Kultivácia mandragory osobná skúsenosť - z listu Kvetinárstvo amatér

Video: Pestovanie rýb (osobná skúsenosť) - beh ryby v súkromnom rybníku (časť 4)

Bývam v Turkménsku. Stavím - nikto mandragory rastie v krajine. A mám stále! Neverím, že rôzne zvesti - ja, napriek zlovestné povesti tejto rastliny, je stále nažive. Navyše, len ja som jedným z tých, ktorí veria, že majiteľ Mandrake prináša šťastie a bohatstvo, okúzľuje obľúbené obchody a od zlého oka. Seed priviezol z Kréty, vedenie nám dal ako maskot, a ja som priniesol domov a zasadil. Po prvé, trochu strach, pomyslel som si: No dnes to spustiť ľubovoľný čarodejníctva.

Video: Pestovanie rýb (osobná skúsenosť) - Control Oblov kapor v auguste (časť 6)

A ukázalo sa - na rozdiel od pridanej peňazí, syn ženatý, čaká na vnúčatá! Dobre, povedzme, že to všetko je náhoda, no, čo keď po tom všetkom sa snažila?

Vyzerá to všedný rastlín, lístie, ako zemiakov a bez stonky, rastie priamo z koreňa. Kvety sa objavili v štyroch rokoch, tiež nie je nič zvláštne - modrastá zvony na krátkych stopkách kvitnú vpravo od stredu tzv rozety. Potom sa sfarbenie zmení na zlatožltej ovocie, ale tentoraz listy vädnú. Prečítajte si, že veľa nepríjemný zápach listov, pripomína mi to osobne len vôňu čerstvého tabaku.

Ale nie na listy a kvety sú pestované Mandrake. Bol som prekypujúci zvedavosti pozrieť na koreň. V knihách píšu, že môže dosiahnuť meter na dĺžku a prijať najbizarnejšie formy. Po piatich rokoch experimentu som sa rozhodol vykopať rastliny a zvážiť koreň. Vzhľadom k jeho neobvyklý tvar pripomínajúci ľudskú postavu, mandragory v dávnych dobách bol nazývaný trávu poluchelovek. Kopala, ktoré nespadajú pod mesiacom a bez vytie psov, ako odporúča starovekých kníh, a úplne nenútene, v popoludňajších hodinách. Prvý dojem: podobná paštrnák, ale spletitý a vidlicový na dvoch miestach. Ak máte sen si dokážete predstaviť a ľudskej postavy, a jazdec, a čarodejnice. Chrbtica, som samozrejme nemal sedieť - ešte stále pochopil. vysuší sa mi to, rozdeliť na malé kúsky a dostať preč od zvedavých očí. A jeden kus šila svoje oblečenie. Hovorí sa, že bude chrániť pred poškodením, pritiahnuť radosť a pohodu. Verím to? Pravdepodobne nie, ale môže ešte byť!

LAGBASIEVA Ashgabat (Podľa časopisu "Milujem kvety!» №1 2013)

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com