Melissa

MelissaMelissa, kvetenstvo, kvetinovétyp zariadenia

bylinný

rodina

Labiatae (Lamiaceae)

Dekoratívne a úžitkové vlastnosti

Video: [ANTI] Melissa Mustafa (18+)

zelený, liečivé

pôda

úrodné, piesčitá hlina, mierne kyslé

pôdnu vlhkosť

mierne vlhký

životnosť

Video: otázka - odpoveď / Ako som schudla ??? Melissa

trvalka

osvetlenie

priame slnečné žiarenie, čiastočné odtieň, rozptyl slnečné lúče

rozmnožovanie

semená, rozdelenie

časť

záhrada, kvetinová záhrada

doba výsadby

pružina

Príroda je nevyčerpateľný na vynálezy. Ale niektoré z viac úspešných ich zistení, že sa nezdráha kopírovať a opakovane používať. Napríklad, osviežujúci jasný citrónovú príchuť nie je len citrón.

Majú citrónovú trávu, niektoré druhy bazalky a tymianu. Ale ja som sa stretol s vôňou Európanov s najväčšou pravdepodobnosťou v dôsledku citrónová mäta, alebo medovka (Melissa officinalis) Vytrvalá bylina z čeľade yasnotkovyh. Samozrejme, že tento názov skôr, pretože akékoľvek citrusov starí Gréci to nevedel a bol uvedený názov voňavé tráve nymfy - predkami včiel Melissa.

Mimochodom, mená ďalších miestnych rastlín - bee mäta, Medovnikov, roevnik, alkohol, včelín, V mnohých krajinách, to bolo spájané s včelami. A to nie je tak Melissa - výborný med závod, ktorý dodáva výrobku ďalšie arómu, chuť a užitočných vlastností. Od staroveku až po súčasnosť jeho listy a stonky trela úľ, včely priťahujú ich pri rojenia. Zdá sa, že je to zvláštne citrónová aróma (vôňa čistoty), vlastniť a vlastnosti phytoncide a včely je známe, že obzvlášť znepokojený hygienickom stave svojho domova.

Video: ROOM Turné Moja izba! | Melissa

Mimochodom, medovka na záhrade je užitočná nielen pre tých, ktorých včely zbierajú med, ale aj tým, ktorí ju vyzdvihnúť: opeľovanie spolu s okolitými rastlinami, ktoré zvyšujú úrodu ovocia a bobuľovín.

Nechajte si voňavé bylinky a ďalšie vynikajúce vlastnosti, to je dôvod, prečo druhé slovo v latinským názvom - officinalis, znamenať drogu, a medzi ľud existujú tiež ako srdcové radosti a raj. A keď znie trochu banálne, ale poukazujú na veľmi špecifické liečivé vlastnosti medovky - konkrétne schopnosť poskytovať upokojujúce a protikŕčové účinky. V sušenej podobe tejto byliny je už dlho súčasťou mnohých liečivých čajov a poplatkov, najmä vo vode duchu Melissa, ktorý bol pripravený v karmelitánskeho kláštora a mníšky, ktorí pomohli ženy znesiteľnejší choroby.

A samozrejme, môžete použiť medovky ako jemné korenie, pridajte ho do misky po varení. Jej čerstvé mladé listy je zvlášť voňavé. Sú nielen urobiť čaj - medovka je dobré kdekoľvek je potreba citrónovú príchuť, ale chcem urobiť bez toho, aby ďalšie kyseliny.

ODPORÚČANIA PRE STAROSTLIVOSŤ

Nenáročný na pôdach, rád obliekanie.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com