Špargľa doma: pestovanie, starostlivosť

špargľa Trvá zeleň a nehynúcu lásku k životu. Je úplne ľahostajný k obdivné pohľady, pochvalné prejavy a iné prejavy pozornosti. Dajte mu veľa svetla a priestranný hrniec, a pri pohľade na jeho nepokoje zelene si iste hovoria: "Život je dobrý!"

Okrasných listnatých stromov, som naozaj rád Nephrolepis, Chlorophytum a tsiperus. Už nejaký pestuje zo semien. A potom jedného dňa šiel do obchodu kúpiť nejaké ďalšie novinku. Ale predávajúci po vypočutí mojej objednávky, odporúča kupovať semená z čeľade špargľu Sprenger špargľa.

Spočiatku som váhal, a návrh prešiel s zrnko soli. Preto si myslím, že som tak trochu špargle v dome?

Chcem krásnu zeleňou!

Ale potom ešte ho kúpil, najmä preto, že náklady semien lacno. Zároveň som sa rozhodol znova skontrolovať ich schopnosť pestovať rastliny zo semien.

Vrecko sa ukázalo byť 10 semien. Shell boli tesné, takže som musel držať po dobu dvoch dní v bio-stimulátor riešenie.

potom zasadený v kúpnej krajine (pred výsadbou je dezinfikovať manganistan draselný), prideľovanie dve semeno v pohári.

Prehlbuje semená ľahko a hornú pokryté krajine.

All pristátie dať do kontajnera spod torte, je uzavretý.



Vysielaný každý deň, ak je pôda vyschne - je pokropil z postrekovače. Čoskoro tam boli výhonky však dve semená, bohužiaľ, zomrel.

So vznikom sadeníc z košíčkov nádoby bol prevedený do jasného okenný parapet, ale len v prípade, že sa vzťahovalo na priehľadnom vrecku udržať skleníkový efekt.

Na novom mieste, kde sa rýchlo začali rásť. odstránené Package. voda pokiaľ je to nutné, a to aj z plechovky zalievanie, s teplou vodou. oplodniť dvakrát za mesiac (v denníku zaznamenané hnojenie dátum, pretože mám veľa kvetín a pamätať si to vôbec možné). Čas od času som sa napojil s roztokom ako biostimulátorov.

Keď sa znateľne zvýšil denného svetla, rastliny rýchlejšie začali rásť. Začali ukázať šípom, ale pár kúskov naraz! Špargľa naozaj tak rýchlo rastú, iné rastliny, ktoré sú ťažké držať krok.

Mladé rastliny boli na okno na západ, Slnko na konci marca už bolo horúco dobre, ale oni stáli pevne, bez straty - žiadny list nie je zažltnutý. A na konci apríla, som sa rozhodol priviesť na ulici, na východnej strane, ale prvýkrát až v deň a v noci závejmi na verande. Na ulici určite páčilo: čerstvý vzduch, svetlo. A tam ukázal sa ako hrdinovia vydržal slnko a strašné teplo a opäť bez strát.

Jedným z špargle odišiel z domova pre výzdobu interiérov.

Kým dom bol ľahký, všetko bolo v poriadku. Akonáhle začali zatvárať okná horúčavou, stopky zožltne. Musel som obetovať interiér a tiež priviesť na ulici. O týždeň neskôr, opál kus zažltnuté ihiel, ale takmer v rovnakej dobe tam bolo sedem nových stopky šípy. Teraz visí na čestnom mieste v kvetináčoch, špeciálne tkané pre mňa taký pohľadný muž.

(Z osobnej skúsenosti, na základe "láska kvety" časopis, 2013)

Gulzhan Sharipova n. Telman Saratov oblasť.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com