Guzman

bract Guzmandruh Guzman (Guzman) To má viac ako 120 druhov a patrí do rodiny bromeliad (Bromélie). Prirodzené prostredie týchto epiphytes žijú na iných vysokých rastlín. Ich korene slúži iba na upevnenie a nedostatočne. Voda a živiny Guzman získať prostredníctvom lievika tvoreným výstupom plechu. Tieto vlastnosti je potrebné vziať do úvahy pri pestovaní Guzman ako izbová rastlina.

V predaji nájdete najviac Guzman pero Minor (Guzmania lingulata minor). Tento elegantný rastlina dosahuje výšku 25 cm. Bolo to pred svojimi dvoma rokmi 8. marca dal mi manžela ... to bolo ešte krásne, ale samozrejme prehnané Guzman.

Úprimne povedané, vzhľadom k tomu, kvetinu som sa mi nespôsobí žiadne pozitívne emócie: rastlín bromeliad rodiny Zdalo sa mi potom príliš exotické a podľa popisu knihy, rozmarná a ťažko čistí. Ale život sa rozhodol inak ...

No, nepozeraj darčekový koňovi na zuby. S povzdychom ťažko som siahol do existujúcej literatúry o vnútornej záhradkárčenie. Prečítajte si, že po kvitnúce bromélie zomrieť, som nalial trochu vody do lievika z listov rastliny a nechal zomrieť ... Ale Guzman bol z tohto dôvodu plánov. Rýchla smrť zjavne nie je ich súčasťou, a to napriek skutočnosti, že bract len ​​týždeň stratil svetlú farbu a odumreté.

Opatrne vystrihnúť bract naďalej naliať vodu do výstupu archu odparovanie vlhkosti. Po niekoľkých mesiacoch, tam bolo pár detí v pazuchách spodných listov. Oni rástli veľmi rýchlo, a po ďalších dvoch mesiacoch (keď došli polovici výšky materskej rastliny), musel som ich premiestniť do samostatných malých misiek.

kvetina GuzmanO štyri mesiace neskôr, Guzman ľudia mali šesť detí. Tieto november deti boli výrazne slabšia ako ich starší kolegovia, a rástol veľmi pomaly. Domnievam sa, že tieto rody nemohol byť posledný, ale namiesto na okennom parapete chýbala, a musel som sa rozlúčiť s plodný múmie.

Všetky deti Guzman rýchlo našla nových majiteľov, ich osud sa mi, bohužiaľ, nie je známy. Jediná vec, ktorú vo svojom závode kvitli v neskorom jar, jedenásť mesiacov po jeho narodení. Bolo to jeho fotografie použité ako ilustrácie k tomuto článku.

O kvetu Guzman chcem povedať niečo viac ...
Takže hroziace vzhľad stopku u veľmi mladých rastlín bol úplným prekvapením pre mňa. Ak je stred ružice objavil mladé listy ružovo-nahnedlý odtieň, vzal za vypálenie prvé lúče jarného slnka. Ale po niekoľkých týždňoch sa ukázalo - Guzman sa chystá kvitnúť: vyliezol na svetlé bract listy, stonky začal aktívne predložila zo zásuvky.

Po asi mesiac a pol po udalosti začali odvíjať listovej listeňov a samotné kvety objavili. Ich vzhľad pre mňa bolo ďalšie prekvapenie ako špica môj prvý nákup Guzman vyschli, a nebude musieť otvoriť úplne.

Guzman kvety sú bez zápachu, veľmi bizarné, niektoré z nich majú nesušené adhezívnej povrch. Ak sa ich dotknete - pevne držať prsty, však, stopy na ruky neopustí. V knihách píšu, že kvety nie sú záujem Guzman, tak krásne jasne červené listene. Zásadne nesúhlasí: uvoľniť plný červené bract so žltými kvetmi neobvyklého tvaru, je nezabudnuteľný a veľmi efektné!

Odporúčania pre starostlivosť o:

kvitnúce GuzmanZalievanie. Ako u väčšiny bromeliads, Guzman majú slabý koreňový systém. V prípade nadmernej vlhkosti ľahko zem socket hnilobu. Navrhujem k zalievanie rastlín len v liste zásobníku, ktorý brániť vody pri izbovej teplote. Obvykle sa v tejto časti závlahovej vody sa naleje na zem a ľahko ju zvlhčuje, že je dosť. Iba v horúcich letných mesiacoch vyžaduje sa zavlažovacie mizivou substrát. Ale musíte dbať na to, že v lieviku bol stále vo vode. Iba v zime na chladnom parapete dovolené jeho úplné vysušenie po dobu niekoľkých dní.

Teplota. Guzman termofilné, zimné aspoň + 16 ° C Bojí studeným prievanom. Obsahuje zariadenie po miestnosti.

Osvetlenie. Intenzívne osvetlenie v zime, v lete je potrebné, aby tieň pred slnkom.



