Dieffenbachia: typy a starostlivosť

Dieffenbachia bodkovaný alebo farebné (Dieffenbachia macula)

Dieffenbachia (Dieffenbachia) - trváca bylina z čeľade Araceae (Araseae), rozšírený v tropických oblastiach Venezuely, Ekvádoru a Brazílie.

V Dieffenbachia zahustený Zelený stonku, Woody na základni, v mladom veku je vzpriamená, neskôr - poliehavý.

Celé listy, oválne alebo podlhovasté kopijovité, acuminate špice až 40 cm (v niektorých druhov až do 60 cm) dlhá a 10 cm široká. Povrch zanecháva hladký, lesklý alebo matný, farebný pôvodnej výkres. Kvetenstvo - šúľky, kryté žltobiela. Ovocie - červené bobule.

Charakteristickým rysom Dieffenbachia s jasnými výraznými listami je, že majú toxické, spálenie šťavy, ktoré by nemali prísť do styku s pokožkou, očami a ústami.

Dieffenbachia - high-okrasné rastliny, môže byť pestovaná doma alebo v kancelárii. Dieffenbachia dokonca užitočné, aby v miestnosti, pretože čistia vzduch toxínov. Avšak, použitie v krajinárstva Dieffenbachia materských školách sa neodporúča vzhľadom k svojej jedovaté šťavy.

Názvy niektorých Dieffenbach predávajú v kvetinárstve, je veľmi mätúce, často jedna a tá istá odroda môže byť komerčne dostupné pod rôznymi menami. Mnoho odrodová forma Dieffenbach jednoducho niesť názov druhu. Avšak, toto nezáleží na ich chov a kultivácie, ako Dieffenbachia všetky vyžadujú rovnakú starostlivosť.

typy Dieffenbach

Dieffenbachia macrophylla (Dieffenbachia macrophylla). Robustný kmeňových a 1 m na výšku, tmavo zelené listy sú podlhovasto vajcovité až široko 40-60 cm dlhé a 20-40 cm široké, v pravom dolnom melkoserdtsevidnye alebo zaoblené, takmer kožovité, husté žily.

Dieffenbachia pôvabné (Dieffenbachia Amoena) alebo Dieffenbachia Seguin (Dieffenbachia Seguin). Stem stout, veľké podlhovasté vajcovité listy, často až 60 cm dlhé. Na tmavozelenými listami majú krém alebo biely mramorový risunkok pozdĺž postrannej žily.

známy grade Tropic Snow - druh Dieffenbachia s prevládajúcou bielou farbou na listoch.

v Dieffenbachia Bauza (Dieffenbachia bausei) Žltozelené listy mramorové s tmavo zelenom designu a bielych bodiek. ponecháva asi 30 cm dlhé.

Dieffenbachia Bowman (Dieffenbachia bowmannii). Existujú odrody s panašovanými listami expresívne: tmavé a svetlé škvrny krémová alebo biela farba. Listy môžu dosiahnuť dĺžku 75 cm.

Dieffenbachia maľované (Dieffenbachia picta) alebo Videli Dieffenbachia (Dieffenbachia maculata). Veľký podlhovasto vajcovité listy až 60 cm dlhé a široké 20 cm s ostrým hrotom. Na listy a biele alebo slonovinovej škvrny a škvrny. Kultúra bol získaný výhradne jemnozrnný Dieffenbachia farebné lístie zdobené rôznymi kombináciami biela, béžová, smaragdové škvrny roztrúsených zelenom pozadí lamina. Medzi najobľúbenejšie odrody Camilla a exotika.

Dieffenbachia starostlivosť

All Dieffenbachia - absolútne nenáročný rýchlo rastúce rastliny, ktoré nevyžadujú komplexnú starostlivosť. Care je podobný diffebahiey starostlivosť Aglaonema. All Dieffenbachia odolné vo vnútorných prostrediach.

osvetlenie

Dieffenbachia svetlo vyžaduje, radšej intenzívne svetlo, žiadne priame slnečné žiarenie v letnom období alebo polotieni. Dieffenbachia leto bude dobre Východné okno alebo 1-2 m z juhu alebo západnej okná. Winter - veľmi svetlé miesto. V tieni Dieffenbachia listov zmenšovacie a strácajú farbu, sústruženie zelená, a naopak, odfarbený v jasnom svetle.

teplota

zimné teplota Obsah by nemal byť nižší ako 16 18oAvšak vzhľadom na to, Dieffenbachia môže niesť prechodný pokles teploty na +13oC. Tiež by ste mali venovať pozornosť: Dieffenbachia tolerovať prievanu.

vlhkosť

Dieffenbachia páči sa zvýšila vlhkosť air. Jar a leto - pravidelný denný postrek lístie, jeseň a zima 2-3 krát týždenne. V zime, namiesto rozprašovanie Dieffenbach hrniec môže byť umiestnený na palete s keramzitu, v ktorej je pridaná voda. Summer diffebahii Listy treba nastriekať často a umyť, a preto je nutné používať iba dobre usadil vodu z kohútika pri izbovej teplote alebo používať špeciálne prípravky pre kozmetickú starostlivosť o rastliny skryť belavé škvrny na listoch.

zalievanie

Dieffenbachia leto pravidelne a hojne zalievať s nenahraditeľným postrek. Ale to je nemožné, aby zaplnil rastlinu.

S nepravidelnými tipov napájanie a okrajoch listov zhnednú. Ak nadmerné zalievanie listy žltnú, korene rot.



