Pivonky ochorie, čo sú ovplyvnené škodcami

Pivonky Bol som viac ako štyridsať rokov. Dokonca v 80. rokoch získal kolekcii najkrajšie v tej dobe výstavných kusov. Ale od okamihu nákupu, našiel som veľa mojich pivoniek príznaky vírusových lézií a všetky druhy húb lézií. Musel som sa naučiť sa vysporiadať s týmito chorobami. Ani stupeň Aj nezomrel a ani zvrhla. A ešte na mieste včasne kvitnúce hybridy vínovej Terry, plyšové semi-double ružové odrody, luxusné novšie ružové a biele pivónie a veľmi krásne japonské okrasné odrody.

pivonky 6

Hlavným nepriateľom musí poznať osobne. jedná sa o vírus 

Najpôsobivejšie nepriateľ pivonky - vírusy. V 90% prípadov sa dostanete týchto chorôb vrátane nekvalitné rozmnožovací materiál. Ale aj keď ste získali zdravé škôlky pivonka koreň, vošky a ďalší hmyz sajúci bude niesť vírus z okolitých chorých rastlín. A po 3-5 rokoch, uvidíte svoje nové produkty na listoch zafarbených polkrúžkov a kapiel, a pár rokov, bude oslabenej rastliny trpia rôznymi hubovými chorobami.

Dokonca aj keď zakúpené Pión vírus nikde k nájdeniu, nájdu v burinu, uhorky, zemiaky, papriky, jahody, maliny. A sajúci hmyz vo vašej záhrade je vždy k dispozícii.

vírus

Ktorý vírusy nájdené na Pión?

Našťastie nie všetky druhy pivoniek reagovať na vývoj vírusu závažného ochorenia, ako sú tulipány či mečík. Väčšina starých odrôd nedávajú vonkajšie známky choroby, ale moderný americký froté ranej hybridy trpia ťažko a rýchlo hynú zo spojenia patogénnych húb. Avšak, keď dobré poľnohospodárskej praxe a ochrany proti hubovým chorobám ľubovoľného druhu, môže byť krásny kvet na neurčito.

Typicky je vírusové ochorenie pivonky zriedka spôsobené jediným patogénom je zvyčajne nájdený zmiešané infekciu. Botanická záhrada je teraz ľahko zistiť laboratórnymi metódami. Milenci vedia to nie je nutné, ale pre šírku vízie, budem zoznam hlavných vírusov.

Napríklad na kvety s príznakmi vírusu je detekovaný pestrolepestnosti žltou (BYMV) mozaika fazuľa - na vyhotoveniach s príznakmi izrastaniya list - virus mozaiky uhoriek (CMV), mozaiky arábky (ArMV), žltá zakrpatenosť jačmeňa (BYDV). V niektorých pretekoch sa symptómy spájajúcich plytčina na listoch odhalilo narcis mozaikového vírusu (vírus mozaiky Narcisus) a aspermie paradajok (Tomato aspermy virus). Vo väčšine prípadov sa v komplexe infekcii zahrnuté TAV vírusy, CMV, ArMV, CarMV (Carnation škvrnitosti vírus - karafiát škvrnitosti virus), TMV (vírusu mozaiky tabaku - mozaiky tabaku) v rôznych kombináciách.

Pogremkovosti vírus - hlavné metlou našej pivonky

Takmer vždy prvý vírus, ktorý infikuje naše pivonky, tabak pogremkovosti vírus (tabak hrkálku vírus), ktorý bol predtým známy ako pión ringspot virus.

príznaky poškodenia vidieť žiadny záhradník, ak je v máji a júni, bližší pohľad na svojich prevádzkach. objaviť na liste žily medzi krúžkami a polkruhmi, prúžky rôznych tvarov a farieb - svetlo zelená, zeleno-žltej až svetlo žltá. Môžu spojiť, a tam je výrazná mramoru listy alebo lineárne vzor.

Závažnosť vírusu závisí od typu

Moje náladové Pivonky čoskoro americký Red Charm froté hybridný vírusy ohromený všetko s dátumom nákupu - za posledných 40 rokov. A nič! Viac svieži, pestré rezanie zavčas trh mi nedáva žiadnu inú značku.

Táto trieda som sa opýtal veľa záhradkárov. Napriek varovaniu, že už o neho ako náladový pre choré dieťa. Vysadená u malín, zemlyanikoy- nie je omladenie kríkov, delenie a presádzanie je na nové miesto za 3 years- nie je strieka pre prevenciu vošiek a plesne. Trvá 3-5 rokov, a tento druh zabil takmer každý. 

ed sup

Pestrolepestnost na listoch, ale kvety šik. Tu sú jeho kvety zblízka:

redcharm

Čo huby sú ovplyvnené pivonky?

Hubových chorôb na pión spoločné šedú plesní, hrdze a rôzne mieste.

