Levanduľa

Lavender - vždyzelený ker, ktorý sa skladá z mnohých odborov. K dispozícii sú ako trpasličie odrody až 30 cm na výšku a dvojmetrových obrov, ale v priemere, levanduľa nerastie viac ako 80 cm.

pokúsiť №1

Som šialene zamilovaná, že vôňa! Neviem, že sa mi pozdáva, ale vôňa levandule silice pôsobí na mňa takto, ako valeriány mačky. Takže som vždy chcel, aby na jeho dači levandule. Niekoľkokrát kúpil semená, siatie, klíčenie, ale nečakal. Možno, že krajina vo svojom ťažkom ílu a kôry vzniknuté počas obdobia dažďov, ktorý zabraňuje klíčenie semien, treba semená sú príliš čerstvé a chytil som im príliš hlboko posypeme. Teraz, ktoré naozaj len dohadovať.

Takže vlani na jar, som išiel do siete obchodov, kde sa náhodou videl levandule ker v hrnci. Samozrejme, že to okamžite som si kúpil. Už v krajine ho považuje za lepšie, a uvedomil si, že rastlina je sotva nažive: pozemok je presušená, niektoré kvety len mumifikované a spodná časť stoniek listov vädnúcich. Po odstránení bánk z krovia, videl som hustý koreňový bal, ktorý sa skladá z neživých nažltlé koreňov. Snažil som sa uvoľniť guľu trochu, ale nič sa nestalo - korene pevne prepletené medzi sebou navzájom. Potom som sa dostal do trhať kúsky odnoží - boli mŕtvi, a až potom, čo som bol takmer kompletne odtrhnuté všetky korene, videl nejaké živé biele korene. Ja, ako to len šlo, oslobodil z mŕtvych koreňového systému a zasadil ker, pochovať ju na polovicu, takže môžeme vytvoriť nové korene v dolnej časti výhonov.

Príchode na chate v týždni, všimol som si, že Lavender sa stále necíti dobre. napojil som závod, trochu viac na kopci, ale hlavne nečakal, že to prežije. Preto sa pred ďalšiu cestu do krajiny, sa vracali v záhradkárskej predajne, kde sa opäť stretli levanduľa v kvetináči, a rozhodol sa ho kúpiť, pretože prvý kríky a nemohol prežiť.

pokúsiť №2

Moja nová akvizícia sa objavil v lepšom stave, než v minulosti, ale napriek tomu, koreňový systém mal malú stopu z umierajúcich koreňov. New levanduľa Bush zasadil u prvej a bol prekvapený, treba poznamenať, že listy rástli silnejší, zdvihol, a potom to najhoršie je za nami - rastlina bude žiť.

Pri pohľade na to, ako pestovať a rozvíjať dve rastlín levanduľa, zistil som, že sú úplne odlišné. Bush je veľmi kompaktný a robustný stonky, rovný (asi 20 cm), na svojich koncoch kvetenstvo vo forme malých gombíkov. Druhý závod nie je tak elegantná. Stonky sú vztýčené nie, aw ako naplaveného dreva, listy veľká kvetenstvo podobné úzkom valcami, z ktorých horné, dolné a stredná časť tyče trochu modré kvety, ako motýle. A napriek tomu, a vône rastlín, sú úplne odlišné.



Mimochodom, druhý sadenice náhle objavil susedov: takmer na základni Bush levanduľa pestuje barhatets. Odkiaľ pochádza - je nejasný. Ale každý deň vyrástol väčšie a načechranější, a keď som prišiel a videl malý levandule - to je už pod rozložitým nechtíka. Bolo nutné urýchlene prijať opatrenia - kvetina starostlivo vykopanej a presunutý na iné miesto. Lavender po bytia v "komunálne" nemal vyzerať dobre, musel ju nakŕmiť.

Lavender limonáda

Take 2 šálky vody inalivaem na panvici, pridajte šálku cukru a dať na oheň. Keď sirup varí, spí 2 h. L. sušené alebo čerstvé levandule (prípadne možné pridať trochu mäty). Keď je cukor úplne nerozpustí, odstrániť z tepla, chladu. C 5 citrónovú kôru a vytlačte šťavu, filter a pridať do súčasného riešenia. Výsledný sirup môže byť zriedený na chuti studenou vodou a pridá sa ľad.

Kytica pod vankúšom

Dúfam, že obe moje levandule je dobre zimu a budúci rok sa prejaví v celej svojej kráse. Som trochu okuchit kríky, obklopené okolo pokosenej trávy a pokryté jedľa labkami. Teším sa na jar, aby sa zistilo, aké to je moje domáce zvieratá.

Prial by som si, aby som sa stali veľkými levandule kríkov a ja mohol znížiť niekoľko stoniek s kvetmi suché kytice, dať vetvičky levandule v skrini na ochutenie oblečenie a odraziť mory. Levanduľa listy môžu aromatizovať soľ, ocot, oleje, i zeleniny a krémová. A budem robiť liečebný vankúš a naplňte ju suchých bylín: levanduľa, Smolyanka, šalvia, mäta, brezové lístie, tymián a ľubovníka bodkovaného.

V záhrade kontinuálneho pestovania levandule vytvoriť ilúziu prítomnosti vody, najmä keď vietor ohýba stonky levandule kvety, zdá sa, ako by morský vánok je hnacou vlnu. Je to tak krásne!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com