Ako oživiť mŕtve pole pôdy zemiakov bez traktorom a pluhom

Pred 25 rokmi, naša rodina vydala auta hektárov pôdy do hĺbky 15 km od domu. A všetky tie roky, to nám pomáha prežiť v žiadnom katastrof v spoločnosti.

Ako oživiť mŕtvu krajinu. zemiakové polia bez traktorom a pluhom

- Dedo! Bocian dorazil do nášho zemiakové pole? - požiada vnúčatá na začiatku mája.
- Sú to už 25 rokov dorazí v tejto dobe. Get ready - pôjdeme a uvidíme, ako sa chytiť žaby, zaistíme fotenie.
- To je pravda, naše zemiakové pole s výškou najkrajšie. Stork - vták šikovný, miluje krásu! - pridáva babičku.

Keď sme išli na ihrisku, sme predbehli kŕdeľ bocianov:

bocian 1

Keď sme sa dostali k ich zemi, vtáky už tam boli. Bociany s nami stretnúť

bocian 2

A na ihrisku ?.

V našej rodine nikto ide Obchod - zemiakov a zeleniny pestujeme sami. Posledných 5 rokov na trhu nie sú výsadbu nič - len pre seba, svoje deti a vnúčatá. Všetci žijú oddelene, ale v dochádzkové vzdialenosti. Cez víkendy pri stole bude 11 ľudí. 

dom rastú paradajky, uhorka, bylinky, zatiaľ čo v teréne - prevažne zemiaky (40% plochy). Mnoho kŕmnej repy (asi 25%), zatiaľ čo zostávajúce oblasti - kapusta (vrátane farby a brokolica), mrkva, červenej repy, tekvica a tekvice, melóny, kukurice a slnečnice.

repa

Pestovanie zemiakov a zeleniny na veľkej ploche - to je veľmi tvrdá práca. S mechanizácia - zabiť pôdu, bez technológie - kopanie zdravie ...

dôrazne pozorujeme osevnéhoZemiaky späť na staré miesto po 1,5 rokoch, zostávajúce zelenina - 5 rokov. Preto nádorovitosti na kapustu a háďatiek zemiakov máme. Okrem toho sa neustále získavajú semená vysokých reprodukcií zemiakov a kapusty semien od renomovaných firiem.

Poviem vám, ako bez použitia lopatu a pluh, som bol schopný oživiť mŕtvy traktory a "chémia" kolchozu pôdy, zvyšuje obsah humusu v ňom, zvýšiť biodiverzitu pôdnych živočíchov.

Moje metódy ... 

Prvých 15 rokov som Zoran poľa traktor s pluhom, a dokonca aj pravidelné hnoj pôdy degraduje. A až v posledných desiatich rokoch, som bol schopný riešiť dva problémy, ktoré nie sú vyriešené veľké poľnohospodárske podniky: 
  • Ako zničiť burinu a nezabíjajú bioty pôdy? 
  • Ako zachovať a zlepšiť pôdne živočíchy s vysokým výnosom?
 
Postupne som pracoval agropriomy efektívna.

Pole bez burín

Na jeseň - neskôr ako októbra babieho leta - idem na pole s ručným rozprašovačom, nájsť vzácne courtines zelenajúce pšeničných klíčkov a ničí jej Roundup. Absencia rhizomatous vytrvalých burín mi umožňuje uvoľniť všetky pôdu na jar rotačný kyprič do hĺbky nie viac ako 5 cm, bez využitia zásobníka. Všetky pôdy je pokrytá smeti vysuší jednoročných burín a zemiakové vňate, takže ak je zmiešaný kultivačné povrch rezíduá obohatených lignínu. 

Tento rok, pôdy na mieste brázd zemiakov boli tak voľné, že som mal kultivátory hmotnosti 6 kg. Po príchode sme videli naše jarné pole bez burín. Uličky sú pokryté cítil minuloročnej trávy a na záhonoch po zozbieranej zeleniny - mäkké konštrukčné pôdy, orba nie je nutné.

poľa na jar

Organická a minerálne vody

Na veľkom poli veľa organickej hmoty pre mňa ťažké, aby sa von. Obvykle vyvážame na jeseň na 3-5 ton tuhého hnoja vo vreciach. Rozptýli iba pod kapusty a zemiakov. V roku dostane v priemere nie viac ako 1,2 kg na 1 m celej oblasti (Kapusta dostane 5 kg zemiakov - 2 kg za sezónu).

