Oleander závod: opis odrôd, starostlivosť doma a ostatné

odkazu:
Oleander (Nerium) - kutrovyh patrí do rodiny a zahŕňa (v závislosti od zdrojov) od troch do desiatich druhov. Z latinského «nerion» (Gr.) Je mokrý alebo vlhký, a vysvetľuje, že je potrebné pre podzemné vody i napriek tolerancie horúcim vzduchom. Oleander prirodzené prostredie je subtropické Mediterranean.

Aj keď zariadenie toxický, má však liečivé vlastnosti: tak, oleander listy pripravený z látok, ktoré sa používajú pri výrobe liečiv, ktoré sa s porúch kardiovaskulárneho systému. Oleander vôňa kvetín môže spôsobiť bolesti hlavy po dlhodobom vdychovaní.

Kvety sú veľké, sú biele, ružové, žlté a červené. Najčastejšie vo vnútornom záhradníctvo kultivovať Oleander obyčajnú (Nerium oleander). Zobrazené mnoho foriem rastlín s rôznymi kvetinami. Pre krátky čas oleander môže vyrásť až dva metre na výšku, ak je osvetlenie jasné.

Z listu čitateľa:

Moje zoznámenie s oleandrami stalo náhodou. Videl som štíhly strom vo vani a požiadal stopku. Teraz moja kolekcia štyroch odrôd rôznych farieb a froté. Zaujímavé je, že vôňa kvetín sa tiež líšia: najintenzívnejšia - v Burgundsku, svetla a rafinované - v bielej farbe.

Jar a leto - čas aktívneho rastu a kvitnutia. Letné oleandre vykonáva na otvorený balkón. V tej dobe som vymeniť zásobníky pod hrnce do hlbokého šálky, dobre napojená a nechať vodu do šálok. V zápale tieto rastliny potrebujú bohatú zálievku.

Tým, vápno obsiahnuté vo vode, rastliny sú necitlivé. Aj oplodniť kompletné minerálne hnojivo pre kvitnúce druhy a hnojivá na báze humátu nie viac ako raz týždenne. Sa nachádza vo svetlom meste.Osenyu opustiť oleandre na ulici takmer mrazu, ale znížiť zálievku a hnojenie. Oni prezimujú na svetlom Parapety západnej okná. V tomto okamihu, spravidla nemajú kvitnúť, ale tam sú výnimky. Vody až po hornej vrstve sušení pôdy.



Predpokladá sa, že zimná údržba by mala byť v pohode - je to nevyhnutné pre kvitnutie. V mestskom byte vytvoriť podmienky sú nemožné, ale moje rastliny kvitnú bohato každým rokom.

Každú jeseň nutne minúť prerezávanie. Vo veľkých vzoriek odchode 30-40 cm od úrovne terénu, mladý skrátiť o jednu tretinu. Oleander toleruje tohto postupu, je pružina vyvíja našuchorený kríky, pripravené kvitnúť.

Jarné plodiny to nedoporučoval, pretože nemôžete čakať na poháriky.

Násobiť rastlín rezne, zakorenenie ich do vriacej vody. Najlepší čas na to - na jar a v lete. Zvyšné na jeseň po prerezávanie materiálu, to je príliš užitočné.

V závislosti od druhu a ročnom období výskytu koreňov musieť počkať 7 dní do niekoľkých mesiacov. Potom rezne sú zasadené na 2-3 v hrnci. Veľa bolo napísané o tom, že oleander je veľmi jedovatý, treba s nimi pracovať len v rukaviciach, a vôňa kvetín alergie a bolesti hlavy. Chcem rozptýliť tieto obavy.

Video: Channel o pestovaní hrozna a viac "šťastie"

Prvý oleander objavil v mojom dome pred desiatimi rokmi. Hovoriť s ním, rukavice nie sú opotrebované ani raz, ale ruku na mydlo. Často zasiahla Oleander mačky, ale neboli zranení. Nepochybne, všetky časti rastliny obsahujú toxické látky, ale v dome, nie je to nebezpečné alebo Croton obr. Príjemná vôňa kvetov v obývacej izbe (nie v spálni) je len moja domácnosť pozitívne emócie. Ale ľudia, ktorí trpia alergiami, budete musieť mať na pozore pred akýmkoľvek rastlín.

Julia spracováva na
Atkarsk regiónu Saratov.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com