Rastové stimulátory rastlín

Video: Rastové stimulátory! Podvod storočia!

stimulyatory_ukoreniteli_2Docela často som spomenul mená svojich odporúčaniach rôznych liekov, ako je napríklad "Geteroauksin", "Appin", "Zirkón", "Kornevin" a tak ďalej. Je čas hovoriť trochu viac o nich. To všetko - stimulanty rastu rastlín. Ale tvrdiť, že oni sú proste povzbudzujúce prostriedky by bolo veľmi zlé. Určenie a ich spektrum účinnosti je oveľa širší. Preto každý kvetinárstvo mali vedieť viac o nich (na hlavnom, v každom prípade), aby bolo zaistené správne používanie rastlinných rastových stimulantov.

Hlavnými rastu rastlín stimulátory.

IAA - snáď najobľúbenejší a miloval nielen pestovatelia, ale záhradníkov, pestovateľov a drogy. IAA - je skvelý stimulátorom zakoreňovanie. Ale významnou nevýhodou je veľmi nepríjemná forma výroby. Predáva sa v tabletách, ktoré potrebujú získať značné množstvo vody, a to je veľmi nepraktické, ak potrebujete získať malé množstvo roztoku.

Video: Prehľad doplnkov od rôznych výrobcov

Kornevin - hodný náhradka a analógový IAA. Na rozdiel od toho kornevin je vo forme prášku, zvyčajne 5-gram sáčkov. Okrem toho môže byť aplikovaný vo forme roztoku, a vo forme prášku pre poprašovanie odrezkov pred výsadbou. Veľmi pohodlné. Vždy som si použite je, keď chovné fialky, azalky, streptokarpusy, citrón atď. Avšak, na rozdiel od IAA, je trochu viac toxické (trieda 3), ale toto malé riziko.

Appin. Tento liek sú takmer všetky pestovateľov. Páči sa mi to k všestrannosti a účelnosti. To je nielen vynikajúci stimulátor rastu rastlín, ale aj vynikajúce regeneračné a preventívny nástroj. Tradične sa používa pre namáčanie semien a odrezkov pred výsadbou. Appin ale tiež použité na liečbu poškodených rastlín (podmerzshie, choré, poškodené škodcami, napríklad), alebo ako tonikum pre zlepšenie odolnosti voči rovnakým chorobám a škodcom. V tomto prípade, to je takmer netoxický (trieda 4).

Video: Čo hnojivo pre stimuláciu rastu rastlín



zirkón. Pripúšťam, že je to môj obľúbený je stimulátor rastu rastlín. Hoci to nazvať tak - je to ako počítač s názvom "počítanie stroj". Jeho spektrum účinku je impozantný. Okrem stimulujúce rast a tvorbu koreňov, zirkónu použitého pre zvýšenie produktivity a kvality rastlín, znižuje množstvo ťažkých kovov, ktoré sa hromadia v rastlinách (a ovocia, respektíve) zrýchľuje čas a predlžuje dobu kvitnutia. Ale možno to najcennejšie, že zirkón - krásny bioregulátor, ktorý pomáha prežiť rastliny negatívne dopady environmentálnych faktorov, a s vami náš dohľad v starostlivosti o vnútorných i záhradných rastlín a kvetín. Použitie zirkónu pomôcť rastlinu prežiť a príliš suchú pôdu a suchý vzduch, a naopak, prebytočnú vlhkosť pri nesprávnom zalievanie, nedostatok svetlý, nízka (vysoká) teplota a ďalšie, ďalšie ... ochrana proti mnohým chorobám - pleseň, múčnatke, botrytis a tak ďalej. V tomto prípade je úplne bezpečné a netoxické.

Video: HB-101 stimulátor rastu a vývoja rastlín v Garden Zoo internetovom obchode

V zásade sa jedná o hlavné stimulátory rastu rastlín a ich "ochrancovia", ktorý musí byť v každom pestovateľmi. I keď existujú aj iné lieky. Ale ich účel viac vysoko špecializovaná a sú menej často používané. O nich, ja vám poviem nutne.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com