Od septembra do marca, zalievanie a postrek rez, ale krajina com nie je upravená tak, aby presušeniu. Počet závlahy v zimnom závisí na teplote v miestnosti. v prípade, že miestnosť je v pohode, potom zalievanie je znížená na 1 krát týždenne.

jedlo

Od marca do septembra Dieffenbachia vykrmit dvojtýždenný akýkoľvek organický (infúzie divozelu, alebo vtáčí trus) alebo tekuté hnojivo. Od septembra do marca, kŕmenie je zastavená.

krajiny zmes

Dieffenbachia preferuje poľné kapacity a zároveň priepustné výživné pôde. Pri presádzaní na dno hrnca, nezabudnite dať dobrý kanalizácie, od stagnáciu a nadmerné zalievanie vlhkosti v nádobe možnej koreňovú hnilobu. Pre persadki Dieffenbachia môže byť použitý bežné zmesi pôdy pre izbové rastliny. Alebo akékoľvek iné podľa vášho výberu:

Krajina zmes №1: list krajiny, humus, rašelina, piesok (4: 1: 2: 1) + malé množstvo aktívneho uhlia, ktoré zabránia koreňovú hnilobu.

Krajina zmes №2: listy a trávnaté ihrisko, rašelina, suché kravský trus (2: 2: 1: 1) + malé množstvo aktívneho uhlia.

transplantácia

Dieffenbachia transplantované na konci februára - marca, prípadne raz za 3-4 roky. Pokiaľ Dieffenbachia už neatraktívne, spodnú časť stonky stal holé, a hornej lodge, potom to môže byť rez, takže malú výšku pahýľa cca 10 cm. Od spiace púčiky na pni porastie nové výhonky. A odrezať vrchnú môže byť použitá na chov.

rozmnožovanie

Dieffenbachia, as dratsenu, množia vrcholovými a kmeňovými rezne po celý rok. Vrcholové rezne sa môžu líšiť, ale nie menej ako 15-20 cm na dĺžku. Kmeňové rezne - kusy stonky asi 5-15 cm dlhé listy, bez toho aby aspoň jeden spiace púčiky. Pred výsadbou rezne v sekciách sypané práškového uhlia a kornestimulyatorom.

Pripravený diffebahii odrezkov zakorenenie v mini teplichke na +25 +28oC v rašeliny humusu a piesku zmesi. Tiež Dieffenbachia rezne zakoreniť dobre vo vode.

Po 2-3 týždne po objavení nových listovými rezne sú obsiahnuté v bežnej teplote vzduchu +20 +22 oC s zatienenie pred priamym slnečným svetlom. Pravidelne napojená a striekal. V procese pestovania zakorenené odrezky transplantované do hrnca väčších. Odrezkov rastlín priamo do veľkej misy sa neodporúča vzhľadom k tomu, že príliš veľa pôdy môže spôsobiť koreňovú hnilobu.

háveď. ujma citrus mealybug, strapka, mäkká Coccidae.

choroba - hniloba.

To je všetko, čo som dostal, keď Dieffenbachia vyviedol z obchodu. Ale poviem všetko o tom. Pred rokom som si kúpil jej tiddly, a to aj cez všetky jej jednoduchosť, že som nemala pestovať, či skôr rast bol veľmi ťažké, pretože stuhol. Prvýkrát som sa rozhodol ju presadiť, ale stará pôda nestal čistý z koreňov, ale práve prešiel do nového hrnca. Bála rušiť korene.

Vzor po transplantácii je takmer bez zmeny, list rozložil a spodné listy okamžite zmizol. Nemohol som prísť na to, čo sa na Dieffenbach. Vyzeral ako normálny, iné rastliny neboli sťažujúci)) krajiny v hrnci pokrytej Dieffenbachia pautinistym belavým kvetu, ale napíšem ho na vodným kameňom z zalievanie. Pretože som pravidelne striekať Dieffenbachia a vrhnúť krajinu do hrnca s roztokom phytoverm, takže som si nemyslel, že o možnom ohrození.

Potom sa môj Dieffenbachia začala hojdať, sa ukázalo, na jednej strane hnilé korene. Vyklidí hnilobu ošetrené fitosporin, ale zase nie transplantované, sa rozhodol, že v poriadku.

Takmer súčasne s koreňovou hnilobu na spodný list bielych hrudiek všimli, neprikladal veľký význam, myslel som si, že múčnatke. Leaf len odtrhnutý, ostatné listy Zdalo sa viac či menej zdravé.

A na jednom mieste na spodnej strane listu Dieffenbachia som našiel veľký tučný mealybug. Ukazuje sa, že je to vzhľadom na rozsah hmyzu je pavučinovitý doska na zemi v hrnci. Trela ​​všetky listy vatochkoy s Fairey, hodil celú krajinu hrnce, korene premyje najprv vodou a potom ho úplne kúpala v Dieffenbachia phytoverm riešení silnejší koncentráciu. Predtým phytoverm sa 2 ml na 1 liter vody, tentoraz sa šíri v 5 ml 1 liter vody. Používa sa v tomto roztoku po dobu 15 minút, myslel som si, konečne oblezet, ale nič hrozné sa stalo s ňou.

V noci, Dieffenbachia dať do pohára s roztokom rastu stimulant a zakorenenie Riba-extra. zasadil som ju len na druhý deň, ako dlho pochyboval, či sa to všetko naraz, alebo môže byť vyhodený. Rozhodol som sa, že vždy máte čas hodiť. K výsadbe vzal iný hrniec menšie, aby sa krajina zamokala (raz pasterizované mlieko duesh vody) a čerstvej zmesi pôdy (starý hrniec bol tiež dezinfekcia).

Už je to mesiac. Červcovité ešte nevideli krajiny v hrnci už nevzťahujú pautinistym belavý kvet, listy začal odvíjať jeden po druhom na lístia začal prejavovať výkresu. A skutočnosť, že vreteno holé dno, takže nezáleží na tom, môžete orezať a koreň, už bojí žiť je teraz))

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com