Paradajky bez chemikálií

Ako sa skvele v lete jesť paradajky teplé od slnka! A ako veľká, že takáto paradajky možno pestovať úplne bez agresívnych chemikálií!

Ako sa skvele v lete k jedlu chutné paradajky zo záhrady!

Video: hnojenie paradajky bez použitia chémie

Kedysi dávno, ktorý má skúsenosti v oblasti poľnohospodárstva staršie zamestnanec Pouč ma, ako pestovať paradajky: vykopať dieru, skôr hlboká, dať to na prvých sadeníc pravej lístky, alebo dokonca o niečo vyššia, naliať do diery s vodou a zakopať sadeníc. A nie vodu.

Od tej doby, a ja. Iba v diere pri pestovaní sa snažia naliať Zhmenka popola, kompost alebo humus 3-4 gorsti- Aj vzťahovať na všetky krajiny. Spôsob ma nikdy nenechal - bol vždy s paradajkami.

Pôda je hlinitá ma, takže - kapacita. Preto len paradajky napojená vo väčšine divokom sucha. Ale v tomto prípade musí byť napojená hojne na mokrej zemi do hĺbky koreňov. A tak sa snažím, aby voda - paradajky nemal uvoľniť a spustiť hlbšie korene. Hlboký koreňový systém umožňuje, aby boli odolnejšie voči teplu a suchu. A živiny v hlbokých vrstvách pôdy i viac.

Hnojenie bez použitia chemikálií

Jeho celkom dobre možné pestovať paradajky bez použitia chemických hnojív. Ich dokonale nahradí infúzie divozelu, a "zelené hnojenie", ktorý je veľmi jednoduchý na prípravu a môže byť použitý vo forme koreňového hnojenie, a postrek na list.

Pestovať svoje paradajky Je celkom možné, bez použitia chemických hnojív



Tu už je na mojom slnku trochu barelu, ktorý som vyplnil odburinený trávu. K nemu pridal žihľavy z nasledujúceho pristátie. Dal som trochu - približne lyžičku za galón vody - starých jam (k dispozícii medu) začať proces fermentácie riadne a zaplavené vodou až po okraj. Prekrytý a utesnený viečkom - pri fermentácii vonia sudu nie je najpríjemnejšie. Pokiaľ nie je žiadny kryt, môže byť pokrytá čiernou vrecia na odpadky alebo filmu, zviazané špagátom.

Takéto hnojivo môže pridať ďalšie hrsť superfosfátu na 10 litrov. Práve to lepšie, než kladenie trávy - v procese fermentácie mikroorganizmov rozkladajú chemické hnojivo viac prírodnej forme rastliny.

Niekoľkokrát za mesiac dobré striekacie paradajky na listoch žihľavy. Tu to bude kvasiť tráva nie je nutné, ale len preto, aby si vybrať polovicu vedro žihľavy, naplňte ju 10 litrov teplej vody. Trvajte na tom, deň. Pre striekanie infúzie zriedeného v pomere 1 liter vody v vedre.

Tam je ďalší trik, ktorý pomáha urýchliť zrenie paradajok a na zlepšenie ich trvanlivosť: do konca júla alebo začiatkom augusta, môžete kŕmiť raz infúziou kostihoja.

potlačenie choroby

V boji proti nenávideným Phytophthora majú mnoho rôznych spôsobov. Napríklad, možno spracovať rastliny paradajok roztoku peroxidu vodíka na rýchlosť lyžice na vedra s vodou. Alebo 40 kvapiek zeleného krmiva vo vedre s vodou. Alebo 40 kvapiek jódu na liter séra + 1 + lyžicou peroxidu za vedra. Môžete pridať lyžicu glycerínu. Tento postrek je užitočné a uhorky.

Video: Paradajky bez chémie - Petrovič odporúča

Hotových výrobkov dokonale pomáha fitosporin-M. Môžu byť dekontaminovať a rastliny, a zeme. To ho chráni pred Phytophthora, od hniloby koreňov, chrastavitosti, múčnatke, čiernej hrdze a iných utrpenie. A nielen paradajok - tento liek môže chrániť celú záhradu.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com