Ako sa prepracovaný v záhrade

Na záhrade sa stala záhrada

To len tak sa stalo, že v post-letnej návštevníka - to je v prvom rade ťahúň. Áno, áno, je to ťahúň, bez ohľadu na to, ako sa zdalo neprirodzené kombinácia slov "letné rezident" a "tvrdej práce." A o to vážnejšia, že sú pre mestské ľudí, často málo známych pracovať na súši. 
My všetci chceme byť na rozdiel od nepríjemného záhrady a záhradné starostlivosti, by bolo viac času na odpočinok, možnosť užívať plody svojich činov nad šálkou čaju v spoločnosti priateľov alebo rodiny.

Čím viac má záhrada sa stala ako záhrada, ktorá je vidieť vo sne, tým viac som chcel sadnúť raz len raz a vychutnať si ich. A pretože okupácie záhradných ruží, táto túžba bola proste neodolateľná.
To je dôvod, prečo, pretože túžby užívať záhradu zámerne - pre zábavu a relaxáciu, som neustále snaží minimalizovať, optimalizovať záhradné práce.

Za tie roky, záhradníctvo, Zistil som, že niektoré riešenia, ktoré mi umožňujú odpočívať na záhrade často.
V okrasnou záhradou, skoro som nevyrástol letničiek. To mi umožňuje dostať preč od jari kopanie krajine v záhonoch. Výsadba každoročné kvety v praxi iba vtedy, ak vysadené trvalky sú stále veľmi malé a priestor medzi nimi je prázdna. To bolo potom, že pôda nie je prázdny čistý zarastené burinou, ja ju naplniť ročne. Sú veľmi veľa, že takmer každá spoločnosť môže vyzdvihnúť trvalky. Po roku či dvoch trvaliek rastú, zlúčiť listy a buriny medzi nimi majú takmer žiadny.

Ako sa preretruditsya záhradný

No, nemôžete mať prilepené burinu? :)))))

Kde je miesto, kde nájdete burinu?

Bez práce na odburinenie môže byť dokonca pomocou rôznych techník. Napríklad, je možné, zamulchirovat hrubé kôry alebo pilín, zemi pod rastliny. Pred použitím materiál je žiaduce mulčovacej kôry alebo pilín potom dusené alebo obarený s vriacou vodou. Z tejto liečby, zabil larvy a chrobáky, ktoré môžu poškodiť zariadenie. Hrubá vrstva 5-10 centimetrov bezpečne blokovať prístup svetelných burín. A ak jeden alebo dva ešte robiť svoju cestu, aby ich bolo možné ľahko vytiahnuť.

Veľmi zaujímavé prevedenie burín, napríklad na alpské kopce, výplň cez bez rastlinných častí šindle alebo štrku. V rovnakej dobe, v troskách nie je stlačené do zeme pod toho treba klásť tkaniny - geotextílie. Je možné nahradiť v súčasnosti komerčne dostupné lutrasilom alebo zoskupenie, ale životnosť týchto materiálov je oveľa menej. Stručne povedané, akékoľvek vhodné syntetické, tj. neodbúrateľné pod vplyvom prírodných faktorov, materiálu. Môžu to byť film, pre-prepichnutý na mnohých miestach, alebo perforované.
Tip: rozptýlené trosky rozptylu kamene väčšie - potom slide je podobný sutiny, kde sa usadil živé rastliny.
Nevýhoda: štrk, štrk, štrk s časovo ešte znečistené zvyškami rastlín. V takých prípadoch, dizajnéri sa odporúča zhromažďovať, umyť a re-povlak štrku položený. Ale že to nemusel riešiť, odporúčam len nenechávajte na zimné sušené mleté ​​časti rastlín, dôkladne ich čistenie na jeseň. Nie je vhodné, aby tak urobili pod rúškom listnatých stromov, a to najmä s jemnou zeleň.

