Štepenie kaktus

Peresadka kaktusySukulenty a kaktusy, a to najmä v mojej zbierke je malý, a nedosahuje tucet druhov. Ale dosť často, obracajú sa ku mne s rovnakou otázkou - "Kúpil som (kúpil) kaktus v obchode (trh, skleník ...), a to je mesiac (dve ...) stál a zomrel (hnilobou, sčernela, zvädnutý ...). Čo mám robiť? "No, nie je nič, čo treba urobiť o tom, že bolo nutné najprv uložili. Chyba je rovnaká - rastlina po zakúpení nebolo prispôsobené doma! Ako nakupovať izbových rastlín, kde je a čo nakúpiť robiť po kúpe som napísal (a viac ako raz!). Teraz, opakujem znova. Ale dnes sa zameriame na kaktusy. Vzhľadom k tomu, ako som sa znovu tiež písal - kaktus je jeden z najbežnejších izbových rastlín, a preto "trpel" značná armáda. Konkrétne to isté sa zameriame na také významné udalosti, ako je presádzanie kaktus.

Prečo transplantácii kaktus ihneď po zakúpení? Áno, všetko je veľmi jednoduché. A dôvod je jeden. Drvivá väčšina obchodov, ktoré predávajú kaktusy - Dutch. Prečo si myslia, že sú krásne? Áno, za čo ste ich kúpili! Sú pestované v skleníkoch na aktívnych stimulanty a hormónov, pre získanie prezentáciu. Ale nechcete poskytnúť im s ním, ako aj podmienky vo vašej domácnosti ďaleko od skleníka. A ak by sme dodať, že počas "pohybu" do obchodu a obchod k nákupu, kaktusu zdvihol rôzne amulety, ako sú roztočce, mealybug atď Potom po tom, čo kúpiť je trochu žiť. Ale aj keby sa stal zázrak a kaktusy žíl, rovnako krásny ako keď si kúpite, bude kvitnúť už len ťažko. Takže prvá vec, ktorú musíte urobiť, je ...

Video: transplantácia kaktus Ferocactus pilosus

Presádzanie kaktus.

Transplant, samozrejme, nie je nutné okamžite. Je nevyhnutné, aby na súši. Tieto obchody majú tendenciu naliať vodu zo srdca. Preto, či postaví 10 dní, a vyschne. Počas tejto doby, on trochu kaktus "podvyalivayut", ktorý pomáha lepšie tolerovať transplantáciu. Ak je pôda je úplne (!) Je suchý, trepe sa z hrnca a skontrolujte korene a samotný driek, predovšetkým koreňový krk a môže sa usadiť sa na nej a nepriateľom a bolesť.
Suché a mŕtve korene sú rezané, ak škoda ovplyvnila časť stonky, rez v mieste rany, taky, a posypať rany aktívne uhlie. Potom sa pred transplantáciou, kaktus mali kúpať v horúcej vode! Teplota vody 50-55 stupňov. Je vhodné pridať k nemu fungicíd a insekticíd, bez ohľadu na to, či ide o ochorenie alebo škodcami. Umyť by malo byť kompletne s "hlavou" ku koreňom. "Nepriatelia" po takomto postupe, spravidla nie sú prežiť. Z tohto dôvodu transplantácie po zakúpení (alebo plánovaných) a je vynikajúcou prevenciou. Navyše - otepľovanie, veľmi dobre stimulovať svoj rast. Ale okamžite pripravený na transplantáciu by nemala byť. Po kúpaní je potrebné vysušiť na teplom mieste, vo vzpriamenej polohe as roztiahnutými korene, asi 3-4 dní. Po usušení sa, že to môžu byť zasadené do zeme. Práve z toho dôvodu, pre presádzanie. Presádzanie kaktus, rovnako ako prenos akéhokoľvek izbová rastlina, je v prvom rade nahradenie pozemok pre nový substrát. A v prípade, že väčšina rastlín cieľom je "nasýtiť" je rastlina stopové prvky prospešné pre neho, potom presadení kaktus je hygienickejšie postup. Nadmerné živiny a humus-bohaté krajiny na kaktusy je zlé! Preto je ideálny recept na zemi kaktusu, je taký.

Video: Transplantácia kaktus. PRICKLY, infekcia

  • Crumb červených tehál (prach), 0,5 cm v priemere. - 30% obj.
  • Hlinitá zemina (kroshkoobraznaya, granulky), pokiaľ je to možné - s "mole háld" (v núdzi, môžete použiť svetlo, voľné záhradné pôdy) - 30% objemu.
  • Premytý piesok, riečny lepšie (keď profesijného, ​​železo bez nečistôt, nie "červená"), - 10% objemu.
  • priemer štrk 0,5 cm -. 20% obj.
  • Rašelina - 5% obj.
  • S práškovým uhlím (nie je ihličnatých, ideálne - breza) - 5% objemu.
  • Výsledná zmes je vysoko žiaduce v pare.

Pot na transplantáciu je žiaduce voliť nie keramiky. To by bolo najlepšie konvenčné, plast. priemerPeresadka kaktusy Pot by nemala presiahnuť priemer kmeňa dvakrát, inak "neobsadené" krajina obráti kyslá, a okrem toho, kaktus porastie pomalšie. Veľmi dôležitý bod. Aj keď je hrniec úplne nové, potom by mal byť určite dôkladne umyť! Pracie prostriedky pre toto veľmi žiaduce použitie na životné prostredie, bez obsahu škodlivých nečistôt, najmä atóm chlóru. Ak nie je peniaze, potom polial vriacou vodou hrniec niekoľkokrát (nie variť, môže dôjsť k deformácii). Transplant postup je trochu odlišný od obvyklých transplantáciu rastlín, ale existujú nuansy. Samozrejme, že drenáž - je nutné. Naplňte zem, v žiadnom prípade nemôže byť dusací prstami alebo plantážnik! Ubíjanie to by malo byť jednoduchým poklepaním na dno hrnca na stole. Land naplniť iba do koreňového golier a hlavne odvodnenie (štrková) znova. Po presadení kaktusy, je treba k jeho udržanie v čiastočnom tieni, bez zalievanie tri až päť dní.



Ešte raz. O pravidlách starostlivosť o kaktusy som napísal, a ja budem ešte písať. Ale to je jedna veľká rodina, a ak chcete, že máte tento rastúce a kvitnúce potešení, byť istí, že nájsť jeho "meno." V obchode pri nákupe. Alebo hľadať na internete. A na základe druhu kaktusu plánu pre starostlivosť o neho.

Transplantácia kaktus potrebný postup nielen pre "čerstvo zakúpených" rastlín. To by malo byť povinné a pravidelné. Na záver chcem tu to povedať ...

Všetko, čo som tu opísal, možno vykonať len na jar, v lete alebo začiatkom jesene (september). A v každom prípade, v neskorej jeseni alebo v zime! A ak si kúpite neznesiteľné v tejto dobe kaktusu, tak sa najprv starostlivo skontrolujte ju (aj v obchode), a dom nastavený na dvojtýždňové karanténe a suché. Repot to môže byť len na jar! Ale napriek tomu - je to lepšie, aby upustili od nákupu.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com