Prvosienok čas

V mojej záhrade je čas prvosienok. Nie, samozrejme, ostatné farby tiež, kvet, ale prvosienka... Sú to zvláštne. A každý - má svoju vlastnú históriu. 

Je čas prvosienok

Video: Primula (latinsky Pr mula).

Ten, napríklad, sa pestuje zo semena. Jasný, slnečný, kvitne takmer bez prerušenia od začiatku mája (av teplé jarné - od apríla) až do jesenných mrazíkov. 

prvosienka

To, čo som si kúpil tento rok na jar v kvetináči v jednom z miestnych supermarketov. Nemohol som odolať)) Ja viem, že takéto rastliny - Lotéria: buď prežije, alebo nie. Ale prejsť nebola dosť silná: malý Bush bol posiaty nielen veľký - obrovskými bielymi kvetmi ... Kedysi som bol rovnaký, ale v novej záhrade potom, čo by tento krok nie je ju zachrániť, tak to je - druhý pokus.

biela primula

V teplom a suchom domácim vzduchu my celkom rýchlo nudiť, a ja sa presťahoval do starého domu, ktorý udržuje teplotu tesne nad nulou - iba voda nezamrzla. Tam čakala na mňa, a tento rok na jar, a pri prvej príležitosti, som zasadil ju do zeme. 

Je tento drobček kúpil v predaji v záhradnej centrum vlani na jeseň - skutočný slaboch, ktorý bol jednoducho škoda odísť.

Video: Primrose Primrose recepty odpadových vôd

trochu prvosienky

Pozemok je už zasadil takmer pod snehom, ale prezimoval svoje dieťa dokonale. Ale na jar sa takmer zničil jej roztopil sneh skoro, prvosienky nažive, krajší, rozložil listy ... A potom prišla zima. V skutočnosti, prvosienky také prekvapenie, že počasie je zvyčajne ľahostajný, ale tento závod nemal čas, aby skutočne dostať silnejší, zvyknúť si na nové miesto.

Zo všetkého najviac som sa bál, že by mohla utrpieť korene: bolo zrejmé, a nebolo možné transplantovať kvetinu chladenie ich vytláčaniu, pretože krajina nie je v skutočnosti rozmrazí. Predstavte si, aké potešenie mi to dalo tiddly kvetina - pretože to znamená, že primulka nažive, aby prišla k rozumu a už získava silu k rastu a kvetu. 



Tu je Bush, úplne pokryté kvetmi, sa rozrástla z malého delenki, priniesol od priateľa (ako je pupalkový, že prvý fotku - a oni rastú vedľa seba). Mimochodom, máme príklad týchto rastlín znovu presvedčili: Primrose dobre tolerovanou delenie transplantácii a dokonca aj kvitnúce - ak je iba korene z nich nie je tak vysychajú miesto v záhrade bol daný podľa chuti. 

prvosienka

Ale to Prúdy pestuje zo semien. Ona je ťažké súťažiť s "staršia sestra" v nádhere foriem, ale je to správne: po niekoľkých sezónach, bude to, aby boli slušnej spoločnosti. 

Kvitnúce prvosienky, vypestovaných zo semien

Tu je na prvosienky - cestovateľ)) Mám to tak dlho, že som si ani presne povedať, odkiaľ to prišlo. Zdá sa, že, u babičky na trhu, akonáhle kúpil ... odvtedy jedným výstupom definovaným množstvom rastlín - boli na starom domčeku, a rozptýlené cez záhrady priateľov a ja v novom mieste bydliska nepohol. 

Ushkova prvosienky

Jeho husté listy s striebristo nádychom vyzerá úžasne celú sezónu - od chvíle, keď sneh topí, až do tej doby, než mu nebude ležal zase dole. To prvosienka toleruje nedostatku vlhkosti, a preto som často sa usadil v skalky, kde spoločnosť je rozchodník. 

Video: kvitnúce prvosienky môj trochu o pestovaní

Je škoda, že tento krok k strate primula zomknúť - od malého rastyushek množia semenami, rastliny pestované šik ... Ale nič: v mojej dobe, som zdieľal ich s kamarátom, takže je teraz možné ľahko dohnať stratu))

Áno, Primula môžem hovoriť na dlhú dobu :) Viem, že medzi vami, moji priatelia, veľa fanúšikov týchto krásnych kvetín - povedz nám o nich. Čo prvosienka kvitnúce práve teraz vo vašej záhrade? Iste, mnoho z nich má tiež svoj vlastný príbeh ... 

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com