Naši dobrí susedia:

Mohlo by sa zdať, že je čas, aby si zvyknúť na ... Mohlo by sa zdať, no, čo je tak osobitného? .. A ja som stále na rovnakej úrovni ako Alenka príde k radosti každý stretol zhivotinku nás :)) A to nadšenie (aj dieťa, pravdepodobne :)) vždy chcú zdieľať so svojimi priateľmi.

ježko stočený


Tu sme ježkovia - častými hosťami. Neskôr popoludní ísť von na ulicu - že trať vedie pichľavý suseda, tráva šuštia. Ale ľudia sa stále bojí našich krotkých ježkov nemožno nazvať)) Takže dať im normálne fotenie problematické: sotva počul blízkosti ľudských krokov zverushka berie "perimetra": valcované do klbka, ihly a záliv štetín nespokojní))

Video: Medvede sú naši dobrí susedia

A skutočnosť, že ježko v obraze, sme veľmi obávajú: išiel popoludní na prechádzku len pre trávnik, ktorý je pokosenej. No, to nie je živé ploty, ako obvykle šikmé - je staromódny, staromódny. Hoci kosačky, pravdepodobne všetky zvieratá v kraji sa v prvej minúte po strašenie :))

Všeobecne platí, že ezhishka to doslova spod ražni letel ... Sa báť ani ti ublížiť, neublíži tí, rozhodol sa preskúmať zviera, a to napriek jeho nespokojnosti))) Ale to bolo nutné čakať na to rozvinúť, aby sedel a čakal ... ale prvýkrát, čo som videl, aký druh ježko päty :))

Video: Vaudeville "Naši dobrí susedia" časť 1

Našťastie všetko fungovalo! Hostia sa nič nestalo a čakať, až sme sa nakoniec vzdiali od neho, aby vyjadril svoje znepokojenie nad úctivej vzdialenosti, otočil sa otrepal a pokračoval v ceste ezhinym záležitosti))

ježkom

Ak ježkovia rovno cez obec beh sem, ktorý môže byť na ceste a lesné obyvatelia väčších stretnúť. Moose ešte nevideli, aj keď stopy ich pobytu v lese naraziť na pravidelnom základe, ale rodinka divých kancov raz stretol. Samozrejme, že nebol čas na fotenie :)) Sú pre nás ako cesta k lete prešiel: pred dospelého diviaka, a po ňom - ​​tri krásne pruhované prasiatka. Išli sme až do okamihu už dosť blízko, aby prasiatka mohli dobre vidieť.

Zastavte vozidlo obdivovať ošípané, nejako nechcel)) Ale s zajace často stretnúť a niekedy dokonca zastaviť dlhoročnou himalájsky posmotret- pravidelne chodí na prechádzku vo večerných hodinách (skoro na jar a raz bol v skorých ranných hodinách) v na rovnakom mieste. Je to vyzerať stroja sa, že si zvykli na dlhú dobu, pretože cesty prechádza pomaly, bez veľa paniky :) Videli sme to, a biely, a šedý ... Teraz, od chrbta, čakanie na schôdzku))

Avšak, v poslednej dobe sme sa zvyčajne o niečo pozadu, a to sa stmieva pomerne skoro - králik na prechádzku nezanecháva. Ale celá cesta k nám pripojí sovy! Sediaci na chodníku, horúce slnko počas dňa, a už vôbec nie v zhone odísť.

S fotografiami, aj keď, a tam sa nestalo: snažil sa strieľať (naše zlé sovy predstavovať: sedieť tam, otočil hlavu, perie čistý - priamo pri samotného stroja!), Ale v tme, ale vďaka kvalite skla obrazu listy hrozný: ((

Video: Naši dobrí susedia, MBDOU No.314, 2015



Ale tu je to krtek boli fotografoval včera:

krtek

Mu nejako podarilo vpravo na chodník blízkosti stodoly sa dostať von, čo sme urobili aj videl. Pre mňa ako pre Alenka, to bolo prvé stretnutie s Mole: stopy svojej práce, samozrejme, sme videli, ale o "bager" nikdy nestretol :)

A aby som bol úprimný, ale obťažujú ma krtkov a piskory, žiadne nepriateľstvo k nášmu prekvapeniu hosťom som ešte nezažil. Zvedavosť a radosť detí)), to malo dať do vedra, kde sa okamžite ukázal násilnou činnosť, sa snaží kopať vidieť a odfotiť krtka. Alenka mu pôda nasypala - sme sledovali, ako sa ponára ako koktaily, dostať na povrch :)

Neviem, čo je to tajomstvo, ale ja osobne robiť žiadne stretnutie s obyvateľmi divokej zveri prináša mnoho pozitívnych emócií! Aj v prípade, že je krtko (ktorú mimochodom, oslobodiť :) Alenka, ale ona povedala, že nechce, aby sa s ním, a dokonca mu sľúbil hľadať červami kŕmiť, ale potom súhlasil, že divoké zviera žiť vo svojom rodnom elementu).

Ale čo povedať o Moles - obyčajné jaštera, ktorý každý deň viac ako tucet spoločného, ​​a oni nejako vždy príjemné :)

jašterica

Ten napríklad pózovala trpezlivo, kým som zdvihol uhol kamery a sériu snímok zhotovených. Hviezda! :)) Pozrite sa, ako elegantné držanie tela, aké linky!

Video: Naši dobrí susedia

A žaby a ropuchy v záhrade, v blízkosti rybník, straky, že každé ráno som sa zobudil jej rozruch na streche, a lastovičky navíjanie hniezda a mláďatá vysidevshie rovno do svojho nového domova - svet okolo nás je stále nažive, obývaný. A musím priznať, že nemôžem vnímať ako niečo obyčajného, ​​známeho - každú takúto schôdzku radi, keď dieťa! Naši dobrí susedia dať kladnú hmotnosť, druh emócií a živé dojmy. Dúfam, že som bol schopný oznámiť svoj príbeh, a aspoň trochu :))

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com