Orchis - divoká orchidea severných zemepisných šírkach

Táto osobitná rastlina je medzi členmi našich ohrozených voľne rastúcich rastlín - bohužiaľ, bodkovaný orchidey nájdené na lúkach stredného pásu čoraz vzácnejšie. Ale mal som šťastie, aby ju dnes vidieť v celej neobyčajnej krásy, tak povediac, v plnom kvete))

kvety orchidey

Súhlasíte s tým, kvety orchidey - presné zmenšená kópia exotické južné orchidey! Áno, to nie je tak jasné a viditeľné, ako sú tieto zmyselný krása, ale v jeho vlastnej atraktívne. Menšie kolosovidnoe kvetenstvo kvety tvoria na silné a pomerne vysoké (niekedy dosahujúce 60 cm) špice. Jedna inštancia, že som sa stretol, rast menší - 30 cm, nie viac - ale medzi bežnými lúčnych tráv, stál vonku a bol viditeľný z veľkej diaľky. 

Video: Dactylorhiza maculata (Orchis) orchideí Dactylorhiza maculata

kvetenstvo orchideí

Vzácny a ohrozený tento druh zásahu, vrátane vzhľadom k tomu, že sa násobí veľmi pomaly. Jeden z klíčenia semien predpoklady orchidey je zvláštny vzťah (symbióza) s mycélia určitých húb. Okrem toho, severnej exotické nemá rád konkurenciu a preferuje rast na voľné aktívne množiacich priestory bylín.
Za neobvyklý panašovanými listy podlhovasté, trochu pripomínajúce listy tulipány, orchidey nazvaný "kukučky slzy." Podľa dávnej legendy, škvrny vľavo na slzy, ktoré rozliate kukučka túžiť sám.



orchidey list

A okrem neobvyklých kvetov a panašovanými listy, orchidey majú záujem o ich korene. Sú tvorené dvoma hľuzu, známe ako salep alebo Kiselny koreňa. Vzhľadom k zásobou živín, ktoré sa hromadia v nich, rastlina môže v prípade potreby preniesť nepriaznivé zmeny v podmienkach ich prirodzeného prostredia. Hľuzy produkoval dva: jeden (v minulom roku) udáva silu mladých rastlín na jar a v tejto dobe položené druhej a začína rásť - s rezervami pre budúci rok.
Tradičná medicína od staroveku používané ako liečivé Salep materiálov, a to predovšetkým na liečbu ochorení tráviaceho traktu, rovnako ako prostriedok na obnovenie a zachovanie pevnosti. Ale teraz, pretože skutočnú hrozbu vyhynutia druhov, ku zbere hľuzy divokých orchideí, samozrejme, že sa neodporúča.
Avšak, som sa stretol príbehy záhradníkov, ktorí úspešne "domácka" divoké severnej orchidey a orchidey sú pestované ako pestovaná rastlina. Ktorý, mimochodom, je tiež jedným zo spôsobov, ako zachovať a obnoviť zrak.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com