Vzhľadom k tomu nemáme prázdne kúsky pôdy, všetko zarastené burinou a jednoročných plodín. to dáva až sto ton organických (10 kg na 1 m ..) - viac ako postačujúce pre kŕmenie zvierat pôdy.

A pretože som robiť minerálnu vodu náhodne a nemajú pluh na zem nezabíjajú, mineralizácia organických látok ide spomalil, lignín sa prevedie na plnú dĺžku humusu.

Ako to urobiť bez toho, aby pluh?

Ako sa nám podarí po dobu 10 dní v máji spolu s manželkou zasadil celé pole (predtým 100, teraz 35 akrov) ruky? Veľmi jednoduché. 

existujú ľahká oje, Urobil som dlhé dvojča brázdy (vzdialenosť medzi drážkami - 40 cm medzi riadkami - 100 cm). Brázdy vylodiť zemiaky, sadenice kapusta, repa a inej zeleniny.

poľa 3

Kapusta neustále mulčovanie hnoj. Zemiaky pristátie na vrchole prášku na starý kompost meshkov- niekedy doplnok lokálne dlhoročnou hrať Kemira zemiakov. Potom sa obrátil na lopatky kultivátor, to všetko rýchlo maskovať pôdu.

pole4



Tu by som znížiť hĺbku otvoru 5 cm a vnúčat rozložené zemiaky, posypeme svojou manželkou a dcérou brázd hnoja, ktorá ležala v vreciach zime - vľavo brázdy pokrytie vrstvou pôdy asi 5 cm pomocou vrtuľníka.

V júni, práca ploskorez na ročné sadenice burín (samozrejme len do drážok) a pristátie Spud kultivátor. Uličky niekoľkokrát míňame vlasec orezávač - 2 hodiny práce na všetkých 35 akrov. Lesko - skvelý vynález chytrých ľudí. Čipy zelená tráva pod spadá práve pod sadenice zeleniny a veľké kŕmenie im cukry a aminokyseliny.

Niečo málo cez mesiac, a polia nebol nájdený:

zemiaky 2

Akonáhle vrcholky zemiakov a kapusty zavrie, burina sa nebála. Na jeseň, po zbere následky jednoročných burín pokryť celé pole zelený koberec a na jar -voylokom suchej trávy

kapusta

... a výsledky

Pri prepnutí na technológii nulového orby, bol som prekvapený výsledkami.

Prvé roky rašeliny a hnoja neseného oblasti automobilového, zaoranie pluhu, ale krajina rástla chudobnejší, v suchu vrtuľníka netrvalo rastliny utrpeli. Teraz všade molí a dážďovky, pôdne vzduch po daždi, konštrukčné. Burinami rastú do výšky, kapustou a zemiakovým plodín bez závlahy každoročne stanovuje rekordy. Akékoľvek chlad v lete in August deti jesť kukurica, melóny a melóny sú pestované bez akéhokoľvek filmu. toto na severe, na zemepisnej šírke Vologda.

Na konci júla, kopať zemiaky skoré

skoré zemiaky

Tak, aby vytvoriť živú pôdu na veľkej ploche pole, je potrebné:

  • ploskorez, 
  • oje, 
  • veľmi málo organických látok, 
  • buriny, trim pripnutý a odišiel medzi riadkami.

A čo je najdôležitejšie - každých 1-2 týždeň stojí za to zvládnuť všetky pôdy a rastlín AKCH. A v jarných a jesenných striekacích humátov. Robím pôdu AGROVITA Cor.

Hlavný zber v septembri

septembra

Ukazuje sa, že zbierať po celý rok pri rovnakom stole rodinu 11 ľudí a kŕmiť je pestovaná v obytných pôdnych výrobky z vašej záhrade, zeleninové záhrady a polia, je nutné mať k dispozícii vo dvore 10 mačiek ...

Mačky testované - pozemné teplaya- meno vnúčatá v oblasti

mačky

Kozí skontrolovať - ​​trávy rastet- čas na odstránenie hnoja

kozy

Mačky odradiť krysy a myši - kukurice a cukrovej repy udržať zviera.
Zvieratá dávajú veľa hnoja, organické.
Organické krmivo pôdne bioty.
Bioty aby sa lieky, zachrániť Zem pred nadmernými pesticídov a minerálnych látok ...

Mačky naučiť vnúčatá milujú krajinu, zachrániť jej zdravie aj pre budúce generácie.
A každý rok, dôjdeme k bocianov

aist3

A budem na povinnosť zimných pacientov liečbu pre svoje liečivé zemiaky. 

pacienti

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com