Letné clafoutis s jahodami

Video: clafoutis s jahodami

Máme jahody v horúčave. A čo vy? Aj nepohol ešte? Ak tomu tak nie je, a budete mať tento lak Berry - môj torta podľa vášho vkusu. Beh na posteli na pár hrstí bobúľ - nájdete gastronomické potešenie -)

Zbožňujem jahody. Od detstva. A rodina, že láska nie je ďaleko vzadu))
Preto nič nie je piecť. A koláče a knedle a robiť bruschetta.

Tu je jeden z mojich najobľúbenejších dezerty s jahodami - polupirog, poluzapekanka. Clafoutis. Dezert, k nám prišiel z Francúzska. Všeobecne možno povedať - je možné umiestniť čokoľvek. Jahody, čerešne, ríbezle, broskyne alebo marhule. Slivky sú tiež možné. Zvlášť červená, sú hybridné broskyne. Iba je nutné najprv odstrániť jamy sliviek, čerešní áno lepšie taky .. 
Milujem čokoládu clafoutis s cherry. Ale to je pre mňa možnosť "zimné", keď som vziať čerešne z mrazničky.

Čo sa mi páči clafoutis - veľmi ľahko a rýchlo variť. Milujem tento dezert pre zaujímavú textúru. On hustá, že nie je porézny, dobre ochutené bobule a jesť to potešenie.
aj mixér nie je nutné pre neho. Môžem ľahko zvládnuť staré dobré metla.

My ju pečieme často, keď budete potrebovať niečo rýchlo a slávnostné. Vzhľadom k zdanlivej jednoduchosti produktov a jednoduchá príprava samotného procesu - vyzerá elegantný tortu ooooochen ... zvlášť keď je horúca a svieža. 

Dosť preambuly ... Je čas prejsť na hlavný bod: receptu: 

Clafoutis leto, jahoda

zloženie:

  • Múky - 100 g
  • Cukor - 60 g
  • Mlieko - 200 ml
  • Vajcia - 2 ks
  • Slnečnicový olej - 40 ml
  • Klubniki- Bobule 300 gr. (Mám formu, 22 cm v priemere, počet plodov závisí na veľkosti vášho pekáča)

Príprava:

Krok 1.

Naliať do misy múku, cukor a štipku soli. Pridajte mlieko. Rozbiť vajcia do zeme. Ak nie ste s použitím mixéra, je vhodnejšie, aby premiešať budúcnosť cesta po každom pridaní vajcia. 

prípravu cesta. krok 1

Krok 2.

Video: Strawberry clafoutis (Clafouti). recept

Vezmite olej, a tiež nalejeme do misy. Mieša sa cesto. Je to hotovo! Vidíte - ako rýchlo a ľahko !!



pridať olej do cesta


Krok 3.

Bobule nie sú skimping, dať na dno formy. Čím väčšia je bobule, tým viac vynikajúce.
(Zabudol som sa fotografiu tu krok po kroku, v zhone rýchlo dať cesto do rúry sa preto deje ukázať hustotu balenia plodov do už hotovej clafoutis Aj po 0,5 - .. 1,0 cm zhutnený bobule). Niektoré plody sa vynorili, niektoré z nich sú vo vnútri cesta. 

bobule clafoutis


Krok 4.

Ako dať všetky plody na dolnej časti formulára - Opatrne naliať varené cesto. Je to veľmi likvidné, v skutočnosti, ako lívanec.
Pečieme 12-15 minút pri teplote 180 stupňov, raz hore bude zlatá kôra, kontrola špíz. V prípade, že listy vyschnúť - clafoutis pripravený. 

POZOR: nemažte formy I skôr. Olej pri skúške a veľa skla na mojej forme nelepí. Ale ak máte obavy, že cesto sa nelepí - môže ľahko namažte formu oleja).

Pripravený ponechať v podobe dezertu na grile minút 5. clafoutis rovnomerne ochladí. Beriem tyče z mikrovlnnej rúry a položila ju na torte. 

Mám to - hot - dýchať! Shkvorchit spieva, stúpa a klesá. Zdalo sa, že je nažive. Fascinuje ma vôbec))
ako malý pohode - môže byť kŕmené.
Posypeme práškovým cukrom, dať gule zmrzliny alebo hustou bobule omáčkou. Neuveriteľne chutné letné zaobchádzať.

clafoutis


Dobrú chuť!

Video: Strawberry clafoutis


Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com