Lesné a poľné rastliny v záhrade pelargónie

Tento rok v lete som čakal zvedavý objav. A je spojený s jednoduchým, známych voľne rastúcich rastlín, ktoré sa zišli asi každého - muškáty. Často som obdivoval jej kvety, dokonca rástli rastliny na záhrade, ale nejako nie je vážny záujem: Dobre rastie sama - a nechať ho rásť ...

Pelargónie kvety lesné

Upratovanie svoje nové teritórium, som upozornil na výkonnú, expresívne krásnu bush s vyrezávanými listami. Závod pripadal povedomý, ale niečo vadilo. Postupom času som sa posilnila predstavu, že sa jedná o pelargónie, aj keď navonok je trochu odlišná od muškáty, ktoré som bol zvyknutý vídať. Takže druhý deň prvý kvety vykvitli. Jasne modré!

Bush lúka pelargónie

Video: Geranium lesné

To bolo neočakávané, a ja, samozrejme, začali prenikať, aby pochopili, čo je čo. Sme mi podpore smerodajné zdroje predtým, než som sa stretol a rástli muškáty les. Jeho kvety sú ružovo-fialovej farby, a ona preferuje rast v čiastočnom tieni pod stromami a kríkmi. Je to v mojej záhrade nie je náhoda, cítila pozoruhodne blízko k papradí.

Pelargónie kvety na pozadí paprade

Ak si myslíte, rovnaké zdroje, ale teraz som mal možnosť zoznámiť sa s jeho blízky príbuzný - muškáty lúke. To je viac svetlo vyžaduje, ale toleruje čiastočný tieň. Obaja pelargónie prednosť pôdu s dobrou vlhkosťou, veľmi plodný.
Mladé rastliny tu stretnem všade: na čistine v prednej časti domu, pozdĺž ciest, na lúkach, ktoré začínajú tesne mimo obce. Majú krásne tmavo zelené listy vyrezávané, ktorý sa nachádza na dlhých stonkách a tvoria nádherné zásuvky.



Pelargónie kvety medzi lístím

Je to bohaté farby a tuhosť listov a sprvu zmätený ma - pretože rastliny, ktoré som bol zvyknutý vídať, listy mäkký, jemný a odtieň zelenej majú úplne odlišné.

kvitnúce pelargónie

Avšak, v niektorých typov dodávok svojich muškáty Stále si nie som celkom istý: pozornosť, že veľa v literatúre a na internete, a niekedy vzájomne odporujú. Dokonca Dear Wikipedia na jediný správ stránok, ktoré lúka pelargóniový kvety na začiatku júla, a na les - v máji na druhej strane - ako kvitnú v júni ... Tak to prísť ...
Na druhú stranu, ak také detaily nám môže zabrániť obdivovanie rastlín - akokoľvek nazvaný, akéhokoľvek druhu, alebo vo vlastníctve? Muškáty už dlho pevne usadil v tsvetnikah- a sú milovaní záhradníkov pre svoju eleganciu a dlhé (u niektorých druhov - až 1,5 mesiaca) kvety a robustnosť. A chovatelia priniesol záhradný muškáty odrody modrá, ružová, fialová, biela, s jednoduchým a kvetmi.

pelargónie bud

Video: Hranice Geranium macrorrhizum

Divoké pelargónie - dobrý med rastlín. A rovnako ako mnohí z našich lesov a trávnatých plochách, ktoré majú liečivé vlastnosti, ktoré už od staroveku boli použité tradičné liečitelia. Prípravky z rôznych častí rastlín majú širokú škálu predstavenie - od antibakteriálne a antiseptické, aby protirakovinovými. Známe muškáty a tibetskej a čínskych lekárov, ktorí, okrem iného, ​​používal to, aby pomoc obetiam hadie uštipnutie.
Pelargónie a používa ako prírodné farbivo: Zistil som, že z pelargónie tráva lesnej modrého farbiva vyrobená z lúky - zelená. Podobné vlastnosti majú iné názory.
Na záhrade nie je ťažké nájsť miesto pre muškáty. Odrodová rastliny sú zasadené do skalky, a Rosario (pelargónie je všeobecne považovaný za jeden z klasických partnera pre ružových kríkov) - voľne žijúce druhy ochotne obývajú záhrady, vyrobený v prírodnom štýle, a budete cítiť skvele medzi ovocie a okrasných stromov a kríkov.
Vzhľadom k tomu, hovoríme o divokých rastlín v záhrade, podotýkam: pelargónie modré kvety vyzerajú úžasne blízko k žiarivo žlté nátržník, a tmavo zelené listy sú efektné kontrast k striebornej šalvie krovia.
Ak je miesto úspešne uzavreté, nie ako sa vaše pole alebo les návštevník nebude vyžadovať spokojný s tým, čo sa dostane z prírody. Skoro na jar alebo na jeseň môžete presadiť na muškáty a vynásobte je vydelením ker - to zakoreniť dobre.
Kto v záhrade pelargónie rastú, reagujú! :) Povedzte nám, ako použiť tento závod v kvetinových záhonov, podeľte sa o svoje dojmy.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com