Košík závod

košík závodNiekedy v živote je veľmi zaujímavá situácia. Keď sa na okenné parapety a osobitnú podporu pre kvety všetky dostupné miesto je už obsadené, ako keby špeciálne niekto z známy prináša ešte jednu kvetinu. To je, ako som sa náhodou Ivy. Bol som ponúkol otrostochek túto rastlinu, kedy sa voľná plocha zostala len v hornej časti skrine.

Spočiatku, keď Ivy nebol príliš prerastená, ja prepliesť okolo špeciálne zakúpené stand-rebríku. A výhonky rástla a rástla. V dôsledku toho som sa rozhodol rozšíriť svoje brečtanu ako košíku závodu.

Všeobecne platí, že ampelnye - to nie je druh rastliny, ale spôsob pestovania. Akýkoľvek kučeravé kvety môžu rásť ako ampelnye ktoré visí, závesné.

Čo rastliny sú zavesenie zostrelenie

Basket závod v kvetináčiNázov koša rastliny alebo Ampelio kombinuje všetky kvety, ktoré sa pestujú v závesných kvetináčov alebo kvetináče. Termín Ampel - prekladá ako závesné vázy na kvety. Preto ampelnye zahŕňať zariadenia, ktorých výhonky visieť z hrnca. Avšak, v tejto kategórii patrí zložené kvety, ktoré vyrastajú spoliehanie sa na špeciálnych nosičoch alebo mrežou.

Dostatok rastliny sú obzvlášť dobré miesto, kam chcete zmäkčiť tvrdosť interiéru. Koniec koncov, s kvetináčmi, dať na Feng Shui v rohu skrine, vyhladzuje ostré hrany atmosféry v dome a prináša rodinnú mier a harmóniu.

Kam umiestniť kvetinovú ampelnye

kolumneya zavesenie zostrelenieV poslednej dobe sa stalo módou nie koberce na stenách v bytoch. A napriek tomu, takže chcete niečo na výzdobu holé múry, aby dom vyzeral útulné. A potom prišiel len za pomoci dostatok rastlín. Tak som sa pripojil na skrini a Ivy episcie keď sú ich výhonky začali aktívne rozvíjať a zavesiť mimo banku.

Ampelio môžu ozdobiť verande, terasa, altánok, balkón. A ak chcete, a to aj na stojane kučeravé kvet bude rysovať ako zavesenie zostrelenie.

Čo rastliny sú pestované ako ampelnye

špargľa ampelnyeMnoho rastlín neprodukujú vzpriamené výhonky, a tie, ktoré sú skrútené alebo zavesenie. Okrem názvu Ivy a episcie, na chvíľu som vyrástol Tradescantia - to je typické pre koše rastliny, a Chlorophytum chocholatý. Viac sa tak môže zvýšiť špargľa, lomikameň, Ficus repens, Fuks, Hoya, eschynantus a ďalšie. Veľmi zariadená izba kvitnúce Ampelio: Bell ravnolistny (ženích a nevesta) a Pelargonium plyuschelistnaya kolumneya. Obzvlášť dobre begónie. To vrhá zaujímavé výhonky s nádhernými kvetmi. Okrem toho, že sa nebojí prerezávanie a toleruje transplantáciu.



Zvláštne, ale vo forme ampelnyh môžu pestovať niektoré sukulenty. Veľmi krásne závesné strieľa disocactus flagelliformis a Zigokaktus. Pôvodný druh má ampelnye stonecrop. Pestuje sa týmto spôsobom a Rhipsalis a Tseropegiyu Wood.

A v skleníkoch alebo vonku (napríklad v kvetináčoch na balkónoch alebo verandy) ako bohaté rastliny pestované Petunia, Nasturtium, zvony.

Ako vytvoriť kôš závod

Fuchsie zavesenie zostrelenieNa kvet tvar ampelnye získané rastliny potrebujú malú pozornosť venovanú formirovke výhonky. Ak máte kvety vyhnať 1-2 dlhá visiace úteku - to nie je Ampelio. Okrem toho - nie je to esteticky. Výhonky by malo byť dosť. Musí byť rovnomerne v buši. Ich dĺžka tiež by mali byť zhodné. Samozrejme, že spočiatku na mladých rastlín výhonky budú mať rôzne dĺžky. Ale bude potrebné v priebehu času, aby im ten správny tvar.

Čo robiť, aby sa objavili nové výhonky? K tomu, že prvé výhonky musieť uštipnúť späť (a niekedy dokonca znížiť), aby sa rastlinné kríkov. Hlavnou podmienkou - dostatok rastliny majú krásne visieť z koša, tvoriaci akúsi viacfarebné kaskády.

Problémy dostatok rastliny

Ficus repensHlavným problémom sudcovia dostatok rastlín - ťažkosti pri zavlažovaní. Po tom všetkom, čo potrebujete k zalievanie rastlín tak, aby voda bola dosť, a že to nie je stále sype z hrnca a misky na podlahe. A ak sa pokúsite naliať trochu, potom je pôda suchá a korene začnú slabnúť. Z tohto dôvodu sa používajú špeciálne farby ampelnyh visí hrnce, kvetináče a koše, v ktorom môžete nastaviť na misku s vodou. Tiež treba na dne hrnca s dobrým odvodnením - to pomôže absorbovať a ukladať prebytočnú vodu pri zalievaní.

Hoya zavesenie zostrelenieĎalším problémom dostatok rastliny - osvetlenie. Medzi nimi je veľa light-milujúci, ale to nie je vždy možné zaistiť správne množstvo svetla. Napríklad, ak v prednej časti múru, kde chcete umiestniť hrniec, nie je okno. Potom bude potrebné usporiadať prídavné osvetlenie. V opačnom prípade bude kvetina začne klesať listy. Nahý visiace strieľa veľmi škaredý vzhľad.

Pre bohatých rastliny nie sú vhodné hlinenej nádobe. Dôvod - ich hmotnosť. Pottery - ťažký materiál sám o sebe, a dokonca aj hmotnosti Zeme, navyše pri zalievaní potyazheleet pôdy. Pokiaľ upevnenie hrniec nebude stáť za jeden deň nie je ďaleko, a on spadne zo steny, kvety môžu zlomiť. Takže pobespokoytes z ľahkého kvetináči a dobrých svietidiel.

Nedisciplinovaní fúzy a výhonky

eschynantus ampelnyeNiektoré ampelnyh kvetinové výhonky, najmä fúzy (ako umučenia), niekedy nie je visieť voľne, a začať niekde liezť. Keď som zrazu rástla vášeň, jeho fúzy sa jej podarilo držať aj tkať krajkové záclony. Ivy je tiež stále snaží vyšplhať na ďalší stálej misky alebo inej farby. Ak chcete tomu zabrániť, len prerezávať nadmerne zarastenú fúzy a výhonky. Tiež, prosím, pošlite ich v požadovanom smere.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com