V ríši machov

Video: Izbové rastliny / Čo Problém nastáva pri nákupe zariadení v obchode?

Machy sú fascinujúce ... Neviem, možno to ešte dôjdu zážitky z detstva - ako pozerať sa na machom na ktoré sa vzťahuje pne, hladil zamatové mach pahorkov :) Nemôžem sa dostať okolo týchto úžasných rastlín, najmä, ak váš fotoaparát))

Príroda vytvára úžasnú kombináciu

Vlani na jar som hovoril o tých úžasných "obrazy", ktorá čerpá prírodu pomocou machov a lišajníkov - tu. No, dnes pri pravidelnej prechádzke s Alenka opäť narazí na skutočné kráľovstvo machov.

Kráľovstvo machu na úpätí starej brezy

Video: Ústav šíri Moss rodinu. Štrukturálne rysy života, hodnota mhov.AVI

Sneh stále prichádzajú, a zelene kysne a priťahuje väčšiu magnet :)) Bohužiaľ, nie som silný v týchto typov vegetácie, takže môžem len užívať ich krásu, robiť fotografie a podeliť sa o svoje skúsenosti. Bol by som vďačný, keby niekto z odborníkov na mojich obrazov učí vzorky našej flóry a hovoriť o nich v detaile.

Napríklad, tu je taký zázrak - či už lišajník alebo húb ... Niečo v nej je cudzinec, že ​​jo? :))

Niečo bizarné, zo tvorbe machov a lišajníkov :)

Tu to úžasné, "huby" bok po boku s ostatnými, aj neobvyklých a zaujímavých lesných obyvateľov (ktorí ho poznajú a môžu povedať, že sme zistili, odpovie!):

Nezvyčajné a zaujímavé zástupca lesných voľne rastúcich rastlín



Tam sú tiež menej bizarné jedinci, ale nemenej pekný:

mach

Je to práve táto "vankúš", a tak chcú pohladiť)) a nádherné farby - stlmený striebristo-zelená:

mach

A ten, ktorý rastie v blízkosti, - jasne zelené, aj keď forma dvoch druhov sú si veľmi podobné. Opäť platí, že otázka pre tých, ktorí poznajú machy: jedná sa o rôzne formy rovnakej rastline alebo vo všetkých rôznych typov?

mach

Samozrejme, že to je nie všetky machy a lišajníky, ktoré rastú na našom území. Ale my a prechádzka bola pomerne krátka)) Myslím, že v krátkej dobe, keď sa roztopil sneh úplne Táto galéria sa výrazne zlepšila.

A páči sa vám machy?

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com