Pri príprave pôdy pre výsadbu trvaliek, snažím sa čo najviac vyčistiť pôdu od žijúcich vo svojich buriny. Niekedy, keď je pôda silne upchaté, použite herbicídy, ako je napríklad "Roundup". 
Posypeme na aktívne rastúce buriny a čakali niekoľko týždňov, môžeme bezpečne kopať do zeme, bez výberu podnože. Pôda drobivý po takejto liečby, ľahký ako kompost. V tomto prípade nie je potrebné strácať čas a energiu na rozhodovanie o koreňoch pri kopaní.
Problém budúcu sezónu by mohli dosiahnuť tým rozdielom, že semená prežila v pôde. Ale s mladými buriny riešiť ľahšie ako dospelí, majú silné korene. Hlavná vec je, nenechajte ujsť okamih a ich odstránenie v čo najväčšej miere. takže možno niekoľkokrát, ale zakaždým, keď nový burinu bude menej a nakoniec ste sa ich zbaviť natrvalo.
V ideálnom prípade, príprava silne zamorené burinou plôch vykonávať spracovanie s herbicídmi dvakrát, na jar a na jeseň. Výdavkový pristátie už sleduyuuschuyu pružinu.
Odporcovia používanie všetkých druhov chemických látok v ich vlastnom pozemku môže nahradiť herbicídy prístrešie čierne fólie sezónu pôdu určenú pre trvalky a kvetinových záhonov. Film je dobrý, ale ak si kúpite to znamená, že nedovoľujú, potom je možné, aby sa na neexistencii kartónových krabíc.

Nie je veľa rokov uplynulo odvtedy, keď som prestal kopať do pôdy na takmer všetky záhrady. Pod jabloní som dostal bentgrass, ktorý je ľahko koberci na zem, na lôžku z mulču hromadu rôznych druhov. To môže byť akýkoľvek materiál, z organického alebo minerálneho pôvodu: papier, lepenka, škrupiny z orechov, mulčovanie, výstrižky trávy, sena a slamy, strúhaným dreva, kôry, kompostu.  
Dobrý ako kompost a pilín. Potrebujeme len spomínať, že borovice piliny a hobliny môžu inhibovať rast rastlín v dôsledku intenzívneho výber esenciálnych olejov. Zatiaľ čo na druhej strane môže tiež pomôcť na kontrolu určitých chorôb rastlín, vydesiť vošky alebo iné malé vrahov. 

Video: Ešte prepracovaný

V záhony jahôd, Zbalil som kompost vrstvy a potom posteľ spunbond

Ako sa preretruditsya záhradný

Prístrešie mulčovanie pôdy zostáva voľná a priedušná celú sezónu. Kapilár, ktoré prestupujú na zem a rozbité, a na nich pohybujú vlhkosti a vzduchu, pomáhajú žiť koreňový systém rastlín a prospešných baktérií v pôde. Ale v oblasti, kde pôda je čistá a bez kompost, je stlačený a stáva sa tak ťažké ako kameň. 
Mimochodom, viete, prečo je mulčovanie niekedy nazývaný "suchý zavlažovanie"? To všetko je dielom kapilárneho systému. Na ne zo zeme, z hĺbky naparovanie. Tvárou v tvár na povrchu studeného vzduchu počiatku, sa usadzuje vo forme malých kvapôčok na povrch mulčovaciu hmota. Tieto kvapôčky splývajú do väčších kvapiek a zase späť na zem, zahreje na deň na slnku, znovu obrátiť na paru a sietí na povrch, kde sa znovu zmení na rosy. A toľkokrát.

Nevýhodou kopanie zeminy, je aj skutočnosť, že obrátená z nižších vrstiev pôdy semien burinných začnú rásť znova. Preto je najlepšie len uvoľniť pozemné 7-10 cm. Robím to pomocou Trident Ripper, moji susedia svedčiť spokojní s rovinou Fokina. Kopanie do pôdy lepšie výsadbu rastlín čo najskôr.



