Predstavuje daylilies

Zodpovedný zberateľ z Minsku Alexander Leonov

Dnes budeme pokračovať v téme daylilies, že Alexander zaberajú značnú časť územia. Ale každý rok aktualizuje svoju zbierku asi dvadsať druhov, a snažia sa "skrotiť" nový.

Plodina, neprerušuje?

-Musím skrátiť korene pri pestovaní a vole listy ako často pochádzajú z sadeníc? A je možné skrátiť listy po odkvitnutí, napríklad o tretinu, takže sa spotrebuje menej vody a nezakrývajú susedov?

-Korene nemusí byť skrátená, a tak useknuté pri kopaní, a listy sú skrátené. Ale iní, ako napríklad slávne ukrajinskej pestovateľov - Kharchenko rodiny - nie rezať. A tvrdí, že pre transplantáciu v zásade nemusí robiť tak, ako každá rastlina sama "hodiť" všetko, čo nie je potreba. Koľko bude môcť kŕmiť koreňa toľko a zostanú stonky a listy. Preto, napríklad, nemôže vyschnúť celý list a jeho polovicu. To znamená, že časť zostáva zelená, rastlina je stále nutná.

Samozrejme, že s pomalý listami vyzerať neusporiadaný pristátie.

Plodina, a to aj čiastočne preto, aby sa udržala vlhkosť - zlý nápad, oslabuje rastlinu. Niektorí odporúčajú odstránenie naliať chorú ker, ja nie. Chovám pozemné časť príslušného lieku, a listy sú umiestnené vo vzdialenosti až do jari. Tým je zaistené, že všetky potraviny, ktoré jedia, závod plne využitý. A čím viac sa nemôže znížiť ich v lete. Aj keď to je veľmi potrebné pre estetické účely, čalúnenie len ako žltnutie. Okrem toho listy udržať vlhkosť. Pokrývajúce pôdu pred slnkom. Stopky tiež nemusí byť odstránené, len vrcholy, ktoré nie je viazané na semenách.

- A na zimu u Daylily listy by mali byť znížené?

-Nerobím, aj keď sa obvykle odporúča, aby nehromadili choroba. Tam daylilies s prezimovanie alebo čiastočne zimovisko listy sú rezané, ale to je na Floride. Keď sa náš mráz všetky druhy matné cez úplne na zem.

Mimochodom, u druhov s prezimovanie listami a polo-opadavé, tak by som poradiť, aby sa odstránili kvetné stonky predčasne. Skutočnosť, že tieto rastliny nemajú výraznú dobu odpočinku. V súlade s tým, že by neexistoval, a potom do roka - keď rastú, kvitnú. Môžu sa hodiť stonky kvetov sú neustále robiť len krátku "pauzu". Ale to je tá ťažkosť zimné zelená odrôd v našej oblasti. Rastliny nemajú čas sa pripraviť na zimu a počas kontinuálneho kvetu "dych". Tu a tam sú neskúsení záhradníci otázky: lilieynik kvitli tak krásne, prečo je mŕtvy? Malo by byť zrejmé, že zariadenie pracuje, jeho energia pre kvitnúce a reprodukciu.

Ja sám, od polovice leta (koniec voliteľne), odstráňte stonky kvetov nevhodnou pre naše územie, inak zničí rastlinu. Je dôležité, aby sa voľby: okamžitú krásu alebo životnosť. Mimochodom, ak sa stonky kvetov sú dať do vázy s vodou, takmer všetky kvety postupne rozvinúť.

prezimovanie

- Musím kryť odrôd zimné froté? Alebo len všetci mladí, novo vysadených?



- Už niekoľko rokov, som sa neskrýval. Predtým som sa pokúsil pomocou spunbond, slama. Ale to dvojsečná zbraň. Spunbond sa mi páči, ale skoro na jar, aj primerzshy, nemôže byť odstránený. A nechať rozmraziť tiež nemôže - pod veko závod začína vyprevayut. Pod slama "vankúš" daylilies rovnako, ale jej "štetka s päťdesiatimi akrov je časovo náročné. A na malých plochách sa môže dobre využiť, a nie jeden rok.

