Sedum false

Sedum false

Argumentovala tým, že Sedum (rozchodníky) sa najlepšie množia odrezkami. Moja vlastná skúsenosť to vyvracia. Pred štyrmi rokmi, že babička v Urals, upozornil na kvetinu vo svojom dome, ktorý nie je len kvitli, ako to bolo, som bežal dolu po kamenistej kopca tvoriaci ružovú "kaluže". Bolo to "rozchodník false."

Keď rastlina rozkvitla, zhromaždil som semienka. Sú malé, takmer ako práškový. V neskorom februári, zasiať ich do krabíc, do piesčitej pôdy (nie prisypaya zem).

Pokryté celofánom a dajte na teplé miesto. O desať dní neskôr, takmer nebadateľný vznik. Bez lupiny nemôžu skutočne boli a uvidíme. Akonáhle sadenice rástla, celofán odstránené. Na konci mája, kedy sadenice mala dva mesiace, upustil som ich do krajiny na trvalé miesto.

V druhom roku kvitli rastliny. Pre jeho lepší rozvoj a nie na unavenú zostala len jedna kvitnúce vetvičku.

rozchodník false

Sedum false - Plant odtieň tolerantní, zimné vytrvalý, nenáročný na zloženie pôdy (hlavná vec, že ​​to bolo uvoľnené).

Listy rastliny zhodí nástup chladného počasia. Kvety sú fialové, často - jasne ružová. Kvitne od júna do augusta.

Video: sedum false



A ako rozchodník má plazivej stopky false (a plazivý jednotne vo všetkých smeroch naraz), keď sa kvety, vytvára efekt farebného náplasti.

rozchodník false

Sedum nepravdivé (rovnako ako všetky rozchodník) - rastlina-agresor a nepáčil susedstve s inými farbami, takže je vhodný pristátie alebo v samostatných skupín, a to buď na skalnatom kopci.

Semená dozrievajú v auguste, ale ak nechcete, aby ich zhromaždiť, odtrhnite vyblednuté kvety.

rozchodník false

Opustí rozchodníky falošné ako jeho náprotivok lesníctvo - sedum mať liečivé vlastnosti. Podľa príručky ľudovom liečiteľstve, ich použitia na popáleniny, vredy, s prídavkom piva ako obklady na kĺby a tiež pre odstránenie bradavíc a mozoľov. Aby však bolo možné použiť listy a najmä šťavy, byť opatrní, pretože Rastlinné šťavy je dráždivá látka, ako sa na zdravú kožu, čo spôsobuje svrbenie a pľuzgiere.

Elegantne vzhľad a kvetinové aranžmány falošných rozchodníky umiestnených v keramickej vázy v blízkosti háčiky.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com