Clematis love? zdravia rastlín!

plamienok - nádherný, pekný, luxusné zvodca našich sŕdc, jemné a očarujúce - je možné zadať viac ako jeden tucet lichotivých a absolútne úprimné prívlastkov. Ale aj tie nadšených slov nebude mať všetky kúzlo viníc. Musí byť vidieť. Plamienok môže ľahko konkurovať krásu exotických zámorských kuriozity. Obrovské kvety rôznych farieb zostúpiť vodopád v záhrade s výškou dva metre počas jeho rozkvetu. Ako každá pohľadný, bude plamienok aby majitelia sa o seba postarať. Bez neho nebude čakať na jej bujné kvitnutie. Ale, ako ušľachtilý gentleman, bude poďakovať za ich úsilie, dáva možnosť vychutnať luxusné niekoľko týždňov kvitnutia.

plamienok

pestovanie plamienok 
To nie je nijako zvlášť ťažké, a mať ich vo vašej záhrade môže niekto, kto rád tento krásny kvet. 

výsadba plamienok

Napriek zmäkčilosti nájsť spoločnú reč s plamienku plechovky. Poďme to skúsiť. Ak chcete začať s budeme rozumieť, miluje toto víno. pre výsadba plamienok budete potrebovať slnečné miesto, chránené pred silnými vetrami, zimné i letné. Ale to šetrí pred vetrom, nie je nutné zasadiť rastlinu príliš blízko steny alebo pevné oplotenia. Vzdialenosť od steny by mala byť aspoň pol metra, a kovové ploty všeobecne umiestnené tak ďaleko, ako je to možné.
Varovanie! Takže je nemožné, aby rastliny Clematis!

Som tvoj plamienok skoro zabitý blízkosť k takému plotu. Môj báječný rástla vínna réva vo výške päť kusov pozdĺž plota. Obrovské, päť- a trojročné luxusné kríky, všetky rôzne farby. A potom sme sa rozhodli, že je potrebné nahradiť plotom, a vybrať si solídny kovový profil. Povedal - hotovo. Zmenilo. Bez ohľadu na to, ako som sa starala o jej pekný - krytina, ktorá chráni - sú stále ovplyvnené nepozornosti plotu staviteľov. Ale to nie je to najhoršie. Teror začal v lete. Moje plamienok boli, dalo by sa povedať, v rúre. Slnko na pozadí železným plotom, je vzdialenosť, na ktorú je 40 centimetrov, a to bez najmenšej vánok. A to je naša niečo Kuban v lete, ktorý začína na začiatku mája a končí koncom októbra, a takmer celý teplota sezónu veľmi horúca. Začali chradnúť, sušené lístie, vetvičky, takmer žiadny kvitnutia. Fall transplantované som ich na iné miesto, alebo skôr transplantované, čo zostalo z kedysi luxusných krovia. Najmladší z plamienok, bledo modrej, bol zabitý, a zvyšok značne utrpela, prežil. Teraz rastú korene na novom mieste - okolo prelamované altánok.
Ak sa vrátime smutného téme, chcem povedať viac o plamienok vysadené v stene. Je dôležité, že nie sú kvapká zo strechy. All Clematis neznáša premokrenie, a to najmä v chladnom období.

pristátie obdobie plamienok
Výsadba plamienok na jar a na jeseň. Ak stromček získal v neskorom jesene, sa po kvapkách pridá, ak boli zakúpené v letnom období (táto doba je možné získať iba množiteľského materiálu s uzavretým koreňového systému), zariadenia, ako aj jarné a jesenné sadenice. Len nezabudnite dokončiť zakorenenie sadeníc je vyžadované pritenit a viac dbať na pravidelné zalievanie. Ak ste si zakúpili sadenice korene Clematis uschne, je žiaduce, aby v kýbel studenej vody po dobu 6-8 hodín. Bolo by pekné pridať na úpravu vody "Appin".
Clematis love? zdravia rastlín!

Miesto pre výsadbu plamienok

Miesto suchého vybraný pre pestovanie bez stagnácie vody na jar. Keď priliehavá podzemné nutne odvodnenie najmenej 20 cm vrstvou štrku alebo drvenej tehly. Doskočisko vykopali veľkosť 60h60h60 viď. Tuck ju s kompostom, humus, záhradné pôdy v rovnakom pomere. Pridať piesok, 150 g superfosfátu a 400 g dolomitu. Vo vstupnej jamy vytvára hromadu varené pôdy, má stromček, jemne narovnať korene cez kopec. Absorbovať zostávajúce pôdu, dobre napojená. Koreňový krčok mierne prehĺbil.
Každý vie, že plamienok - víno, a preto je nutné poskytovať podporu. Spočiatku sadeníc kravatu, potom závod sám bude lipnúť na podporu prostredníctvom stopiek.

