Kampanula: starostlivosť a pestovanie

zvončeky šťastie

To je úžasná rastlina, ktorá sú obzvlášť obľúbené u našich babičiek a mamičiek, môžu nielen zdobí interiér, ale zároveň prináša veľmi reálny prínos. Má svetelnú energiu, takže táto kvetina je vhodný pre ľudí, ktorí pneumatika ľahko, skúsenosti apatia a ospalosť. A ak ste ho dať do kancelárie, bude existovať konflikty v tíme, ako kvetina aktivuje komunikačné schopnosti.

Môj príbeh o kampanule. Táto rastlina patrí do čeľade Campanulaceae. Ľudia kampanulu s bielymi kvetmi často označované ako "nevestu", ale s fialovou alebo lila - "ženícha"

Len pred niekoľkými desaťročiami kampanula bol celkom obyčajný závod. Potom, čo ste boli na večierku, videl som, nie menej ako päť hrnca s krásnym zvony. Majiteľka kampanula páčilo natoľko, že je obmedzená na jeden alebo dva prípady žene nechceli, a pristál niekoľko.

Teraz, so všetkými rôznymi kvetinového trhu, kampanulu nie je vždy ľahké nájsť na predaj. A dokonca otrostochek nie je tak ľahké sa dostať v kvetinárstve.

zalievanie čas

Ale pozor nespustí kampanulu za to nestojí. Nepovedal by som, že rastlina je veľmi vrtkavá a náladový. Je len potrebné zaobchádzať opatrne. Napríklad, to je pre neho veľmi dôležité v čase do vody.

Ak necháte kvetinu bez vody po dobu štyroch dní (ak je teplota nad 23?), Potom je pravdepodobné, že zomrie.

Mimochodom, pri zalievaní, postupovať opatrne, pretože krehké výhonky kampanuly a ľahko zlomiť.

Svetelné lúče, ale nie spaľujúcim

Kampanula vyžaduje svetlom mieste, ale nie na priamom slnku. Dokonca aj na východnom oknom, kde slnko je len 2-3 hodiny dopoludnia, kampanula začína trpieť: listy žltnú, kvety vädnú rýchlo. V polotieni rastlina príliš nepohodlné: výhonky nadmerne roztiahnutý, rednú a slabá Bloom zle. Výstupom je: letná kampanulu môžu byť uchovávané na východnom okne, ale v ranných hodinách pritenyat. A v zime a na jeseň sa bude cítiť nádherné a južnej a západnej okná.

Dávajte si pozor na vzhľad

V období intenzívneho kvitnutia za týždeň alebo dva si pol hodiny, aby sa odstránili vyblednuté kvety z rastlín. Ak sa tak nestane, potom to stratí dekoratívne a rýchlo získať zanedbaný vzhľad.

Video: Rastúce kampanuly



na jeho vlastné skúsenosti rastúceho kampanuly založený som bol schopný sa naučiť všetky tajomstvá tejto rastliny, a teraz som nájsť jeho vkusu a potrebám, a to ma teší svieže kvitnutia.

Chcem dať nejaké dôležité rady. Závod kampanulu lepšie v širokom miske - to plazivej výhonky, a tak to bude vyzerať oveľa elegantnejší. Pod dne nádrže môže dať pár tučných kníh ju zdvihnúť nad parapetom - takže kampanuly byť skvelým miestom, kde sa pokúsil o strelu mierne ustúpila. Kampanulu môžu byť pestované ako koša rastliny, a ak si to dať do závesných kvetináčoch. Flower za rok bude stupňovať dlhými previsnutými výhonkami.

Cudzinci sú dobré, ale vyberavý

Holandskej hybridy kampanuly iste krásne, ale sú drahé a bohužiaľ veľmi vrtkavá: to, čo im chýba aj so starostlivosťou, kompetentní starostlivosť - to je ťažké povedať. Holandský kampanula ma okamžite zabitý potom, čo kvitli. Možno, že tieto položky na predaj sú pestované na stimulanty. Preto radím kúpiť kampanulu výstavy (chovateľ) alebo mať kvetinárstva milovníkov.

S ohľadom na rôznorodosť kvetinových foriem, tj kampanuly s veľkými shirokoraskrytymi kvetmi, majú jemnú, ktoré sú vo forme lesné zvonu (ako sukne), sú tiež rastliny s kvetmi (s vlnitými hranami na plátky, usporiadanými v dvoch radoch).

Olga Smirnova. G. Bezhetsk Tver región.

Mimochodom ...

Rizikové životné kampanuly krátka - pár rokov v prípade, že rastlina neumiera úplne, to nebude vyzerať dekoratívne. Vyplýva to z koreňových vystavené, bylinky a kvety budú strieľať iba konca. Preto sa rastlina potrebuje pravidelnú aktualizáciu. Rezne nasekaných letných odrezkov - najlepší spôsob, ako pestovať mladé, krásne a zdravé vzorky.

PS: Všetky nové - je dobre zabudli starý. V 70. rokoch minulého storočia "nevestu" a "ženích" boli veľmi populárne, a potom boli nahradené viac módnych a moderných rastlín. A teraz späť v móde kampanula.

Podľa časopisu milujem kvety.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com