Niekedy sa namiesto toho mulča Aj použiť metódu rastlinný kryt z vytrvalých rastlín, najmä kríkov a stromov, veľkých kvitnúcich rastlín, pôdokryvna rastliny. V mojej záhrade je pevne usadil Iberis, fialky všetkých odtieňov Phlox subulate, vankúšov rôznych druhov tymiánu, ptačince, Brčál. Okrem bohatej kvitnutia na jar, celé leto, a väčšina z nich, a dokonca aj v zime, tvoria nádherný vankúš, prostredníctvom ktorého buriny nie sú ani snaží preraziť.

A napriek tomu, napriek všetkým trikov, burinu ešte niekedy vyliahnu. A tu to je veľmi dôležité, aby ujsť prvý pleťou, a do budúcnosti nemôže dovoliť, aby buriny na osivo. To bude položiť základy trvalého zníženia počtu burín vo vašej záhrade lôžok a často vám umožní relaxovať v záhrade.

Ďalším spôsobom, ako znížiť množstvo práce na záhrade - je optimalizovať proces napájanie a kŕmenie rastliny. Môj plán je stále stojí na javisku spôsobu dodávky vody a živín priamo ku koreňom rastlín. najmä kvapalného paliva a napájanie veľkých rastlín pomocou vrtov.
s kvapalného paliva je viac či menej jasná: treba k rozkladu lôžka zalievanie odkvapkávacia pásky alebo rúrku pripojenú k hlavnému vodovodnému potrubiu. Táto téma je veľmi rozsiahla a je potrebné venovať samostatný rozhovor.
Pre zalievanie stromov a kríkov môžu byť použité v záhrade alebo kvapkania alebo naliať vodu do špeciálne pripravených jám. K tomu je na obvode koruny stromu či kríka záhradné šnekom vrtu, naplniť je štrk, piesok, štrk (to je) a vykonať zálievku a hnojenie je v boxoch.
Tam je ďalší veľmi dekoratívne možnosť: vytvoriť drážku okolo stromov, naplniť ich štrkom a položte naň kruh kameňov. Keď závlahovej vody sám bude dodávaný do odvodňovacej drážky, skôr než šíri po povrchu pôdy, korene neprístupné.

Znížiť prácu v záhrade rôznych bylín pomocníka trávnika, ktoré nepotrebujú pravidelne kosiť. Veľký priestor medzi záhonmi a rabatok v mojej záhrade zaberá trávnik tymiánu, ohnuté trávy a ďateliny plazivého. Nemajú rastú striedavo, a oddeliť veľké škvrny. Periodické sekanie po odkvitnutí, tieto byliny tiež prospech.

Ako sa preretruditsya záhradný

Lawn tymiánu

Musím povedať, že trávnik tymiánu - to je niečo! Chodiť na nej je radosť: pošliapané stonky vyžarujú magickú chuť. Počas kvitnutia lúka sa stáva svetlo fialová. Potom trávnik tymiánu žiaduce kosiť a zbierať suché kvety. Ja používam tymián ako korenie na mäso, ryby, vajcia, plnený vankúš je - sú veľmi príjemné na spanie.

Ako sa preretruditsya záhradný

Výbežku je dobré v tienistých miestach. Tam je jemný ako hodváb. Ale na trávniku bieleho ďateliny musieť byť opatrný: čas rozkvetu svojich milostných včiel a chodiť na to bosý je veľmi nebezpečné.

Trávnik ďateliny plazivého

Video: Ako prežiť bez odpočinku? Existuje len jeden spôsob, ako ..

Ale biely ďatelina je dobré nielen preto, že vytvára krásnu malú podložku. Ďatelina tiež obohacuje pôdu dusíkom.

Ako sa preretruditsya záhradný 

Video: us lenivý prúd jesť a nie prepracovaní varenie, pre lenivé ľudia stále recept s kuracím mäsom

Inovať na ďateliny.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com