Ako predĺžiť kvitnúce Viols

Viola alebo sirôtky pestovanie v mnohých záhradách. A ak ste im tie správne podmienky, kvitnúť, budú od skorej jari pred snehom, bez preháňania - môj viola vlani na jeseň, a to aj na začiatku októbra mrazy skúsenosti s počiatkom topenia budeme naďalej kvitnúť, a pod snehom v novembri išli k farbám, sa tento rok na jar na konci roka apríl kvety znova prosím. Ako sa to dá dosiahnuť?

Viola - obľúbené záhradníkov

Kde inde zasadiť viola

Praktické tipy: Ak chcete predĺžiť kvitnúce Viols - zasadiť je v rôznych častiach záhrady. Na slnečnom mieste, ktoré kvitnú skôr, ale v lete teplo môže prestať kvitnúce dohromady. V polotieni objavujú kvety neskôr a bude snáď nie je tak veľa, ale tu sú nebojí tepla, takže sa môžete spoľahnúť na kontinuálne kvitnutia.

Je dôležité, že pôda je vo vybranej oblasti bol plodný a dobre udržať vlhkosť - v prípade, že viola bude trpieť suchom a nedostatkom jedla, bude to iste mať vplyv na jeho vzhľad. Najlepšou voľbou - úrodnou pôdou s neutrálnou reakciou. Nedávajte na violu v nížinách, kde sa na jar alebo po ťažkých letných dažďoch môže stagnovať vodu: pravdepodobnosť úmrtia rastlín. 

Video: Ako predĺžiť kvitnúce petúnie. HowHelpPetuniaBlossom

Ako sa starať o Viols

Kvitnúť bola hojná a dlhá asi Viola bude musieť starať. nevyžadujú veľa: v suchých naliať čas, nezabudnite, aby sa uvoľnili a burinu (to obzvlášť citlivé mladé rastliny - buriny môže ich utopí). Ak sú rastliny pestované v nádobách (boxy, závesné koše, a tak ďalej), by mala byť napojená pravidelne, bez toho aby čakal, až sa pôda vyschne.

Viola nenáročná, ale dobrá starostlivosť hovoriť dlhé kvitnutia

Užitočné sú kŕmenie. Pred výsadbou sa odporúča, aby sa draselných a hnojivá, na samom počiatku tvorby pukov k napájaniu rastliny nitrofosfátového (1 polievková lyžica na 10 litrov vody), a počas kvitnutia napojená na korene s roztokom "Agricola-7" v rovnakom pomere.

Ak si všimnete, že viola sa zhoršili kvet, nové púčiky nie sú tvorené alebo sú tvorené málo, rezané rastliny, takže stonky 10-12 cm dlhý, a hojne naliať Krmivo - takže stimulovať rast mladých výhonkov, a nová vlna kvitnutia.

Vyblednuté kvety sa odporúča pravidelne odstraňovať a ťahá výhonky skrátené, ale môžete to urobiť, ak chcete využiť každú príležitosť na chov viola. Nevšimol som si, že tieto postupy významne ovplyvňujú dĺžku alebo hojnosť kvetu.

Ako propagovať na violu

Ak je vaša záhrada rastie nerovnomerné viola, ich kvety poteší oko celú sezónu. Preto je nutné využiť všetky dostupné metódy ich rozmnožovanie, ešte viac, je to jednoducho nestačí.

rozmnožovanie osiva

Zasiať violy môže byť niekoľko termíny: vysievajú v januári a februári, budú kvitnúť už na konci prvého jari - začiatkom leta (keď rastú sadenice nie je príliš jednoduché: v teplom byte, s nedostatkom svetla sadenice sú natiahnuté a dostali veľmi slabý). Sadenice marca výsadbu prvé kvety rastie, je ľahké dať v druhej polovici leta-. Tieto a ďalšie rastliny s bezpečným zime bude kvitnúť hojne pre budúci rok, začína skoro na jar.

Vysievajú na jar v lete viola už kvitnú hojne



Ak ste zasiať na violu v letnom období (jún-júl) a zasadil do trvalé miesto v auguste, ich kvety uvidíte nasledujúcu jar. Výhodou letného plodiny - príležitosť zasiať priamo v záhrade, bez toho aby sa museli obťažovať s hrnce, osvetlenie a ďalšie "radosti" domácej sadenice. 

Mnoho druhov violy dať náletových, a ak nechcete odstrániť kvetné stonky sa kapsúl, môžete získať zdravé a silné rastliny, to všetko bez akéhokoľvek úsilia - na jar budú transplantované len na požadované miesto v záhrade.

Video: Ako predĺžiť kvitnúce viola !!?

Ak máte pestovať vlastnú sadenice zo semena nechcete, môžete si kúpiť ready - jarná rozsah rozkvetu Viols sú zvyčajne veľké. Potom najúspešnejší odrody môžete ľahko ukladať a rozmnožovať vegetatívne: rezne alebo vrstvenie. A aby úspešný nákup pomôže článok

rozmnožovanie vrstvenie

Mnoho druhov violy tvoria dlhé postranné výhonky. Na začiatku jesene (september) je opatrne (aby nedošlo k poškodeniu) prishpilivayut na zem a hilling. Do konca sezóny, zvyčajne zakoreniť a na jar môže byť mladý viola uložený do trvalé miesto. Na začiatku kvitnutia závisí na tom, ako silná a dobre tvarovaná odnož by - ako pravidlo, to stane na konci jari (máj).

Viola jednoducho reprodukovať

Zakorenené rezne dobre, aj keď som sa stalo a zlyhania. Ale táto metóda je výrazne rýchlejší ako sadenice metódy získať kvitnúce rastliny. Okrem toho sa ukladajú odrodových charakteristík.

Video: Pestovanie kvetín a okrasných listnatých stromov

Zasadiť aktívnejšie vytvorila postranné výhonky, ťahá mu radí mierne pritenit. Ale nie všetky odrody potrebné - veľa dobre rozvetvené bez ďalšieho úsilia z našej strany.

šírenie odrezkami

Roubovaného violu Prvýkrát som sa snažil túto zimu. môj spontánne experiment s Viols Začalo to v priebehu topenia februára. Neskôr som čítal, že roubovaného violy môže byť od mája do júla a začiatku jesene korene rastliny sú zasadené v trvalé miesto.

Ako je použité škôlky vrcholových výhonov, v ktorom uzol by mala byť 2-3. Som je zakorenenie do hrnca, ktorý zahŕňa najprv transparentné plastové tégliky. V teplom období zasadiť rezne môžu byť transplantované do postele po tom, čo sa vzťahuje na film prvýkrát. Je dôležité, aby rezne nie sú v priamom slnečnom svetle a pôda bola stále vlhká. Zakorenenie trvá v priemere 3-4 týždňov. Moje domáce februára už kvitnúce))

Viola Biela pani

Video: Tipy pre záhradu / tipy pre záhradníkov

A vy v záhrade Viola dlhé kvetu?

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com