Cesnak odrody "Rocambole" - osobnú skúsenosť s rastúcou

Tu on bol tak krásny!

cesnak

VIDEO: Deti na výsadbu Rocambole Part One

Varujem vás naraz - aby neplatí konečná pravda, napísať len to, čo sa snažila a čo mám. Write me spodvigli otázok "hostí", ktorí navštívili na ceste do svojich webových stránok (časť 1, časť 2).
Na internete, ako obvykle, veľa informácií o tejto odrody cesnaku, často rozporuplné. Takže ešte raz som sa uvádza: len písať o osobných skúsenostiach pestovaní v podmienkach južnej ruskom (Vladivostok). Na iných miestach, možno je to inak.
Prvé pravek.
Všetko to začalo s 4 strúčiky cesnaku, ktoré som priniesol darom príbuzných môjho manžela, po ceste navštíviť svojich príbuzných v Tomsku. Práve sme kúpili pozemok začína pomaly postaviť dom (jej manžel) a rozvíjať pôdu (y). Presnejšie povedané - oni nám priniesol dar na "Kolaudačné párty", aby som tak povedal, sadenice sibírsky céder, tak nejako "oligarcha" a náklad - tieto štyri strúčiky. Typ - rozvod, úspech!
V tom čase som robil teóriu pestovania cesnaku nepoznal. Vedela len, že je to v zime a na jar, v uvedenom poradí, na výsadbu dáta majú odlišné. Pokusy zistiť z rodiny, čo mi priniesol cesnak, v zime alebo na jar, neboli úspešné. A nikdy nedošlo k objasneniu tento dôležitý bod. Takže všetko, čo je rozhodnuté o osude. Vzhľadom k tomu, že ho priviedol v marci, som zasadil na jar a počkajte, až sa na jeseň ku mne netrpezlivý nie sú povolené.
Ako sa ukázalo, všetko bolo vykonané správne. V nasledujúcich rokoch som sa pokúsiť ho uspal zime - zamrzne. Hoci tam sú zverejnené na internete, kde autori uvádzajú, že pod zime je možné a dokonca nutné! No ... ja neviem. I - vymerz. V blízkosti zimného cesnaku, zasadil a pokrytý rovnakom čase. Normálne prezimoval, Rocambole stuhol. Preto som teraz na výsadbu len na jar. Možno, že v iných oblastiach našej obrovskej krajine a môžu byť vysadené pred zimou. Napríklad tam, kde je dobrá, husté snehovej pokrývky. Tu, v ruskom, takmer každé druhé zime bez snehu na všetko, a zvyšok - tenká vrstva, ktorá úspešne vietor fúka.
Teraz vlastne o poľnohospodárskych postupov.
Jarné cesnak som nevyrástol (nahradzuje Rocambole), iba v zime, takže jarnej výsadby za podmienok vedených na prove. Približne v rovnakom časovom horizonte, kedy boli vysadené v kvaka sadzačky (koniec apríla - začiatok mája), zároveň výsadbu a Rocambole.
Opäť platí, že na internete, "miluje voľné, dobre kultivovaný pôdy hnojené hnojom," atď. Ja nič hnoj nikdy oplodnené. Obstarať a dodať sklápacie drahé, a priniesť pár tašiek v mojom malom červenom stroji ... Pretože nie je ľad ... Aj f stále chodia do práce každý deň. Ľudia začínam. Aké sú chute?
Stručne povedané - pôda v priestore - takmer holé hliny. Aj bez kopanie, sila nestačí držať bajonetový dĺžku rýľ, iba v prípade, skočiť na neho! Všetky stromy som zasadil na kopčeky hromadne, nie v jame. Počas pouhých niekoľkých rokoch nepretržitého kultiváciu a celkom mulčovaciu bolo lepšie. Vrchná vrstva je dostatočne uvoľnená, ale nie viac ako 20 cm. To je priamo do nej a zasadiť cesnak. Otvory, aby proste nič extra.
Sadenice sa objaví rýchlo, počas 10-12 dní. Rastlina je silný, vysoká, vyššia ako zimné cesnak, napríklad. Keď v júli šípky zdajú špice, tak som vytiahnuť pas.
Mimochodom, šípky, ako konvenčné cesnaku by mali byť odstránené. A variť alebo marinovať nie príliš silné a hrubé. A opäť: "nechať aspoň pár kvetenstvo semená" tiež nefunguje, kvetenstvo v Rocambole ovocie, semená nebude. Ale on má ďalší trik! Žiarovky tvoria deti, ako napríklad v gladiol. Zaborí na jeseň - a každé žiarovky od 2 do 15 ks sediaci kiddies!
Sú to:

cesnak deti

Môžu byť zasadené samostatne na jar na záhrade, ale v prvom roku obvykle rastú odnozubkami (rovnako ako na cibuľu, celý biely, nie zlato). Bol to len druhý ročník odnozubok byť už plná plodín bežných žiaroviek.

cesnak

Aj keď ja osobne sa neobťažujú s deťmi, sa snažil len kvôli experimentu sa ukázalo. A každý rok som sa zasadiť zubami z veľkých cibúľ. Len sa snaží dodržiavať pravidlá, ako zemiaky. Najväčší jedia v zime, a pri pristátí opúšťať menších klinček. Hoci tam je menej ťažké nájsť! 

Rocambole

Video: Chesnok.Idealny spôsob, ako pestovať dobrú úrodu



V období od výsadby do zberu v Rocambole dostatočne natiahnutej. Perot nepredložil, uprataný ešte zelené, len s trochu zažltnuté tipov na začiatku októbra. Vzhľadom k tomu, pero nevysychá a nenesú musia buď budeme strihať nožnicami, alebo dokonca o mesiac neskôr nakoniec sa sušia len tak (aj keď v prípade, že je miesto, kde to nezodpovedá).

cesnak sušiť

V mojom dome nedokončený, kým miesto je teda pozemok väzy.

cesnak

Túto fotografiu na konci októbra. V novembri, on bol už dobre vysychá, a stačí vytiahnuť pero, sa stáva krehký suchý. Tieto žiarovky majú tiež suchý, chrumkavý. Niektorí ľudia začnú praskať.

Rocambole

Uložené po celú zimu priamo v byte, pri izbovej teplote, to nezhorší, nie je chradne, nemajú chradnú.
Na rozdiel od konvenčných cesnaku Rocambole šťavnatejšie. Ak prejdete cez mlynček na mäso, a druhý, a hmota sa nechá stáť, potom Rocambole po nejakej dobe dôvodov sa objavia, a spodná časť čisté šťavy sú zhromažďované. A chuť vôňa to nie je tak ostré. Hoci možno menej vitamínov, pretože? Neviem. Používam ho spolu s zimného cesnaku po celej zimné obdobie. Ale tu na prázdne miesta a zvraty, stále používam zimu. Možno preto, že v júli už zhromažďujú a Rocambole v októbri. 
Všeobecne možno povedať, ako vidíte, nič zložité. Jediné, čo potrebujete, akonáhle bude na začiatok a rastú a množia sa celkom ľahko. Už som za predpokladu, všetci dobre poznáme sa semenami.
Podeľte sa o svoje skúsenosti, môže niekto pestovať v iných oblastiach? Je možné vo forme zimy rast?

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com