Kvetina Narastania

Presádzanie izbových rastlínMožno, že moja farba transplantačnej systém bude zdať čudné a nelogické, ale pokiaľ ide o mňa, to dáva dobré výsledky, takže ti o tom.

Každé leto, stojím časť ich kvety v záhrade, čerstvý vzduch, a na konci sezóny niektorí z nich na povahe "voľne behať": balzamy zhadzujú listy a mladé výhonky tam, potom uvedie pavúk roztoče, vyplýva ibištek po odkvitnutí vyvodiť, a stane sa z nej dlhej tyče. Ruže tiež zbavená listov, na ich výmenu za slušné množstvo vošiek zo záhradnej pôdy, ktorú som transpozíciu je na leto. Spathiphyllum a Anthurium, ktoré nemám podnik odovzdať leto v záhrade, po dusna, presťahoval sa do bytu, hľadá vyčerpaný.

Tepla aj nepriaznivý vplyv na rastliny, rovnako ako studená, takže niektoré z vašich kvetín na kompenzáciu negatívnych dopadov príliš vysokú alebo príliš nízku teplotu, začal som presadiť dvakrát ročne - na jar a na jeseň, a to napriek skutočnosti, že väčšina záhradníci verí stačí presádzať raz za rok, pretože farby páde z transplantácie môže ochorieť alebo zomrieť. Táto otázka každý sa musí rozhodnúť sami za seba: aké rastliny, kde a ako repot každý rok.

obsah

počúvať článok

VIDEO: Jarná transplantácia izbové rastliny!

Keď presádzanie kvetín

Jar - time aktualizácie, vrátane pre izbové rastliny. Mnohí z nich cez zimu odvodnenej pôde, v ktorej vyrastajú. Niektorí sa začiatkom jari je nielen vydal nové výhonky, ale začal strácať staré listy. Ak zistíte, že rastlina s pružinou sa nevráti k životu, ale naopak zastavený a nerastie, transplantovať ho.

Presádzanie na jar upokojujúci vplyv na väčšinu rastlín, takže koncom februára alebo začiatkom marca, môžete venovať jeden deň alebo dva závody transplantáciu v núdzi.

Na jar si môžete presadiť takmer všetky rastliny, najmä tie, ktoré kvitnú na jar alebo v lete.

Presádzanie kvetín - prevencia chorôb

Ľahko kompaktný pôda po transplantáciiV neskorom lete, niektoré kvety, tiež je potrebné aktualizovať. Transplant nevyhnutné pre tých, ktorí skutočne pestujú cez leto. Ja, napríklad, sú zasadené balzamy v malých kvetináčoch, potom budú kvitnúť a kvitnúť dlhšie, ale pádom ich rastúce koreňového systému vypĺňa pot. To je dôvod, prečo som transplantovať ich na jeseň znova. Alebo, aby som bol presný - prekladať, pretože korene zo starej pôdy zvyšky padajú transplantácii som sa nevymaže.

ruže boli zasadené v lete v záhrade na jeseň, som sa presťahoval späť do hrnca s čerstvou zeminou.

Niektoré kvety, ktoré sú všetky v lete pod šírym nebom, niekedy vyzdvihnúť infekcie, a nie aby ju do domu a nie je infikovať zvyšok kvetín, aktualizujte som rastlinu pomocou transplantácie, rezanie v procese všetky poškodené plochy a spracovanie rastlinných liekov.

Samozrejme, že transplantácia dvakrát ročne nie je ľahko prenesené na všetky rastliny, ale rýchlo rastúce Tradescantia, špargľa, Chlorophytum môžu byť transplantované v ľubovoľnom počte v každom ročnom období.

Kvety úzko - transplantácia



Ako sa dostať kvetinu z hrncaDiagnóza "naliehavo potrebuje transplantáciu" dať viac rastlín v niekoľkých málo prípadoch, a potom procedúra sa musí vykonať bez ohľadu na ročné obdobie. Napríklad v prípade, že korene naplnil celý bánk a tiež povrch hlinené hruda alebo vyčnievať z odvodňovacie otvory - nemusíte čakať na jar presadiť kvetinu, inak to nebude stačiť na zimné sily. Zasadiť tento proces trpel tak ľahko, ako je to možné, použiť metódu manipulácie.

Okrem tomto prípade je nutné presadiť kvetinu:

  • - ak do jedného mesiaca po nástupe jarnej rastliny nevytvára nové listy a stonky;
  • - v prípade, že pôda vyschne veľmi rýchlo, čo znamená, že je naplnený korene;
  • - Ak ste si kúpili v obchode kvetinu, ktorá bola uvedená do dočasného rašelinového substrátu (na dlhú dobu rastlina neprežije v tejto krajine);
  • - v prípade roztrhnutia hrnca.

Video: Správne transplantačnej kvetiny v kvetináči! Výsadba a starostlivosť Petunia

Existujú rastliny, ktoré sú transplantované nie sú ani každý rok. napríklad, palmy, Scheffler, kaktusy, dospelí orchidea nemala byť narušená tak často. Ak chcete zmeniť svoje bydlisko nemôže vyskytovať viac ako raz za dva roky.

Pravidlá transplantáciu izbové rastliny

Pripravte si nový kvetináč. Mal by byť v priemere len 2-3 cm väčší ako predchádzajúce. Preveďte test: starý hrniec by mal ľahko zadať novú.

Vymazať korene z krajiny orchideíPred odobratím rastlinu z hrnca, zalejeme ju opatrne, potom hlinené miestnosti bude ľahšie oddeliť od stien hrnca.

Postupy transplantácie potrebujú nové krajiny zmesi, čo zodpovedá staré rastliny, odvodnenie (s výhodou keramzitu). Naplňte hrniec objem drenážne o jednu tretinu, a potom posypať vrstvu pôdy v 2-3cm. Otáčaním kvet, opatrne ho vyberte z hrnca, vyčistiť korene zo starej pôdy, ak máte v úmysle minúť žiadnu manipuláciu a presádzanie rastlín. Umiestnite korene tak jemne, ako je to možné v novej hrnca a naplniť ich s čerstvou zeminou.

Kvetina miesto v strede banku a držať ju jednou rukou, zalejeme pôdu. Komprimovať pôdy, som kliknite na hrniec na stôl a trochu zamilovaná do pôdy prstami. Potom vodu rastliny, a zabudnúť na to na chvíľu, dávať mu šancu sa dostať z stresu.

striedanie ornice

Korene naplnil hrniec - treba repotAk máte z nejakého dôvodu nechcú repot rastlinu, môžete jednoducho aktualizovať čiastočne zem v kvetináči. Ak to chcete, odrezal 2-5 cm staré krajiny a na jeho miesto sa naplní čerstvé, bohaté na minerály a stopové prvky.

A na záver ... Po transplantácii rastlina by mala byť napojená len bránil vodu. Pokiaľ sa jedná o mladý a slabý, zakryjeme fóliou, aby rastlina bola v skleníku a potom transplantácie kvetina bude mať prospech len.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com