Pôdu. Plne uspokojí potreby všetkých Guzman sady zložiek substrátu záhrady Aurica pre bromeliads. Ak si nemôžete kúpiť tento dôvod, aby to sami: rašelinníkov, malé kúsky borovicové kôry, pozemné list, pieskom (približná pomere 2: 2: 1: 1).

Riad / transplantácie. Guzman zasadené v miskách s malým priemerom (nízka črepníkoch, ktorých priemer oveľa väčšia než výška). Vzhľadom k tomu, rastlina je veľmi krátkodobý a má zle vyvinutý koreňový systém, transplantácia / manipulácia nedáva zmysel.

Guzman bledneVlhkosť. V literatúre o vnútorné záhradníctve existujú odporúčania sú často ošetrené Guzman. Spočiatku som za nimi, potom sa zastavil túto činnosť - rozdiel v stave závodu si nevšimol najmenším. Sprej, alebo nie? Rozhodnite sa sami! Len majte na pamäti, že je potrebné, aby sprej Guzman rovnako supernatant (alebo ešte lepšie, dážď) vody. A nemali by sme, samozrejme, v chladnom období Guzman umiestnené vedľa radiátora. Horúci, suchý vzduch prichádzajúci z batérie, je fatálne pre ňu.

Hnojenie. Bromeliads v prírode je takmer bez živín. Na tomto základe, a dbať na slabého koreňového systému, lepšie nedostatočne Guzman, než prekrmovať. Obliekanie môže byť vykonané rôznymi spôsobmi: sprej listy s rozprašovačom, riešenie vody ružice listov. V každom prípade, kŕmenie vhodné iba v čase aktívneho rastu veľmi nízke koncentrácie hnojív v roztoku (približne štyrikrát menšie, než je odporúčaná dávka pre konvenčné rastliny). Aj oplodniť Guzman nie viac ako trikrát za sezónu.

Kvetu. Pri správnej starostlivosti Guzman jazyka kvetov cez rok. Plnom kvete trvá asi dva mesiace, po ktorej jasný bract stráca svoju farbu a kvety vädnú. Za to, že sa matka rastlina naďalej nebude rásť, a nechať všetku silu pri tvorbe početných potomkov.

Rozmnožovanie. Ak bract listy začali miznúť a vyschnúť - je čas, aby starostlivo znížiť stonky stimulovať tvorbu detí. Čakanie na mladú generáciu môže byť odložené, - buďte trpezliví! Deti môžu byť rozdelené do dvoch až štyroch mesiacov po tom, čo sa objaví (v závislosti od ich veľkosti), bez materskej rastliny z hrnca. Pre tento účel, po odstránení fólie, v ktorom došlo k sinus dieťa, znížiť ju s ostrým nožom. Rez by mal smerovať kolmo nadol, ktoré spoločne s mladými korene rastlín oddelených časti matky. Za to, že mladí Guzman pristál v malej miske s podkladom pre bromeliads. Dodatočné kryt (Teplička) a spodný ohrev nie sú nutné.

Škodcami. Guzman môže byť ovplyvnená roztoče, Červcovité a mealybug.

Možné problémy:

  • Guzmania lingulata minorŠkvrny na listoch svetlo hnedá sa vyskytujú v lete v dôsledku spaľovania slnečnému žiareniu. Odobrať Guzman vo viacerých tieniaci mieste. Nenastavujte ju na parapet ihneď po nastriekaní alebo umývanie pod sprchou zaprášených listov. Dať im šancu na suché preč od jasného svetla.
  • Suché lístie tipy ukazujú, príliš nízka vlhkosť alebo neprítomnosť vody v lieviku.
  • Pomalé zažltnuté listy, rozkladajúce sa zásuvka dôkaz smrti koreňov kvôli podmáčané pôde alebo zalievanie nárazovú dávku hnojiva. V týchto prípadoch je prakticky nemožné zachrániť preteky.
  • Biele vápenné usadeniny na listoch Guzman vyplýva z postrek / zalievanie tvrdou vodou. Použiť pre tieto účely len dobre usadili, dážď alebo filtrovanej vody.

Vyplýva to z Guzman vyschol. Počas čakania na re-rozkvetu? Každá ružica kvitne len raz za život.

Guzman kvitli, ale deti sa nezobrazujú, čo robiť? Počkať. Nezabudnite znížiť kvetina špica - zrenia semien silne inhibovať proces vzniku mladých rastlín.

Dal si Guzman krásnu ženu, ale ona nie je príliš dlhý, prosím vás svojimi kvetmi, zomrieť? Neponáhľajte hodiť! Máte jedinečnú šancu vyrásť mnoho nových elektrární po ich postup krok za krokom, po dobu jedného roka, aby znovu si túto nezabudnuteľnú podívanou! A potom ... Potom sa tento proces môže byť opakovaný po neobmedzený čas, ak nechcete nudiť. Veľa šťastia!

Autorom článku a fotografií Natalia Musatova

29.07.2003

© HomeFlowers.ru. Všetky práva vyhradené. Dotlač a akákoľvek zmena týchto materiálov bez predchádzajúceho písomného súhlasu zo stránky zakázaný!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com