Rozkvitnuté gardénie

Dlho som sníval o tom, gardénie ... veľa čítam o tom, obdivovať obrazy, a nakoniec sa objavila vo svojej zbierke!

Video: 07:00 kvitnúce Gardenia

Pre skoré kvitnutie, Nečakal som, aby bol príjemne prekvapený vzhľad púčikov. To sa stalo asi v polovici septembra. September - obdobie, kedy denné svetlo rýchlo na ústupe, takže moje pochybnosti o plnom kvete jazýčkom na váhach, na ktorých ružové sny.

Ale k môjmu prekvapeniu, púčiky nie sú klesol, a pomaly sa stalo (takmer jeden a pol mesiaca!) Vyplňte a rastú vo veľkosti. Na rozdiel od dlhej nádejný proces, ktorého opis zárodku prijal len niekoľko hodín. Kvet kvitnúť priamo pred vašimi očami, a ja som chcel zachytiť všetky detaily kvitnutia.

Bohužiaľ, môj fotoaparát nebol určený pre makrofotografiu, takže som musel uchýliť k použitiu lupy. Áno, áno ... obyčajné zväčšovacie sklo, ktoré som dal do objektívu pri fotografovaní. Ako podsvietenie používa fitolamp, a slúžil ako encyklopédia pozadie ...

Môj bože! Mali ste vidieť rýchlosť kvetu otvorom! Len si to predstavte: poukazuje objektívom na jedného uhla a gardénie v tomto okamihu sa rozvinie novú kartu! Jednoducho musel neustále kliknutím zachytiť všetky momenty tejto úžasnej transformácie.
A tá vôňa! Nemôžem vyjadriť slovami celú kyticu a nuansy tejto vône! Len som pochovaný v čase kvitnutia a zhlboka, nadýchol, vydýchol ...



Je to škoda, samozrejme, že gardénie kvet musieť čakať tak dlho, a kvetina život je veľmi krátky. Päť dní ...

Ak ste aspoň raz vidieť kvitnúce gardénie, spomenula si na vás ako jeden z najviac vzrušujúcich a krásne kvety, ktorá bola vytvorená v prízemí prírody!

Autorom článku a fotografií Natalia Levovho

23.11.2004

© HomeFlowers.ru. Všetky práva vyhradené. Dotlač a akákoľvek zmena týchto materiálov bez predchádzajúceho písomného súhlasu zo stránky zakázaný!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com