Pestovanie papriky doma

Video: Ako pestovať papriky "Čile" doma? časť 2

Zdvihol som veľa kvetín zo semien: crossandra, cyklámen, špargľa, Jacaranda, Catharanthus Abutilon. Ale dnes sa chcem podeliť o svoje skúsenosti s rastúcou vnútornou korenie. Pred dvoma rokmi som sa vysievajú semená, a teraz sa môže pochváliť svojou žiarivú ovocie.

Video: Pestovanie paradajok a papriky doma


Plody odrôd FI `Favorit` - skvelý korenie na riad

Vybral som FI `Favorit` paletu s oranžovými plodmi. Semená sa vysievajú koncom zimy v pôde pre pestovanie. Prehĺbené 0,5 cm, hojne napojená a potiahnuté sklo.

Pri konštantnej teplote 23 ° C výhonky sa objavil po dvoch týždňoch. Pri pestovaní pravých listov, transplantovaná Aj sadenice do jednotlivých kvetináčov. Substrát sa udržuje vlhká, bez sušenia alebo zaplavenie. Keď rastliny rastú až 10 cm, prischipnula svoje vrcholy a začali krovia a po 5 mesiacoch hojné kvetu. Že existuje viac vaječníky, starostlivo som opeľovanie rastliny mäkkou kefkou. Ale po objavení malých zelených paprík, začal kŕmiť svoje komplexné minerálne hnojivo raz za dva týždne. Jedna sadenice som odišiel sám a iní dali priateľom.

Teraz k mojim najobľúbenejším po dobu dvoch rokov. Stojí v kuchyni, na parapete u východného okna sa vyhrievajú na slnku od rána do popoludnia. Miluje kúpanie v sprche, časté striekanie, toleruje prúdenie chladného vzduchu v zimnom vetranie.

Pepper nenáročná na starostlivosť. Aj v prípade, že nemáte čas naliať čas a listy sú pokorení, potom hodinu po znovu zalievanie žiariť jeho tmavý, bohatý lesk. V rovnakej žiarivo oranžové lesklé papriky zdobia malé elektrárne takmer po celý rok.

Vždy som bol veľmi šťastný, že uvažovať o túto krásu. A dvojnásobne teší, pretože okrasné korenie - to nie je len výzdoba bytu, ale pomocník v kuchyni. Koniec koncov, jej plody môžu byť použité ako pikantné korenie.

Valentine Korkin, Kamen-na-Obi v časopise "Kvety v dome", 2013

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com