Crossandra starostlivosť

Crossandra Fortuna (crossandra Fortuna)

Me crossandra prišlo celkom náhodou. Prišiel som raz navštíviť priateľa, a ona ako obvykle naloží ma so všetkými druhmi rezňov a konárov. Vzal som z úcty, ale aby všetky rastliny rovnako nikam, a berú koreň nie je vždy dobré.

Slabý námietka z mojej strany, povedal môj priateľ: "Čo ste prechádzajú, a to aj v prípade, že dôjde k strate - nezáleží na tom, a tie kvety, ktoré prežijú, potom nemá priniesol! To bude vaše kvety! ". Medzi týmito rezne bola aj crossandra. Spočiatku som ani nevedel, ako sa volá. Bolo to vlani v zime. Sledoval som ju bez akéhokoľvek záujmu, a v marci vydala svoje prvé špica-rozkvitla kvetenstvo a mäkké oranžové kvety.

Crossandra (Crossandra), patriaci do rodiny acanthus - kvetinové, okrasných listnatých kríkov či ker asi jeden meter vysoké. V prírodnom svete crossandra obyčajný v tropických oblastiach Afriky, Madagaskaru a na Arabskom polostrove. To je považované za miesto narodenia India, Srí Lanka, ostrov, kde crossandra rastie vo svetlých lesoch. Crossandra alebo ohňostroj farieb, ako je obvykle nazývaný, sa rýchlo rastie v trópoch, kde je veľa dažďa, slnko a vlhkosť

V Indii, oranžové kvety crossandra zostávajú najpopulárnejší medzi ženami. Kvitne crossandra v kombinácii s kvetmi jazmínu, ktoré zdobia svoje vlasy, keď idú do chrámu.

Najbežnejšia je považovaný crossandra lievik (Crossandra infundibuliformis). Crossandra - rýchly pestovateľ. Vyplýva to z jej vztýčené, vetvené, lysé, zelené alebo hnedo-fialový. Rastlina môže byť vytvorený v Bush alebo stromu tvaru. Čím viac prischipok robiť, bude sa závitom závod.

V crossandra lesklé, jasne zelené listy od 3 do 9 cm na dĺžku, protiľahlo sedí alebo zhromažďované v praslenov 4, stopky, ovál, ostro mení stopka v mierne zvlneným okrajom (na strane, zdá sa, že volániky), dospievajúci vzácne vyčnievajúcich chĺpky.

kvety crossandra oranžovej alebo marhule, z koralov do červenej, žltej, a to aj tyrkysový zhromažďované v kvetenstvo štvoruholníkové špice až 15 cm na dĺžku.

Crossandra veľmi ľahko sa čistí, ale to je pozoruhodné nielen pre toto. Crossandra začína kvitnúť vo veľmi mladom veku, keď bol ešte celkom "teenager", a má veľmi dlhú kvitnutia. Pri správnej starostlivosti môže kvitnúť crossandra od skorej jari až do zimy poteší vás s jeho jasne oranžovej alebo žlté kvety. Aby však bolo možné dosiahnuť taký dlhé kvitnutia, musíte vedieť, niektoré z funkcií.

Vzhľadom k tomu, crossandra - rodák z trópov a obsah by mal byť v blízkosti daždi. V zimnom období je teplota v miestnosti To by nemala klesnúť pod + 15 + 18 0C, v lete - + 18 + 25 0C. Okrem iného crossandra strach z prievanu. S prudkým poklesom teplôt, môže prísť o všetky listy.

Vo dvore v decembri a crossandra stále pokračuje prekvitaťV lete som urobil crossandra záhradu

Osvetlenie by malo byť rozptýlené. Podyschu pre crossandra miesto s vysokým svetlom, najlepšie sa na juh okná v zime a na jasnom okolitom osvetlení až do konca roka, zatiaľ čo bude zaistená dlhá kvitnúce crossandra.

V letnom období, počas vegetačného obdobia, zalievanie by mala byť bohatá, v zime - mierny. Tiež crossandra vyžaduje stálu vlhkosť vzduchu. Zvlášť dobré crossandra cíti obklopený ďalšími izbových rastlín. Vytvárajú pre crossandra špeciálny mikroklímu, ktorý existuje v prírode. Postrek by mal dostať do zvyk, inak crossandra neprežil ani vo spořádaných okolí náprotivky. Kvitnúce bude dlhšia, ak Doba pre odstránenie zvädnutých kvetov.



A ešte jedna poznámka: pri striekaní, snažte sa spadnúť na kvety. Kvitnúce kvetenstvo, uši dostatočne crossandra dlho, ale krehké kvetiny crossandra môžu rozpadať pod tečúcou vodou alebo dažďom.

Tak, aby zabezpečila dostatočné množstvo vody, rozptýlené svetlo a vysoká vlhkosť, rovnako ako kŕmenie raz za dva týždne vyvážené hnojivo na polovicu odporúčanej dávky, a crossandra radi po dobu jedného roka.

Crossandra takmer žiadne napadnutia škodcami, ale ponecháva ju zobraziť prítomnosť spider mite a molica by mal vždy včas, aby sa zabránilo šíreniu škodcov.

tiež crossandra môže vyschnúť špičky listov. To je jasné znamenie, že príliš suchý vzduch v miestnosti.

Ak chcete dať crossandra elegantný a kompaktný typ pružiny je nutné uchýliť sa k účes. Zostávajúce po strihaní Rezne môžu byť použité na chov. Sú veľmi ľahko root. Zakorenenie môže byť použitý kornevin alebo iné rastlinné hormóny.

Tiež mladé sadenice by mali byť umiestnené v mini-teplichke (alebo p / e obalu) pre dokončenie zakoreňovanie. Keď sa nové listy, mladé rastliny môžu byť postupne zvyknutí na izbovú teplotu. Následne sa závod mal krásny guľovitý tvar, sadenice potrebujú prischipnut vo výške 10 cm. Transplant crossandra môže na jar raz za 2 roky v prípade potreby.

Crossandra preferuje dobre odvodnené, pomerne úrodnú pôdu. Preto v čase transplantácie môže byť použitia zmesi pôdy rovnakých dielov ílu a rašeliny a piesku pre dobré odvodnenie. Na dne hrnca nezabudnite dať drenáž. Tiež si môžete crossandra pestované hydroponicky.

V letných mesiacoch môžete crossandra priviesť na terasu alebo patio. Vyzerá skvele v skupine jednoročných a viacročných rastlín. Crossandra môžu byť zasadené v kontajneroch alebo škatuliach, na výzdobu svojho okna v lete vonku.

Musím povedať, že crossandra bol "nezabil" napriek všetkým protivenstvám, ktoré som jej dal. V lete jeho crossandra som vydržal na záhrade pod baldachýnom, polieval, ale striekanie strávil nepravidelne. Ale ona pokračovala kvitnúť a počas 35-stupňovom teple a v septembri, kedy noci sú chladné. Ponecháva vždy zostáva lesklé, zelené a veľmi dekoratívne. Dokonca aj v decembri, môj crossandra naďalej kvitnúť a poteší ma svojimi ohňostroj farieb.

Crossandra Ghana červená (eds crossandra Ghana)Crossandra Green Ice (crossandraCrossandra Tropic plameň (crossandra

Turquoise Crossandra (turquoise crossandra)Crossandra Trincomalee (crossandra Chinkomley)Crossandra Flava (crossandra flavus

Crossandra Mona wallhead (Mona crossandra Valeda)Crossandra Old orange (crossandra Old oranžová)Turquoise Crossandra (turquoise crossandra)

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com