Čím viac rýchlo a efektívne zahriať nádchu prichádza na to, aby

Je to o tom, ako sa zahriať vo vidieckom dome chladno v lete. To znamená, že dom nie je vhodný pre zimné bývanie. Je to pre mňa, a ja sa s vami podeliť, ako som sa zahreje k nemu, prichádzajúce do krajiny v zime.

Ako rýchlo a efektívne ohriať dom v zimnú dovolenku

Krásne veľké kachle alebo kotol na ohrievanie batérie naraz sme nemali postaviť (ak máte záujem - tu o mojom dome viac ) A dve malé kachle - v kuchyni av jednej zo spální - aj keď platí pre tieto zariadenia, ale len vyžadujú príliš veľa ťažkostí: štiepanie dreva, platí, a potom priebežne sledovať, práve včas, aby hodiť čerstvý spáleného dreva. To je veľmi nepríjemné, najmä keď je potrebné niečo urobiť v záhrade a nechcú, aby sa rozptyľovať. Áno, a môžete jednoducho obavy postrádať zmysel a kachlí zhasne. V takejto situácii pomôcť, samozrejme, elektrina pochádza.

Chalupa v zime

Prečo som sa snažil, vykurovanie svojho domu v chladnom období! Všetko to začalo s obvyklým ohrievače olejovej. Ale postupom času sa ukázalo, že nie sú tak účinné ako iné, nové vykurovacej sústavy.

Ide o to, že ohrievač olej ohrieva vzduch takmer úplne vedľa neho. Samozrejme, tam je konvekcii teplého vzduchu pohybuje hore a mierne na stranu, ale na celú miestnosť zahreje radiátor sa po dlhú dobu. To môže byť považované za užitočné, ak to stojí niekde blízko vás pri práci pri stole. Pre vykurovanie, tým rýchlejšie, ktoré sme teraz povedané, tieto ohrievače sú nepravdepodobné, aby sa zmestili.

ohrievač olej

Pri hľadaní vykurovacieho problém riešenie priestoru pri chate, Skúšal som veľa rôznych možností. rozhodnutie sa ukázalo ako veľmi užitočné s elektrickou podlahou. podlahové vykurovanie sme mali v prízemí: a dlaždice bol položený vykurovací kábel. Cíti pekné a neobvyklé: pri nízkej teplote vzduchu v miestnosti všeobecne, cítiť veľmi pohodlne. Nohy v teple a vaša hlava je v pohode. Dlažba s maltu postupne otepľuje a udržiavanie teploty po dlhú dobu, sa postupne dávať teplo do miestnosti.

Naša "teplé podlahy" sme urobili už dávno, ešte v "minulom storočí", takmer experimentálne, a jej manžel neverili v jeho účinnosti. To je "rozvetvený" My potom iba polovičný počet káblov, podľa výpočtov potrebných pre náš pokoj. A systém podlahového vykurovania je úplne inertný, že neohrieva podlahu okamžite. Z tohto dôvodu, s príchodom chladného počasia budete musieť použiť ďalšie zdroje vykurovania miestností.

Ukázalo sa, že najlepší a najrýchlejší ohrieva vzduch v miestnosti ohrievač alebo "teplovzdušná pištoľ". Vzhľadom k núteným obehom vzduchu vzniká aktívny tepelný tok v celej miestnosti. Miestnosť sa zahrieva veľmi rýchlo, ale rovnako rýchlo a ochladzuje po vypnutí prístroja.

my ohrievač

Ten má niekoľko nevýhod: to je celkom hlučný a spotrebováva príliš veľa energie - 2 kW. Tak som sa zastavil pri malé infražiarič.

To spotrebuje pri maximálnom výkone 1,2 kW. Ale pre moje malé miestnosti dostatočne zahrnúť do polovice režimu, v prípade, že steny teplota domu je okolo nuly stupňov alebo menej. To je miestnosť 16 meter štvorcový sa zahrieva v režime 0,5 kW. Postačuje, že spálňa v druhom poschodí sa stenami v polovičnej tehly, izolácia z minerálnej vlny a opracovaného obloženie, bola teplota v oblasti +18 ... + 20 stupňov, keď je okno teplomer 0 ... + 5 stupňov.

UFO

Túto fotografiu nie je moja, ale mám presne rovnaký domácej produkcie. A nedávno som si kúpil iný, podobný, ale turecký, malý, maximálny výkon 1,5 kW.

Má tri vykurovacie teleso, a preto umožňuje režimu inštalácie v 0,5 kW, 1 kW a 1,5 kW v závislosti na potrebe tepla.

Infražiarič s tromi režimami vykurovanie

Aj nastaviť infračervený ohrievač na podlahe alebo o niečo vyššia - na stoličku alebo stoličku - vo vzdialenom rohu miestnosti. V jeho blízkosti je nainštalovať to neefektívne, Od tej doby sa silne ohrieva malú plochu pred a iné povrchy sa dostanú do tieňa a nezahrieva. A nepríjemné.

