Moje izbové rastliny

Rovnako ako mnoho záhradkárov, fanatikov, nakoniec som zhromaždil impozantný spoločnosť má rad izbových rastlín.
ibištek kvet

Nič moc exotické Ja nie, ale že ich mám rád rovnako ako tu a chcem zdieľať fotografie svojich domácich maznáčikov, aby povedať, ako sa o ne starať, ako sa správať, ako lietať, ak je chorý. Z toho, čo kvetu začína príbeh? Možno by som sa bude riadiť podľa názoru väčšiny, keď návštevníci prídu ku mne, predovšetkým oni obdivovať kvitnúce rastliny, a potom dávať pozor na ostatných. Budeme postupovať.

ibištek kvet

Moc sa mi páči ibišteka, takže akonáhle to príležitosť, obzavozhus nový úchyt. Najčastejšie sa jedná o obojstranne prospešná výmena novú výsadbu medzi milencami. Rezne ľahko zakorenené: kornevin plátok tlmená dovnútra a okamžite boli vysadené v zalievanie pôdy: záhradnej pôdy, pozemné na kvetinové sadenice a piesku (1: 1: 1) a vzťahuje jar. V tomto podhubie stopku rýchlo zapúšťa korene (25-30 dní) a začnú rásť.

ibištek kvet

Krycia proces nádoby, pevne ju stlačiť na zem, alebo odstrániť vetrať aspoň 1-2 krát denne, tak, aby sa pôda pod ním nie je plesnivé. Ibištek rýchlo rastú a veľmi skoro malé stonky vám dá prvý kvet.

ibištek

Raz za rok, presádzajú som ich do hrnca väčšej veľkosti, ale veľmi veľké rastliny, aby ma nikam, tak prerastené kríky dať priateľa (samozrejme, zakoreniť vopred pre seba mladý stromček tohto druhu). Hibiscus ako jasnom rozptýlenom svetle, na jar av lete sa cíti pohodlne pri teplote 20-23 ° C, chcú prezimovať v cool: nie viac ako 15-17 ° C.

ibištek kvet

Prikrmovanie pre ibišteka nepoužívam, takže vyzerajú skvele, len zvýšiť zálievku v priebehu pestovania a kvetu. Aj zalievať kvetiny dažďa, (a v zime a rozmrazené), vodou pri izbovej teplote. Navyše, každé ráno som sa posypeme ich, a to najmä pri prevádzke vykurovania. Pre ibišteka je obzvlášť dôležitá vysoká vlhkosť vzduchu, akonáhle sa vzduch v miestnosti je suchá, nie je známe, kde je napadnutá pavúk roztoče, zbaviť sa, že len veľmi ťažko.

ibištek kvet

Prvá vec, ktorú robiť, keď ste našli škodcu, chorú rastlinu poslať do karantény a starostlivo skontrolujte, stojí vedľa závodu, najmä na spodnej strane listov. No, ak ste pravidelne kontrolovať rastliny, takže prvé známky deštrukcie bude rýchlo nájsť a roztoče nemajú čas na to vážne škody kvitnúť a reprodukovať v pôde. Aj Hibiscus diviť spider roztočov dvakrát. Prvýkrát, keď sa to stalo v zime. Pre ničenie škodcov, som peny dechtu mydlo, správne spracoval všetky časti rastliny a umožňuje, aby ho stáť takým spôsobom, 15 minút. Potom jednoducho sklonil nad kvetinové kúpeľa a premýva penu pohodlný trochu vody zo sprchy. O dva týždne neskôr bol v karanténe v kúpeľni (jednoduchšie kam dať, okolo ostatných farieb!). Pravdepodobne to bolo správne rozhodnutie, pretože tam je vždy vysoká vlhkosť vzduchu v dome) V každom prípade, v tom čase jeden z problémov, obmylivaniem unikli. Ale v lete, kedy sa kvetináče s kvetmi stála pod baldachýnom na ulici, bola situácia oveľa vážnejšia: Infikované rastliny boli viac a jeden Bush vyrástol celkom dobre, bol som jedným z jeho nad vaňou nedržala. Musel som sa uchýliť k pomoci chémie. spracovanie drôtu fitoverm (1 kapsula na 1 liter vody). Po dôkladnom postrek všetkých častí rastliny (nezabudnite na spodnú stranu listov!), Hibiscus pokrytý veľký igelitový sáčok a nechajte jeden deň. Vzhľadom k tomu, že pri teplote + 30 ° C a vyššie roztoč životného cyklu je iba 6 dní, 4 dni po prvom ošetrení vykonaného druhej, a po ďalších 4 dňoch - tretia, kontrolná skupina. Potom, čo presvedčený, že roztoče zničení, ibištek priniesol ju do domu - vzduch je ľahšie, aby hydratujú, než na ulici)

