Ako sa chrániť vašu záhradu od hlodavcov v zime

Ktorá príde do konca roka. Záhradné posedenie ... Čo v zime ich čaká? Leží tam na teplé zemný ustálenom snehovou pokrývkou? Alebo (nedaj Bože!) Z mrazu na holej zemi? Ak každú zimu pod snehom garantovanej - ako veľa problémov Príprava záhrady na zimu by sme boli pripravení! A to aj toľko nebezpečenstvo čakajú na: mráz, námraza na vetvách, králikov a myší ... My, záhradkári a poskytne všetky potrebné, od všetkého zla na ochranu svojich domácich maznáčikov.

Ako sa chrániť vašu záhradu od hlodavcov v zime

Napríklad som sa zdvihol a teraz uhol vpred, že zmrazenie, nastavenie 5-7 mrazu. Až potom budú všetky pravidlá, ktoré potrebujete k výstupku a ruže, a zakryť. Dovtedy musí byť zmiernená, musí dokončiť všetky procesy premeny látok v bunkách.

tento rok v mojej záhrade, mladé stromčeky. Dvaja z nich - rodinný typ stromu, vrúbľované obličiek letné iné odrody. Je nutné zachovať pierko, ako sú sadenice. Koniec koncov, počasie sa stalo nepredvídateľné, Dlhodobý výhľad je veľmi neistý: sľub a mierne zimy s pravidelnými "hojdačky" z nízkej teplote rozmraziť a hryzenie chladu do 30 ° C po pomerne dlhú dobu. Tu a rozhodol ukryť alebo prístrešia, alebo riskovať bezpečí?

S najväčšou pravdepodobnosťou, novoposazhennye stromy tento rok mám dobrý okuchit centimetrov o 20, a koruna sa s zakorenených obličky zabaliť pozoruhodnú moderné obkladu - lutrasilom alebo spunbond (názov závisí na výrobcovi). 

zimné prístrešia

To bude chrániť svoje deti, a to nielen pred chladom a vetrom, ale aj proti predčasnému prehriatiu zimného slnka.

Trocha minulosti: moja skúsenosť

Spomenul som si, že už dávno, kedy môj web je čistý pole, otvorený všetkým vetrom, mal som problémy s režimom spánku mladé sadenice. A ako oni nemôžu byť, v prípade, že miesto bolo doteraz oplotený a bývalí vlastníci pôdy - králiky a kozy - stále považované za ich vlastné. Aj nezachránila ani vysoký sneh - kozy a králiky baví jesť súťažných konáre mladých rastlín. Zajace - oni všeobecne preferujú vetvičky a púčiky jablká a hrušky. Ale ak ste už jedli, potom je považovaná za čerešní.

Problematika plotu stál stále otvorené, a pravidlá záhradníctve združenia týchto rokoch boli zakázané ploty medzi sieťami záhradkárov. Bolo možné izolovať iba z ulice, a okrajové pásy medzi úsekmi boli vysadené len kríky.

Video: Shelter # rastliny v zime - 5 mýty!

Musím zachrániť svoje mladé stromčeky. To bolo vyskúšané veľa možností. Baliace mladé kufre strešnej lepenky, zviazané smrekové vetvy (ale to ušetriť dosť!), a zastavil sa dobre, čisto náš, sovietsky verzia: motúz kufre a svalovej vetvy kopronové pančuchový tovar. All chybný nylonové pančuchy a pančuchové nohavice Išli sme do obchodu. Dobrý nápad priekopa viazanie materiálu na základni blokovať cestu nielen veľký ušami, ale aj malé sledoval hlodavcov.

Je nutné zablokovať cestu nielen veľkými ušami, ale aj malé sledoval hlodavcov.



Táto metóda, aby som bol úprimný, a teraz nevidím inú možnosť, pokiaľ ide o tom, ako chrániť v zime kmene mladých sadeníc. spunbond, určite dobrá, ale cena sa nedá porovnávať s pančuchami (odpustite mi Men-čitateľa pre hovorí o toalete taký intímny motívy žien, ale slová nemôžu vymazať zo skladby). 

Spoľahlivé metódy ochrany

Keď sa chrániť kmene z hlodavcov v prípade, sú prakticky všetky materiály. Je len potrebné si uvedomiť, že medzi kôrou a "non-dýchacie" poťahového materiálu, napríklad, strešnej lepenky Musíme vrstvu vrecoviny, aby sadenice nie soprel. Takže ja osobne to naozaj vítam túto metódu.

Video: Ako sa chrániť ruže od myší. webové stránky "záhradný svet"

V našej dobe tam plastové sieťoviny s malými okami, približne 6x8 mm ... Tu je tiež možné zabaliť do kufra. Hlodavce cez neho, kým kôrka neosloví, umožňuje rastline dýchať, prepúšťa svetlo a lieky na liečbu trochu nejasné, ale ... to nie je tak výhodné zabaliť kostrové konáre ako pančucháče :))))

V prípade, že v zime sneh bude padať, že by bolo dobré, aby aj náčrt na kmeňoch stromov s prídavným množstvom jeho stopách, alebo jednoducho nepotrebujú ďalšie prístrešie oblastí. Sám sneh pod stromy a kríky dobre pečiatka dole, kondenzovať. To komplikuje vniknutím cesty v norky hlodavcov snehu a spomaliť jej teplota na jar. To je dôležité, pretože v teple slnko môže roztaviť sneh a mráz zasiahol v noci. No, ak je malé. Ale nevieme čo.

Sneh pod stromy a kríky dobre pečiatka dole, kondenzovať. To skomplikuje vniknutím cesty v norky hlodavcov snehu a spomaliť jej teplota na jar.

Okrem toho, zhutnený sneh priniesť dodatočné vlhkosti v pôde počas rozmrazovania. A ak ste stále roztrúsené na jar roku zamrznutej-rozmrazené pôdne hnojivá, dostanú vodu priamo do priestoru absorpčných koreňov. 

Chrániť kmene od hlodavcov a pomôcť očistiť. Nemajú radi agresívne chemické pachy. Pripraví sa vápno ílu a divozel 1: 1, pridaním lyžica terpentín alebo kyselinu karbolových. Avšak, taký vápno trochu ťažké dýchanie rastlina. Preto je lepšie, aby sa rozpustil 5 g kyseliny karbolový alebo creolin v litri vody a namočiť im piliny, ktoré sa potom rozšíril do kmeňov stromov. No, nemajú radi vôňu myši!

Ako prostriedok na odradenie hlodavcov, rád používam plody koriandra. Len osiať na jar veľa koriandrom všade pod stromami, čo jej ottsvesti. Potom suchých kvetenstvo čiastočne použité na ochutenie a zvyšok priamo na zväzkoch vetiev a stanovenými v dome, a ruže pod krytom a mladé sadenice. Či tak alebo onak rovnako, či už v skutočnosti diela, ale myš obchádza po jeho boku.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com