Infražiarič pracuje na rovnakom princípe ako našej hviezdy - Slnka. Všimli ste si, ako v teple slnka na jar? Ale človek musí len ísť do tieňa - a okamžite zmrazí. To je preto, že infračervené žiarenie ohrieva ako vzduch, a povrch, a oni už potom uvoľňujú teplo. Takže Slnko vydáva teplo zahreje pôdu, a rovnakým spôsobom v miestnosti vydávajú teplo ohriatej steny, nábytok a podlahové plochy. 

S infražiariče by sa malo zaobchádzať opatrneDostanú veľmi horúci z prednej strany, a akýkoľvek objekt, ktorý je s ním v kontakte, môžu vznietiť. Vzdialenosť od horľavého materiálu musí byť aspoň 40 cm. A v každom prípade, môže toto zariadenie nemalo byť nič položiť!

Mám pár veľkých UFO ohrievače - model s jedným veľkým vykurovacím telesom. Ale ja im páči menej: príliš teplé svetlo a plynulé nastavenie žeravé sily tam. Termostaty nainštalované na nich, len pravidelne zapína lampy na plný výkon, a potom odpojiť. Pri prepnutí do ostrého chladu pri odpojení nepríjemný pokles od príliš veľa tepla: na vykurovanie miestnosti, možno to nevadí, ale keď je prítomné, potom ten pocit je veľmi nepríjemné. Tak som si vybral malý ohrievač s dvoma režimami vykurovania.

UFO- ohrievač. Fotografie z webu autocentre.ua/
Ak ste rovnako ako ja, jazdy na chate v zime a niekedy tam ostať celú noc, je to stojí za to kúpiť elektromatrasy alebo elektroprostyni. Umožňujú dobrú teplú posteľ pred spaním. Som vrátane matraca, zabalený pod bežným matrac nie je príliš silný na nejakú dobu pred spaním. Nemôže nielen teplo, ale aj suché lôžko, čo je určite tlmiť, v prípade, že dom dlho stál prázdny a chladný.

Elektromatras



Neodvažujem spať s priloženým elektromatrasom. Potom, čo sa s priateľmi takmer stalo smútok: od začiatku vykurovanie pad porúch tlieť deku, a rad takmer otravy oxidom uhoľnatým. Takže som len dobré zahriať posteľ, a potom odpojte matrac. To je dosť spať v teple celú noc. No, keď zrazu to vychladne, stačí ju zapnúť na krátku dobu zahriať trochu, a potom zase znova vypnúť. To spotrebuje rohož alebo fólie celkom dosť - 40-60 wattov.

To je prípad s ohrevom na mojej chate je teraz. Ale v mojich snoch a plánoch - zariadenie infračervené vykurovanie. Existuje veľa možností: od vykurovacích panelov do infračerveného filmu poschodí, naskladané pod koberec.

Infračervené panel. Fotografie z webu freemarket.kiev.ua/

Prvýkrát som sa dozvedel o týchto systémoch niekde v roku 2000-2002. Pôsobí na medzinárodnej výstave na kúrenie, vody a prešiel jeden z pavilónov, náhle pocítil mierne teplo. Nemohol som pochopiť, odkiaľ pochádza. Neexistujú žiadne ohrievača v zornom poli nezapadá. Len veľmi krásne reprodukcie obrazy Van Gogha, so svojimi slávnymi cyprusu. Vedľa stola boli zaneprázdnení dva pekné kórejskej úzke očami chlapca, dávať návštevníkom kúsky neobvyklé filmu.

Zistilo sa, že toto je infračervený film, ktorý je plochý uhlíka tyče pripojené k sebe na oboch stranách so špeciálnou ploché medené prípojnice a uzatvorenej medzi vrstvami transparentného plastu. A práve tento film sa skrýva pod teplým nádherné maľby na stene. To, čo som sa neskôr dozvedel o vykurovacom systéme, bol som veľmi zapôsobilo.

Infračervené systémy pracujú na osobitnom základe. Sú nielen zahrieva, napríklad podlahové krytiny (dlažba, linoleum, koberec), väčšina ostatných systémov podlahového vykurovania. Asi 90% infračerveného žiarenia je v diaľke. Tieto tepelné lúče prekonať podlahy, odovzdávať a zahrieva na objekty, ktoré spadajú do oblasti činnosti. Najmä je ľudské telo.

Na rozdiel od iných vesmírnych systémov vykurovania, infračervený systém nebojí prievanu - v skutočnosti sme nemali ohrievať vzduch a slnečné lúče. Nevysušuje vzduch a ionizuje ešte ďalej. 