Botrytis cinerea

Patogény - Botrytis cinerea, B. Paeoniae. Zvyčajne na jar bezprostredne po opätovný rast mladých výhonkov na svojich základniach objavia hnedé škvrny, potom sa v tomto bode vychádza rot záhradník môžete vidieť šedý prášok, a rozpadajúce sa tkaniva - malé čierne bodky mycélium. Stonky uschne a následne nadlamyvayutsya a na jeseň. Niekedy dochádza k rozpadu už v 10-12 cm nad zemou.

S porážkou listoch objavujú veľké hnedé škvrny, ktoré sa postupne suché suché počasie a na mokrej vozovke a pokryté šedým kvetu hnilobou. Počas obdobia začínajúce to isté môže byť videný v zárodku. Malé púčiky sčernie, chradne a rot, a väčší - zhnednú, zle kvitnú.

Video: uhorku. Pasynkovanie a správne pestovanie

Choroba sa vyvíja veľmi rýchlo, ťažké prípady rozpadnúť kríky, stonky chradne a na jeseň. Huba prežíva na rastlinných zvyškov a odnoží pivonky, čo je proti hnilobe, sa šíri v daždi a vykonáva mravce.

Aktívne podporovať rozvoj choroby studenú daždivé počasie v jarných a letných mesiacoch, a náhlym zmenám teploty vzduchu. Rýchly priebeh choroby je uvedené v mokrých ílovitá pôda a zmáčacie časti, rovnako ako zosilnené, zle vetraných výsadby.

Všeobecne platí, že vývoj tohto ochorenia prispieva k vysokej vlhkosti, prebytok dusíka v pôde a rastlín tieňovanie. Silnejší než ostatné ovplyvnený skoré odrody a hlavne - v hybridy.

grib1

hrdza 

Cronartium flaccidum. Toto ochorenie sa vyskytuje vo všetkých oblastiach na severozápade, na Kryme. Prvé príznaky ochorenia sú pozorované v polovici leta, krátko po odkvitnutí. Na hornej strane listov objavujú hnedé, žltohnedé alebo hnedé s fialovým nádychom škvrny niekedy obklopených hnedou hranice. Na spodnej strane vytvorené malé žltohnedý, oranžové doštičky obsahujúce spóry húb, ktoré sú ľahko vykonávané vetrom, nakazí nových rastlín. Na konci leta medzi vankúše objavia Uredospor žltohnedý, lesný roh v tvare zakrivenej tyče a úplne zakrýva škvrny na spodnej strane listov, ktoré stočiť a chradnú. Za priaznivých podmienok sa choroba môže šíriť za 2-3 dni, ktoré ovplyvňujú veľké plochy pivonky.

Jeseň spóry infikované borovice - stredná huba hostiteľa. Tieto stromy môžu byť zdrojom dlhodobých infekcií.

Rozvoj ochorenia prispieva k vlhké teplé počasie. Za takýchto podmienok sa patogén šíri rýchlo, v júli, čo spôsobuje vysychanie listov a skrátenie vegetačného obdobia, čo oslabuje rastliny a nepriaznivo ovplyvňuje zimné otužilosť a kvitnú nasledujúci rok.

hrdza

Cladosporium, alebo hnedá škvrna 

Cladosporium Paeoniae. Ochorenie sa zvyčajne prejavuje v prvej polovici leta, je bežnejšie v južnej časti Ruska. Na listy sú tvorené veľký hnedý, alebo tmavé fialové škvrny, ktoré postupne rastú, zlúčenie, a môže pokryť celú dosku. V priebehu doby, tmavé škvrny a listy objavujú spálená. Za mokra je na svojej spodnej strane sa objaví tmavo šedá, dymovú patina sporuláciu huby. Niekedy postihnutý stonky, púčiky a kvety.



Na mladé výhonky sú obvykle tvorené predĺžené červeno-hnedé škvrny, a potom sa stonku pokrytý temné a dymové kvet, púčiky zhnednú, okvetné lístky odpadávať. Zimné konídie huby na opadané lístie.

Septoria spot alebo hnedá škvrna

Septoria macrospora. Ovplyvňuje listy a stonky. Prvé príznaky ochorenia sa objaví v júni a júli na plechu na oboch stranách a tvoril hnedo-žlto-hnedé zaoblené alebo podlhovasté škvrny so svetlejším stredom a tmavo fialovej hranicu. Postupne škvrny splývajú a stať svetlohnedej farby s popolavo sivý odtieň.

prvých príznakoch ochorenia na spodných listov a potom sa šíri do stonky. V závažných prípadoch listy úplne vyschnúť, ale nemôže na dlhú dobu klesať. Toto ochorenie oslabuje rastliny a nepriaznivo ovplyvniť otužilosť a kvitnúce pivónie v budúcom roku.

spoty

hniloba

Patogény môžu byť huby rodu Fusarium, Botrytis, Rhizoctonia, Sclerotinia. Sú príčinou hnitiu koreňov, stoniek, rezne a smrť rastlín. Ochorenie sa šíri vo všetkých zónach a detekované počas transplantácie alebo reprodukciu tak, že sa puzdro. Postihnuté oblasti koreňov a odnoží zhnednú, mäkčené, hnilobu a zomrieť. Ak je vlhkosť vytvorená belavý, ružovo šedej alebo plak. Zdrojom infekcie - kontaminovanej zeminy a korene. Obvykle chorý oslabila rastliny, rezne a oddelené s transplantáciou kríkov. Rozvoj ochorenia prispievajú k vysokej vlhkosti a vysokú kyslosť pôdy.

