Albitius-jemný zázrak

Video: Zázrak v komore №7 2012

Nedávno som vystavovala pošta, ktorý opísal pristátie krytý kvetu zahanbene mimózy. Nejako som prišiel do môjho priateľa a požiadal vidieť prudérnej " A videl som v krásnej kvitnúce strom listy Kaukazu ... presne, ale namiesto loptičiek krásne ružové strapce. To je tiež citlivka ??" A spomenul som si, že som kedysi čítal o takomto stromu. Jeho mnohí pletú s mimózy, ale to je volané Albitius SILK.
Mnoho dovolenkárov na pobreží Čierneho mora na Kaukaz s názvom elegantný Albitius "citlivka". V skutočnosti, jej kvety sú veľmi dlhé vlákna, ktorá v závislosti na odrôd môžu byť biele, ružové alebo červené, čo im dáva veľkú dekoráciu.
bb

Albitius - tepelne milujúci rastlina z čeľade strukovín. U ľudí, to je nazývané "hodváb agát strom."

Vedecký názov rastliny - Albizia ružová alebo Albizia ružová. Prvá časť latinského názvu pochádza z florentskej Filippo Albizzi, ktorý v roku 1740 priviedol z Carihradu do Európy túto rastlinu, druhá časť pochádza z "Gul-e-Abrisham", čo v preklade z perzštiny znamená "hodváb kvetina."
Nedostatočná vytrvalý, vydrží bez poškodenia teplotu klesnúť iba -15 až 16 °, pri -18 ° zmrazení mierne mladých konárov a pri -20-22 ° dostal zmrznutej a hlavné vetvy z koruny.


aa

Kvitnúce svojej bohatej a dlhej - začína v polovici júna a trvá až do septembra alebo v októbri, v závislosti na počasí. Na jeseň je veľmi dlhá udržiava listy. Albitius do poslednej chvíle zostal zelený a naraz môže zničiť iba mráz alebo silný vietor. Ovocie - plochý, dlhý, plávacie polyspermic bean.
Rastie rýchlo a životy 50-100 rokov. Je používaný ako okrasná rastlina pre terénne úpravy parkov a záhrad v mnohých krajinách s teplým podnebím. Albitius rozlohou, zontikoobraznuyu koruny. Na vrchole stromu dosahuje 6-9 metrov. Kvitne v júli a auguste. Kvety sú žlto-bielej farby, sa zhromažďujú v corymbosa laty, dlhými tyčinkami, ružová. Po odkvitnutí, ovocie sa objaví - nasadené ploché fazuľa hnedastú dĺžke 10-20 cm.
 uu

Albitius Je to dobrý med rastlín a kôru stromov v mnohých krajinách už od dávnych čias bol použitý na farbenie vlny a hodvábu v hnedej a žltej odtiene. Husté drevo s krásnym vzorom dobre leštený, ktorý sa používa na výrobu nábytku a domácich potrieb.
Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com