Súdiac podľa početných publikáciách štúdií vykonávaných rôznymi renomovanými inštitúciami, infračervený ohrievací systém je tiež veľmi užitočné. Ona, rovnako ako slnečné lúče, a to nielen teplo, ale aj lieči ľudské telo. Bez Slnka, jeho dlhé vlny žiarenia, nebolo by život na Zemi. Tieto lúče sú dokonca označil biogenetických. Je dobre známe, že dlhodobá absencia slnečného žiarenia nepriaznivo ovplyvňuje naše zdravie: imunita klesá, sme prekonali chorobu, zhoršujúci sa zdravotný stav. Naše telo potrebuje neustálu doplňovanie dlhé vlny tepla.

Slabé srdce, obličky, poruchy prekrvenia, prechladnutie, bolesti kĺbov, nadváha, celulitída, poleptanie kože, znížená imunita, zažívacie ťažkosti, poranenia nervov, kožné ochorenia - to všetko, ako výskumníci písať, úspešne liečiť infračervené. Niektoré US výskumné laboratórium ( «O&P Medical Clinik »,« infračervené žiarenie Výskumy ») aj správy o účinnosti vzdialené infračervené žiarenie v zničení niektorých typov vírusu hepatitídy C, liečenie cirhóza pečene, inhibícia rastu rakovinových buniek, psoriázy, zvýšenie produkcie vlastného inzulínu u diabetikov a neutralizuje účinky ožiarenia.

Malý vankúšik infračerveného filmu som sa dostal na teplo podlahu v kuchyni. Než som sa robiť to teplejšie nohy medzi domácky tkaný trati a studených obkladov bol práve položený list penofol. Na nej mám posteľ a filmovú kúrenia a na vrchole - skladbu. V kuchyni sa stáva oveľa pohodlnejšie. Teraz je tu veľmi rád spiace mačku. Ale tieto zvieratka je známe, že nešiel spať kdekoľvek :)

Infračervený film je kladený nielen na podlahu, ale aj teplé steny a stropy, ktoré sú namontované na vnútorné obloženie. Mohlo by to vyzerať nejako takto:

To je, ako infračervené kúrenie, s ultra-term.ru fotografie Site

Tiež infračervený ohrev, pre seba, prípadne s ohľadom na iné inštalácie "Teplá lišta". Je úzke a dlhé elektrické ohrievače rôznych systémov (voda a elektrický), ktoré sú inštalované v spodnej časti steny, výhodne po celom obvode. Mimochodom, podlahového systému, i sú v tvare úzkeho infračervený film.

Funkcia, ktorá prispieva k účinnosti použitie základnej dosky domu vykurovacieho systému, je to, že založená okolo obvode miestnosti v dolnej časti ohrievača steny vytvára tepelný štít, ktorý sa rozprestiera od spodnej časti k hornej časti celej múru. Neumožňuje krytý vzduchom chladený pri styku s chladnými stenami. Chlad zo stien a okien neprenikajú do miestnosti. A steny sú ohrievané, zbaví vlhkosti. Suchá steny je menšia tepelný výkon na vonkajšej strane, a sa začnú vyžaruje teplo do miestnosti.

Takýto podstavec len dar z nebies pre novo postavenom dome, ktorý je stále vlhké steny. Naozaj pomôcť, aby teplý roh a koniec miestnosti. Ten veľmi účinne zabraňuje kondenzácii, a to najmä na veľkých okien, a to ako na balkóne, v skleníku, zimnej záhrady, steny suterénu.

Skúsenosti s použitím ohrievača podlahového v našej rodine už majú. Môj syn v byte veľké vitrážami od podlahy až k stropu, ktorá bola stálym zdrojom chladu. Olej ohrievač mierne pomohla - okno je veľmi široká, a to ohrieva vzduch v jedinom mieste. Po inštalácii dvoch takých ohrievačov soklovú lištu (do 1 m a o výkone 180 wattov na kus), ktoré sú veľmi jednoducho upevnené priamo na okenný rám, sa situácia dramaticky zmenila.

Teplý základová doska pod oknom

Teraz nielen teplý vzduch stúpa pozdĺž okna, ale chlad nešíri po podlahe ako predtým. Podlaha, kde sú deti neustále hrať sa stala oveľa teplejšie.

Áno, a nezabudnite pred odchodom do teplej miestnosti, otvoriť okná a urobiť návrh na päť minút. Čerstvý vzduch sa ohrieva rýchlejšie. Táto rada, ktorú som čítal v knihe o krby. Ukazuje sa, že po vysielaní (a - v každom chladnom) miestnosti ohrieva 7 krát rýchlejší.

V nasledujúcom videu, náš pravidelný prispievateľ Olga Voronova hovorí o tom, ako izolovať vidiecky dom na pol hodiny. V nadväznosti na odporúčania nekomplikované, môžete výrazne znížiť tepelné straty, a tým zahriať dom bude oveľa jednoduchšie.

Na ďalších dôležitých nuansy možno nájsť v článku Ako rýchlo zahriať vidiecky dom: 3 dôležitých podmienok ao Prípady pec: vybrať z dreva, čisté komíny.... Medzitým, domáci sa ohreje, pomáhame chalúp malé veci, ktoré sa bude v teple v zime.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com