Zimné chata zábava: opeľuje gippeastrum

Čokoľvek poviete, ale bohužiaľ chalupárov bez kvetinové záhrady zimných starostí. Na jeseň vyzerá to, že už nikdy dostať na deň, keď nemusíte byť s motykou v záhrade alebo záhonu k úteku. Osobne som na konci leta už sníva o zimné robiť nič, vyčerpaný bojovať buriny a sucho, vybrať opadané jablká a hrušky, rezané vyblednutý buddlei kefu. A ona, as trochou šťastia by rozkvitol a rozkvital až do neskorej jesene!

Hippeastrum


Čo je potrebné povedať, rozhodne nie jeden som sníval o zimnú prestávku z práce v záhrade a na záhrade. A keď prišiel dlho očakávaný čas, som veľmi rýchlo nudiť. Doba pre siatie sadeníc ešte nedorazila, takže sme museli rozptýliť smútok, melanchólia iným spôsobom.

Pre začiatok som si kúpil nejaké nové izbových rastlín, vrátane gippeastrum, ktoré budú diskutované. Úprimne povedané, je na začiatku v záhradnom centre nového roka, som v žiadnom plánovaní spôsob nákupu! Ale raz v regáli s desiatkami kvitnúce Hippeastrum, zabudol som všetko! Jedna myšlienka ma mučili: ktorý z nich si vybrať, s červené alebo biele. Váhy sklopená v prospech kvet s bielymi okvetnými lístkami, a to predovšetkým kvôli päťdesiat Hippeastrum, stojaci na policiach, bolo to len také farby. Všetci ostatní boli s červenými plátky. Zamerať produkciu doma, pár dní som bol len obdivoval svoj nákup, a potom sa mi zdalo málo.

Rozhodol som sa to vyskúšať a získať opeľovanie semená. Aj nezastavilo rozšírené presvedčenie, že rastlina s bielymi kvetmi prakticky netvoria plné semien Lo vyskúšať, a potom zistiť, pre istotu! Vyzbrojení teoretických vedomostí, začal praktizovať.

Odborníci odporúčajú peľ z jedného kvetu na piestik iného prevodu. Ale keď si všimol, rovnaké samoopelivé rastliny. Keďže som bol v prítomnosti Hippeastrum, musel som sa napodobniť jeho samoopelenia. Navrhovať najväčší púčik, ona čakala, až bude odhalený. Po začiatku kvitnutia prebehla 3 dni potrebná pre dozrievanie peľu. Nezrelé, to je hustá vrstva na tyčinky, a ak je pripravený na opeľovanie kvetu, to uvoľní a dokonca spadnúť na hraciu plochu, "zaprášené".

Video: Krásna kvetina kvitla Amarillis DOMA

Zbierajú peľ na vatovým tampónom

Vidieť poklesnuté zrnká peľu, starostlivo prezrel paličkou. Keď on je pripravený na opeľovanie, tri z jeho krídla pred tesne uzavretý, sú otvorené a zvlhnú. Opelenie sa vykonáva v skorých ranných hodinách dňa 13. januára bol slnečný deň, ako by malo byť. Vatovou tyčinkou jemne dotkla tyčinka s ňou okamžite rozpadlo veľa peľu. Potom sa opatrne, ľahký dotyk, položil ju na piestik.



Dal peľu na piestika

Ospravedlňujem sa za rozmazaný obraz, ale to bolo veľmi trápne jednou rukou opeľovať a druhý strieľať a vzrušenie z toho, čo bolo povedané. To je celý proces opelenie. Nie, ja zabudol Druhý deň ráno som opakoval všetky manipulácie. čítal som, že postup sa opakuje dvakrát, zvyšuje pravdepodobnosť vytvárania semená. Všetko, čo teraz zostáva čakať na 50-80 dní, a semená dozrievajú a sú pripravené na pestovanie! Samozrejme, keď mám všetko klaplo a skúsenosť bola úspešná. Dúfam, že čoskoro budem vyložiť svoj vlastný príspevok zo semien získať Hippeastrum! Ako zaujímavé! Koniec koncov, kvalitné semeno násobenie príznaky nie sú odovzdané, nie je známe, aké farby budú deti!

Mimochodom, o triede. Opäť, neviem, aký druh rastlín som si kúpil. Na hrniec má nálepku, ktorá hovorí, Hippe brnkať a čiarový kód Uvádza sa, že rastlina k nám prišla z Holandska. A krajina bola jemne umiestnená nálepka, čo znamená, že je to Amar LLIS.

nálepka Hippeastrum

To znamená, že vzhľadom na pevnej tajomstvo! Prepáčte, ale rozmanitosť rastlín majú? Nemyslím si, že mená rôznych podobne názvom hypermarketu.

Možno, že niekto môže pomôcť vyriešiť túto hádanku by som veľmi vďačný!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com