Vitex posvätný

Video: Vyberte VITEX na letnú show fialové kvety

Čítanie nedávne post o južné rastliny, ktorá nie je "konope" a podrobný komentár Ludmila Uleyskiy, som si nemohol pomôcť, bol rád, že v mojej záhrade rastie VITEX. Prekvapivo, nie všetky rastliny boli v mojom obvyklým spôsobom - z trhu alebo zo záhradného centra.

kvety Vitex

Video: Chcete poznať číslo 38 2014


S mnohými súvisiacich zaujímavé, niekedy aj vtipné príbehy. Vitex - nie je výnimkou.

V minulom roku sme išli na Kaukaz. Už mieria domov, sme sa zastavili na okraji malej obce na nákup vody. Deti chvíľku a vystúpil z autosedačky do malého behu. Kým jej manžel išiel do potravín stanu (ukladať tejto štruktúry nemajú odvahu hovoriť), vzal som deti v dostatočnej vzdialenosti od cesty. Zrazu sa spoza plota som bol povolaný. Postarší žena povedal, bývam v byte alebo v jeho dome. Bez toho čakal na moju odpoveď, zdá sa, že po prečítaní na tvári zmes prekvapenia a podozrenie, ponáhľal som sa vysvetliť. Ukazuje sa, že jej dom pripraviť všetku komunikáciu, ktorú vykopali jamu, ktorá sa konala práve v hustej buši Vitex. Bola veľmi rozrušená, povedala, že rastlina je posvätný, nemal by byť odstránený, je nutné dať alebo znovu, alebo dať všetky kopal sadenice.

Samozrejme, že som neodmietol! Naopak, ochotne súhlasil s pár kúskov! Okrem toho, majiteľ peňazí Vitex rozhodne odmietol, naopak, vďaka za pomoc mi tiež sľúbil, že nikdy nebudem ľutovať, že zachránil sadenice pred istou smrťou.

Bola polovica augusta nie je najlepší čas pre transplantácie, ale čo som mohol robiť? Vybral som si miesto v starej záhrady, určený pre výrub. Myslím, že tak dlho zvyknutý nebol na slnku, a potom sa stará jabloň, bude trvať ďalej a slnko stúpať, ako by mal.



Nemožno povedať, že transplantácia prešiel bezbolestné - listy uschli, zvesené, špičky výhonkov, aj poklonil až k zemi. Ale to netrvalo dlho, len pár dní Vitex nažive, bez straty jediného list! V tomto roku, jeden z krovia, bol som potešený - rozkvitol!

Mám rád vôňu jej kvetov, hoci to sofistikované nemožno volať, je to skôr ako vôňa kvitnúce slnečnica. Mimochodom, ak sa dotknete listov VITEX, robí zhruba rovnakú chuť!

Video: Ako normalizovať hormonálnu pozadí žena

A Vitex posvätný môžu pestovať ako izbové kultúre, to je veril, že to prináša do domu čistej energie dobré zdravie a šťastie, dáva všetkých cestujúcich zdravie a dlhovekosť. Ako dostroyu konzervatóriu, Vitex nutne usadil sa tam, ak je teplota vzduchu nie je nižšia ako 15 ° C, nie je obnoviť listy v zime.

A chcete skontrolovať v akcii úžasné vlastnosti Vitex? Potom ho doma alebo na záhrade!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com