škodcovia pión

Začnem s príjemným: škodcami z pión je oveľa menšia ako choroba a ťažké straty v dobre udržiavanej záhrady, ktoré neprinášajú. Húsenice motýľov-lopatka hrýzť púčikov v rastlinách vysadených v tieni alebo polotieni. Vex kvetinárstvo môže tiež chrústa chrobáky, mravce a koreňová háďatká. 


chrústa chrobáky

Tieto krásne lesklé chrobáky nevideli. Potraviny chrústa slúžiť lístkov, tyčinky a piestiky kvetov akýchkoľvek rastlín. Rovnako ako chrobákov kvety farba svetla so silným zápachom. Zistil som im každú jar - začiatok sirény, potom kosatca a pivonky čoskoro.

Video: Ako ušetriť paradajky z plesni?

chrobák

koreňová háďatká

Usadili sa v Pivoňka koreň, čo spôsobuje opuchy tvárne. Po rozpade koreňov sa sťahujú do nových rastúcich najbližších pivonky.

dlažba ant

On bol videný všetko: Telo mravca je červeno-žlté, 4-7 mm na dĺžku, kŕmi sladké sekrét z púčikov a plátky sníva.  

Pest Control

Bronzovok Idem len skoro ráno, keď som obdivovať novo kvitnúce kvety. Mravce bojujú, striekanie hniezda moderné pesticídy na mravce (tieto lieky na predaj veľa, nebudem inzerovať).

Mravce šíriť vošky a vošky - vírus. Zo vošiek a húsenice veľkou pomocou striekania rastlina žiadne lieky od nikotinoidov skupiny a pyretroidy. Napríklad Akhtar a Kinmiks.

Hlísty som sa nikdy nestretol. Sú pri presádzaní a vypaľovanie všetky delonok s pokrútené korene opuchov a vážne poškodenia hnilôb musí bojovať prísnu kontrolu koreňov.

Boj proti vírusom

Lieky žiadne vírusy. Každú jar sa pozerám cez moje kel pión a vzhľad pestrolepestnosti vedomie týchto kríkov. Je lepšie vypáliť.

V prípade, že trieda je pre mňa veľmi cenná, na jeseň, som bol uložený ho preč od hlavných pristátia s pivonky. Zároveň zdieľam ho na malom delonki na 1-2 púčiky. Vybrať najsilnejšie výhonky, a nechať malú, ale veľmi zdravé pätnú časť. Poskytuje správnej poľnohospodárskej techniky.

Ak tomu tak je chorí pivonka transplantované každé dva roky vykonáva klonální selekciu najzdravších oblastí koreňa, pivonka je oslobodený od hniloby, a niekedy aj vírusy.

Je dôležité zasadiť pivonky od jahody, maliny, zemiaky, uhorky a paradajky, a zabrániť šíreniu sajúcich škodcov.

dian

Moody hybridný Diana parky nemám chorý

Boj proti hubovým chorobám

U najnebezpečnejšie Botrytis boji je ťažké, ale je to možné. Skoro na jar výsadbu roztodivné amerických hybridov musím lopata na zemi cez pivonky kríky Bareš top prebudení obličky a pôsobí sa fungicídy. Potom mulčovací Bush čerstvé vrstva piesku, bez organických látok. Striedavý Fundazol, VitaRos a to čoskoro. Aj stráviť tri aplikácie: v apríli, začiatok a koniec mája.

Hrdza a iné huby pomáhajú rovnaké lieky, ktoré som napísal v článku o gladiol. Ak plesňové ochorenia záhradka Snažím sa striekať fungicídy. V prípade, že odroda je náchylný k hubovým chorobám porážky, som ho posypeme preventívne v máji, vzápätí alebo chorus, a na konci leta - Ridomil zlato.

rozpätie

Ale v prevencii chorôb, že mi pomáha k ekologickému poľnohospodárstvu. Nikdy som aplikovať čerstvý hnoj a čerstvú trávu Pionsat obilia mulčovanie každý padať len starý ostrieľaný kompostu. Hnojenie komplexných minerálnych hnojív pre pión robiť presne v mieste a nikdy sa nezneužijú dusíkaté hnojivá. A predsa - v pravidelných intervaloch Aj liečiť všetky jeho pristátie AKCH- prospešné huby a baktérie-aeróbne dobre potláča hnilobných mikroorganizmov.

V polovici augusta sme odrezal všetky listy a pión ležal v komposte na niekoľko rokov na dokončenie dezinfekcie. Výsledkom všetkých týchto opatrení - zdravé rastliny, krásne kvety

Jpn

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com