Rozmnožovanie Epiphyllum

Video: Epiphyllum (Epiphyllym, FILLOKAKTUS). FOREST kaktus. TIPS Kvetinárstvo

epifillum-cJedným z prvých izbové rastliny, na jar prebúdza a kvety Epiphyllum. Už som krátko spomenul tento krásny sukulenty ( "Pohľadný muž s podivným menom"). To je tiež uvedené, že rozmnožovanie Epiphyllum je pomerne jednoduché a ľahké nie je. To je začiatok jari a je čas na sadenie a presádzanie rastlín. To je moje rezne Epiphyllum, strih a dať do vody na jeseň, "zrelý" pre pestovanie v nádobách. Užívanie tejto príležitosti, vzal som si pár fotiek, ktoré dokladajú množenie a výsadbu Epiphyllum.

Dovoľte mi, aby som vám pripomenul. Po kvitnutia, a niektoré odrody (ktoré kvitnú iba na jar), pred doby odpočinku, ktorá v každom prípade prepadaet v polovici jesene a posilňuje vykonaných kozmetické orezávanie. Počas prerezávanie ker vytvorenú Epiphyllum skrátiť príliš prerastené výhonky, odstránenie prebytočných mladé výhonky, ktoré sa stretávajú s kvetu, pričom "silu" rastliny. Chcel by som ešte raz pripomenúť - Epiphyllum kvet na výhonky nie sú pod druhým rokom rozvoja. Tu v tomto okamihu je vytvorený a máme celkom slušné množstvo zdravých životaschopných rezňov pre šírenie Epiphyllum. Neviem, ako niekto, a je mi ľúto vyhodiť, takže som im zakoreniť, zasadil a rozdávať svojim priateľom a susedom :). Prvé fotografie (bol vyrobený v októbri minulého roka), jeden z odrezkov Pink Epiphyllum (on - na fotografii vyššie), jeho príklad a ja ti ukážem jednoduchý proces zakorenenie a výsadbu Epiphyllum.

Na začiatku, rez stonka mierne suší vo tienisté miesto deň alebo dva, kým sa nevytvorí rez na svetlo kôry.

Video: Epiphyllum - "Cactus Orchid"

rozmnožovanie Epiphyllum

Potom vykonať jednoduché zariadenie tu, aby sa zabránilo kontaktu rezňov s stien a spodnou trysky (banky ...), a dať do pohára s vodou. Hĺbku, v ktorej bude rezná ponorený do vody, nemá žiadny význam.

rozmnožovanie Epiphyllum



Výsledkom je, že v čase, keď sme sa sem dostali, je stonka s naklíčených koreňmi.

rozmnožovanie Epiphyllum

Je vo vode, ako je znázornené, Epiphyllum môže oochen dlho a je schopný nielen rast koreňov, ale aj rast pod vodou mladé strieľať (ako je tento na fotografii). Tak neváhajte a nechať vo vode až do jari.

rozmnožovanie Epiphyllum

A konečný krok - výsadbe do pôdy. Ako môžete vidieť, hrnce na pestovanie, vzal som malý (10 cm) .. Tam strávia najmenej jeden rok, až do budúceho transplantáciu. Je možné, že by stráviť ešte viac času, ako je vo veľkom hrnci mladý Epiphyllum nepotrebuje. Presádzanie budúci rok, bude musieť zmeniť iba na "deti" v teréne "pre dospelých". Čo to znamená. Pre prvé pristátie, zvyčajne primer pre kaktusy, napoly zriedeným rašelina, korene v tomto prípade vyvinúť trochu rýchlejšie. O rok neskôr, stačí vymeniť iba túto zmes na čistý, "kaktus". Epiphyllum kvitnú mladé nie skôr ako dva roky.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com