gloxinia
gloxinia

Sú to starí priatelia, dokonca aj moja babička na okenný parapet rast zvony, tak ako ich nazýva potom. Avšak ešte predtým, než sú názvy rastlín, neviem, ale starostlivosť o pravidlách boli známe!

gloxinia

Aj naďalej rásť gloxínia, na radu svojej babičky, a zatiaľ čo problémoch s týmito farbami som nikdy nebol! Prvá vec, ktorú som sa striktne dodržiavať - ​​zalievanie je na panvici, aby sa zabránilo vniknutiu vody do akejkoľvek časti rastliny. A gloxinia nepáči prievanu a extrémnym teplotám, listy vädnú môžu stratiť púčiky. Nemajú radi tuhú a studenou vodou. Celý môj gloxinia mať výrazný dobu odpočinku.

gloxinia



Potom, čo zmizol niekde v strednom konci septembra, sa postupne začínajú slabnúť a vyschnú listy. Je potrebné odstrániť, ale až potom, čo je papier úplne suchý a je ľahko oddeliť od hľuzy.

gloxinia

Potom, čo opustí klesli, stojím hrnca s nádormi v suteréne, kde strávi zimu pri teplote 12 ° C S príchodom jarného gloxínia sami budú vedieť, kedy je potrebné, aby sa zasadil - na hornej strane bude obličiek uzliny. Samozrejme, každý rok som pripravuje pre nich čerstvý substrát pôdy: černozem, pripravenej pôdy a piesku (1: 1: 1).

gloxinia

Krajina má plodné, takže menej ako jeden rok, rastlina nemá čas využiť všetky živiny a nepotrebujú hnojenie.

phalaenopsis

phalaenopsis

Sú to moja jediná 4, dva s pomerne veľkými kvetmi, 1 - s kvetmi strednej veľkosti, a ďalšie - trpaslík)

phalaenopsis kvetina

Tak roztomilý, ako hračka, a kvety! Výška Stopka 9 cm)

phalaenopsis

Mimochodom, môj Phalaenopsis má iba jemnú chuť, zvyšné sú všeobecne zbavený. Nie na začiatku kvitnutia, alebo na konci - bez zápachu, a je to! Phalaenopsis ako jasného rozptýleného svetla, ale priame slnečné žiarenie môže spôsobiť popáleniny. Vidím známej porážka list phalaenopsis - biela škvrna. Vzhľadom k tomu, tento druh listy neumierajú, ale len dostať väčší, bude táto značka zostane po dlhú dobu. Transplantácia som stráviť nejaký čas v priebehu dvoch rokov po skončení kvitnutia. Avšak v prípade, že korene naplnil celý bánk a môže byť za rok. Aj kúpiť špeciálne pôdu pre orchidey, preosiať to, aby len borovicové kôry a sú zasadené v ňom. Na dne hrnca nalial drenážnu vrstvu kusov peny. Phalaenopsis strieka každý deň a väčšina vlhkosti dostane ku koreňom, listy mierne tlmí, takže voda nehromadí v pazuchách listov.

A ďalšie pohľadný muž - Hippeastrum, ktoré, ako sa neskôr ukázalo, stále amarylis)

amarylis

On ma usadil v poslednej dobe, ani som transplantované raz. Ale keď kvitla, som vykonal experiment samoopelenia. A môžete si predstaviť, som bol schopný zažiť korunovalúspech!

Asi môj dlhý príbeh vám už unavený) Rastlina v rade na ukážku a príbehu sú stále veľa) pokračoval príbeh zajtra, ak máte záujem - prísť, vidieť, obdivovať mojej zelenej zvieratá, klásť otázky - budem len príliš šťastný!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com