Young delenki dokonca zasadil na jeseň, môže normálne prežiť zimu bez prístrešia. Mal som prípady, keď vykopaná najnovšie tetraploid kvôli preradenie zostali na zimu na zemi, len hromadí v hromadu, s holými koreňmi. S príchodom jari, keď videl, že sú stále nažive, a hodiť ruka nie je aktivovaná, zasadil im to v celkovom poli, a v predzáhradke. Tam rastú a "márnotratný" ľalia určiť stupeň. Dokonca delenki rýchlo "uchopiť" korene v pôde a potom rastú krásne.

Share a zdieľať

- Ako dlho môžem opustiť denivka na rovnakom mieste v záhrade? A je možné oddeliť zásuvku, nie kopanie celý závod, pretože v prípade, že Bush je skvelá, je to - celý problém?

- Doba trvania života závodu na rovnakom mieste v závislosti na svojej triede. Tam rastú veľmi pomaly. A ak sa v buši majú 20-30 výstupy, je lepšie transplantácii, zatiaľ čo delenie, alebo kvitnúce budú tlmené. Ak chcete mať na rovnakom mieste - aspoň odrezať polku úľa, a zaplniť dieru s čerstvou zeminou. A pamätajte, že väčšinu Bush, necháte seba, tým rýchlejšie sa bude musieť podeliť.

Oddelené delenkulegko, ak budete pracovať s prípadmi kadochnye: vyprázdnené zo zásobníka, delená - a tam znova. Kde si môžu ťažiť zo skúseností zahraničných pestovateľov. Oni - dokonca aj chovatelia - daylilies pestujú výhradne v kvetináčoch (iba sadenice - v otvorenom teréne). Kapacita pre výsadbu, samozrejme, musí byť aspoň vedernogo množstvo (viac je lepšie), s výpustným otvorom. Po výsadbe, oplodniť, a začínajú rásť denivka v rozprávke! Kvetu bduet o nič horšia ako v otvorenom poli.

V zime Ak chcete byť cítiť vaňa môže byť naplnené suchého lístia, piliny alebo priekopa.

- Poluchaestya, daylilies sú ľahko pestovať aj na balkóne?

- Samozrejme, môžete si dávať pozor, aby odrody, ktoré kvitnú viac ako raz. Koniec koncov, je to jeden alebo dva Jade rastliny zdobia balkón a zimu tam bez problémov. Zasadiť zažil menší dôraz na otvorený balkón alebo lodžia, hrniec na jeseň môže byť umiestnená na drevenú podložku, wrap papierového sáčku alebo pokrčených novín (najmä pozdnetsvetuschie stupeň). Za takých okolností, nebudú musieť presadiť každý rok, asi raz za dva alebo tri roky, ale to tiež záleží najmä na každú triedu.

o chorobách

- Tieto daylilies sú chorí? Napríklad môj tetraploid rastie normálne po zime, a potom hniť, listy spadnú. Po nejakej dobe, tam sú mladí. Bordeaux kvapalina bola spracovaná na jar, denivka dokonca kvitli v roku, ale je len málo rozvinutá.

- Daylilies obvykle neochorie. Niekedy sa objaví šedá škvrnitosť, hrdza. Avšak, katastrofické prípady, vo svojich postupoch a známych pestovateľov nevidel. V skutočnosti, Bordeaux zmes, v tomto prípade pomôže. Keď spracovávate kríky alebo ruže, nebuďte leniví sprej a zlé kópiu denivka, dúhovka a iné rastliny náchylné k chorobám. Mať hotový tento rok na jar dva alebo tri roky v rade, budete pomôcť daylilies rast silný a vybudovať Bush.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com