Video: Gazania v záhradné úpravy. Jeden deň v živote kvetov!

Pôdy a hnojenie

Pôda Clematis prednosť ľahké, priedušné, dobre oplodnené. Veľmi zlý prístup k prehriatiu pôdy, takže je potrebné, aby mulčovacou vrstvou 5-7 cm a veľmi žiaduce, a to najmä v južných oblastiach našej krajiny, aby odtieň koreňovej zóny. Pre tento účel vhodné jednoročných. Trvalky v blízkosti koreňov viniča polohy nie je nutné. Okrem plamienok vysadené bližšie ako 1,5-2 metre. Takže nebudú súťažiť o jedlo a priestoru. Clematis sú privádzané v jarných a letných mesiacoch, 1-2 krát za mesiac, striedavo organických a minerálnych hnojív (v prípade čerstvého hnoja: Nepoužívať s plamienok). V prvom roku po výsadbe, oni sú všeobecne nie sú kŕmené.

Starostlivosť o plamienku

starostlivosť plamienok Jedná sa o včasné a dostatočné zalievanie. V horúcom počasí, ktoré budete potrebovať hojné zalievanie 2-3 krát týždenne, a to vždy po západe slnka, a je žiaduce zavlažovať listy rastlín. S nedostatkom vlhkosti plytkých kvetín a kvitnúce obdobia, sa výrazne zníži.

Clematis love? zdravia rastlín!

Príprava na zimu
Veľmi dôležitým krokom je starostlivosť a prerezávanie príprava plamienok na zimu. Podmienky prípravy na zimné úkryt a závislé na klimatickom pásme stupňa. V skutočnosti, podľa mojich skúseností, dobrým vodítkom nahor úloh môžu slúžiť všetky známe ruže. Ukryli v zime ruže - tak veľmi, že je čas na pokrytie plamienok. Správanie prístrešia je lepšie za suchého počasia, bez toho aby čakal na silnými mrazmi.

All Clematis dosť zimovzdorné a netrpia toľko pred chladom, ale z vädnutie. Preto na jar je dôležité neodkladať odstránenie krytu. A tu je hlavná vec - nájsť rovnováhu tak, aby nedošlo k zmrazeniu závod a zároveň, nedávajú úmrtí na tlmenie off. 



Viac informácií o starostlivosti o plamienok:


typy plamienok

V závislosti od typu kvitnúce plamienky sa rozdelia do troch skupín.

K prvá skupina patrí plamienok, kvitnúce na výhonky bežného roka. Tieto viniča sú rez kratšie ako ostatné, takže výhonky s 2-4 internódia, asi 20 cm od zeme. Zaspať suché rašeliny alebo humus, krytá krabice, koše (je potrebné sa vyhnúť lopaty pre prístrešok, najmä - kov) je nanesená na hornej pilín, suchého lístia, slamy vrstvou 30-40 cm, všetko pokryté fóliou, pričom otvor na každej strane pre ventiláciu.

Video: Ako som rastú na záhrade teraz?


  • Skupina odrôd "Clematis Zhakmana"

Clematis Zhakmana

na druhá skupina prerezávanie patrí plamienok, kvitnúce na výhonky z predchádzajúceho roka. Sú rez ihneď po odkvitnutí, takže sa pokúsil o strelu 70-100 cm na dĺžku, je odstránený z podpory, položil na smrekových konárov. Top lapnikom znovu dať na neho a listy filmu vrstvy.


  • Skupina "Florida" odrody

Clematis Florida


  • Skupina odrôd "patom

Clematis patens


Tretia skupina plamienok kvety na jar v minulom roku, ale na konci leta - v bežnom roku výhonky sú rezané, rovnako ako druhá skupina.


  • Skupina odrôd "Lanuginoza"

Clematis Lanuginoza

Bol by som veľmi rád, keby moje skromné ​​skúsenosti vám pomôže nájsť spoločnú reč s kráľom viníc - Clematis. Ak sa vyskytnú nejaké problémy s výsadby, starostlivosť a pestovanie plamienku - píšem ja, radi podelia o svoje praktické skúsenosti.

Ďalšie články o Clematis:

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com