pelargónie, manžeta, Veronica chamaedrys, túžobník (dropwort) a jej obľúbený - zbehovec plazivý. A tento rok na jar stelesnený stále svoju starú myšlienku - položiť kvetinu, zloženú z voňavých záhrad a liečivých voľne rastúcich rastlín - takú malú (!) Ešte lekárne zeleninovú záhradu. A tentoraz chcem vám, svojim priateľom, predstaviť, s rastlinou, ktorá sa objavil v poslednej dobe - Boudreau hederacea.

Video: liečivé rastliny

Zádušník obyčajný je ľahké nájsť

Všetko musel vidieť ju, a dokonca aj burinu zo svojich lôžok a kvetinových záhonov. Miesto bolo už raz vypytovať Boudreau, ale stojí to za to, aby sa vrátil k rozhovoru. To plazivej rastlina s nízkym (25-30 cm) výťahy stopka všadeprítomná a chovatelia priniesol jemný stupeň, použitý ako obrubníka a ampelnyh kultúr. Pre konkrétne vôňu Boudreau nazývaný psie mäty a dostalo meno sorokaneduzhnik pre svoju schopnosť liečiť mnoho chorôb.

V skutočnosti, ľudová medicína používa Boudreau ako choleretic, diuretikum, protizápalový, vykašliavanie a analgetiká na choroby dýchacieho ústrojenstva, pečene, žlčníka, rôzne ochorenia zažívacieho ústrojenstva, ako aj navonok - s kožné vyrážky a odreniny.

Phytotherapeutist M.V.Gordeev rozpráva o úžasných vlastnostiach a používa Boudreau hederacea, ako aj, ako správne vyberať a získavať liečivé suroviny:



Na záhrade zádušník všeobecný nevyžaduje žiadne zvláštne podmienky alebo starostlivosť. Je pozoruhodné, rastie pod stromy a kríky, môže byť použitý ako pokrytie pôdy v kvetinovej záhrady. Kvitne veľmi skoro, a to je už dobrý - si predstaviť, nedávno zišiel sneh v záhradných rastlín ešte prebudiť, a svieža zeleň plazivej strieľa Boudreau, posiate fialovými kvetmi, lahodí oku. V tomto roku v našej oblasti to rozkvitla v apríli!

Video: Lunárny kalendár. Liečivé byliny. apríla 2016

zádušník všeobecný

Potom sa pestujú kvety skrývať svoje listy Boudreau, ale k sebe nemali zasahovať. Mimochodom, mám bezpečne bok po boku s Rudbeckia, zvony, sedmokráska, rozrazil Koloskov a ďalších rastlín v záhonoch. A samozrejme som sa usadil na svojej záhrade lekárne))

Boudreau transplantácie je veľmi jednoduchá: tvorí sadu plazivej výhonky s mladými predajní, ktoré zakorenia, sotva dotýkal zeme. Transplantácia nesie prakticky bezbolestné a úplne nenáročný. V skutočnosti to a transplantácie je často nie je nutné - stačí poslať výhonky v správnom smere.

A ste vo vašej záhrade rastú divoké trávy?

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com